Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kosti pronađene kod Josipdola pripadaju Antoniji Bilić!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2012. 21:02 
Naslov:  Kosti pronađene kod Josipdola pripadaju Antoniji Bilić!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što mislite o slučaju Antonije Bilić? Toliko dugo su ju tražili i sada ispada da su kosti pronađene tek tako slučajno i to još otprilike na području koje su navodno pretraživali. Meni je taj cijeli slučaj jako čudan i čini mi se da ima još nešto u pozadini. Baš me zanima je li ju zaista Paravinja ubio, je li možda imao pomagača, je li netko možda tamo naknadno donio kosti i što se sve krije iza tog slučaja.

Vecernji.hr: Pronađene kosti pripadaju Antoniji Bilić!

24.sata.hr: Kraj agonije za obitelj Bilić: To su definitivno Antonijine kosti!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2012. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Santa Barbara" je k.... kako to režiraju naši.....

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2012. 23:01 
Naslov:  Re: Kosti pronađene kod Josipdola pripadaju Antoniji Bilić!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U svijetu postoji jako velik broj slučajeva u kojima se prava istina sazna tek nakon 20, 30, pa i više godina. Meni se čini da je ovo jedan od njih.

Puno nelogičnosti, neobičnosti i čudnih stvari prati taj slučaj od samog početka i o njima možemo raspravljati do mile volje. Vrijeme će pokazati kome je i zašto ovakav rasplet bio u interesu.

Zahvaljujući forumima i komentarima ispod novinskih članaka na portalima, u upotrebu je vraćen javni linč, pa se zaboravlja jedna bitna stvar: ona je SAMA ušla u njegov kamion. Jasno da to ne opravdava ubojstvo, ali, nažalost, smrt može biti posljedica na koju pristaneš kada stopiraš i ulaziš u vozilo nepoznate osobe.

A to ju je netko morao naučiti ili je trebala sama dokučiti na vrijeme.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2012. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je danas na razini senzacije i lošeg ukusa. Meni je jučerašnja konferencija za tisak bila mučna i nisam to mogao gledati. Trebali su obavijestiti nesretnu obitelj samo , a ne ovako pred širokim auditorijem. Sapunica i prostituiranje. To je današnja slika svijeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.11.2012. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): › Sve je danas na razini senzacije i lošeg ukusa. Meni je jučerašnja konferencija za tisak bila mučna i nisam to mogao gledati. Trebali su obavijestiti nesretnu obitelj samo , a ne ovako pred širokim auditorijem. Sapunica i prostituiranje. To je današnja slika svijeta.


...baš to....to troje ljudi je jučer izgledalo nakaradno u jednoj ozbiljnoj situaciji....malo se previše nafuravamo na jameričanski PR, pa to sve izgleda kao jedna velika parodija...presica uopće nije morala biti, mogli su napisati priopćenje i to je to....
...još mučnije mi je bilo pročitati prekjučer da je obitelj Bilić morala zvati policiju da se obrane od nasrtljivih novinara koji su im doslovce zatrpali kućna vrata.....
...užas, užas, užas......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2012. 15:52 
Naslov:  Re: Kosti pronađene kod Josipdola pripadaju Antoniji Bilić!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moonshiner je napisao/la (Pogledaj post): ›

Zahvaljujući forumima i komentarima ispod novinskih članaka na portalima, u upotrebu je vraćen javni linč, pa se zaboravlja jedna bitna stvar: ona je SAMA ušla u njegov kamion. Jasno da to ne opravdava ubojstvo, ali, nažalost, smrt može biti posljedica na koju pristaneš kada stopiraš i ulaziš u vozilo nepoznate osobe.

A to ju je netko morao naučiti ili je trebala sama dokučiti na vrijeme.


A ti si uvijek tako pametan ili? Nevjerojatno!! Ne pitaš se zašto je okrivljeni silovatelj normalno radio u Hrvatskoj, nego ti je na pamet pala da si je ona sama kriva. Nadaj se da se nešto neće slično dogoditi i tvojoj obitelji, da neće neka pijana budala na pješačkom prijelazu pregaziti tvoje dijte pa da se nađe netko tako pametan i kaže da je sjedila kod kuće ništa joj se ne bi dogodilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2012. 17:33 
Naslov:  Re: Kosti pronađene kod Josipdola pripadaju Antoniji Bilić!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la (Pogledaj post): ›
moonshiner je napisao/la (Pogledaj post): ›

Zahvaljujući forumima i komentarima ispod novinskih članaka na portalima, u upotrebu je vraćen javni linč, pa se zaboravlja jedna bitna stvar: ona je SAMA ušla u njegov kamion. Jasno da to ne opravdava ubojstvo, ali, nažalost, smrt može biti posljedica na koju pristaneš kada stopiraš i ulaziš u vozilo nepoznate osobe.

A to ju je netko morao naučiti ili je trebala sama dokučiti na vrijeme.


A ti si uvijek tako pametan ili? Nevjerojatno!! Ne pitaš se zašto je okrivljeni silovatelj normalno radio u Hrvatskoj, nego ti je na pamet pala da si je ona sama kriva. Nadaj se da se nešto neće slično dogoditi i tvojoj obitelji, da neće neka pijana budala na pješačkom prijelazu pregaziti tvoje dijte pa da se nađe netko tako pametan i kaže da je sjedila kod kuće ništa joj se ne bi dogodilo.


Moja je obitelj naučena da nikada ne uzima stvari od nepoznatih ljudi, ne otvara im ulazna vrata i ne ulazi u njihova vozila. Nju to očito nitko nije naučio. Po meni je postupila prilično glupo i u toj svojoj gluposti jednostavno nije imala sreće.

Kao kad klinci bacaju petarde u vatru, nekad nikome ne bude ništa, a opet nekad netko ostane bez oka. I jedni i drugi su napravili glupost, samo su jedni imali više, a drugi manje sreće.

Da joj je Paravinja dao čokoladicu, ona je pojela i recimo dobila proljev, svi bi joj rekli "A jesi glupa, mogao te otrovati". A da ju je čokoladica zbilja otrovala, postala bi "Jadna cura." Gdje je nestala glupost?

A da pijana budala pokupi 'nekoga moga' na pješačkom i da je 'taj moj' prelazio preko crvenog - da, snosi dio krivnje. Imam dovoljno godina pa znam da ljudi svakodnevno ginu i umiru, nema tu pravila.

Jedino je pravilo da sam sebi nikada ne povećavaš šanse za smrt, a nažalost ona je to pravilo prekršila ulaskom u kamion nepoznate osobe.

Propusti države, policije i ostalih su priča za sebe.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2012. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A očito te nisu naučili da nemaš dovoljno kulture i morala da ovako komentiraš i samim tim ne shvaćaš da to može pročitati netko kome je ona bila jako draga, a ti sa svojim gadostima samo pojačavaš njihovu nesreću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2012. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la (Pogledaj post): › A očito te nisu naučili da nemaš dovoljno kulture i morala da ovako komentiraš i samim tim ne shvaćaš da to može pročitati netko kome je ona bila jako draga, a ti sa svojim gadostima samo pojačavaš njihovu nesreću.


Ne bih se složio. Shvati moje postove kao kulturan i moralan apel roditeljima da nauče svoju djecu kako se treba ponašati prema strancima. I to na primjeru iz stvarnog života. Ako je to gadost, nek' ti bude.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2012. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s moonshinerom. Cura je mrtva, sve je to strašno i nema smisla sada ikome suditi, ali koliko god se neki zgražali, činjenica je da je ona svojevoljno odlučila o svojoj sudbini. Mene su roditelji učili da ne uzimam ništa od nepoznatih i da ne sjedam s nepoznatim ljudima u vozilo. Zdrav razum to nalaže, ali dobro - što je, tu je.

Dalje, dok je taj slučaj bila aktualan, negdje sam pročitala da je u njihovom kraju normalno da djeca stopiraju jer eto, busevi rijetko voze. Nadam se da je većina iz ovoga izvukla neku pouku i da im to više nije normalno.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2012. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel i sama žrtva kriva ako se "provokativno" obukla pa ju neka budala siluje zbog toga? Sada je ovdje veći problem što je netko stopirao, nego što je taj kamiondžija bio osuđivani silovatelj, a normalno je vozio i radio po Hrvatskoj. Tko je to njemu dopustio i zašto takvi nisu na mjestima na kojima zaslužuju biti?!? Da je ustopirala bilo koga drugoga taj dan, bila bi i dalje živa.
I nije problem što je ona stopirala, već je problem što taj osuđivani silovatelj nije bio u zatvoru gdje je i trebao biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2012. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la: ›
Jel i sama žrtva kriva ako se "provokativno" obukla pa ju neka budala siluje zbog toga? Sada je ovdje veći problem što je netko stopirao, nego što je taj kamiondžija bio osuđivani silovatelj, a normalno je vozio i radio po Hrvatskoj. Tko je to njemu dopustio i zašto takvi nisu na mjestima na kojima zaslužuju biti?!? Da je ustopirala bilo koga drugoga taj dan, bila bi i dalje živa.
I nije problem što je ona stopirala, već je problem što taj osuđivani silovatelj nije bio u zatvoru gdje je i trebao biti.

I ovo što si naveo je velik problem, ali ono što svi mi možemo učiniti jest ne povećavati mogućnost ugrožavanja vlastitog života. Budala i kriminalaca će uvijek biti, a na svakome od nas je da se čuva takvih ljudi najbolje što može.

Btw, što se samog slučaja tiče, zanimljivo je kako su sve pronašli na jednom mjestu i to par metara od ceste, a da smrad raspadanja ljudskog tijela nitko nije osjetio svo to vrijeme. Jako čudno! Kosa, gumica, traperice...sve je tu. Ništa vjetar nije odnio i sve je ostalo u svom obliku. Zna li netko koliko kosi i odjeći treba da istrune u prirodi?


Zadnja promjena: Stella1989; 01.12.2012. 22:15; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2012. 22:14 
Naslov:  Re: Kosti pronađene kod Josipdola pripadaju Antoniji Bilić!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@markonato - sve što si naveo/navela je ogroman problem s kojim se u potpunosti slažem, ali taj problem nije jedini doveo do njezine smrti. Recimo da tigar pobjegne iz zoološkog vrta: jasno da je kriv onaj kome je pobjegao, ali kriv si i sam ako ga vidiš na ulici i ne skloniš se na sigurno.

Da je ustopirala nekog drugog... U Osijeku imaš par 'divljih' prijelaza preko pruge i iznimno rijetko nekog ipak pokupi vlak. A opet svi prelaze jer misle 'neće baš sada i neće baš mene'. Vjerojatno slično razmišljaju svi koji autostopiraju; da misle da u svakom vozilu čuči ubojica - ne bi nikada stopirali.

Meni je krivo što se zbog razvikanosti slučaja zaboravilo na koji se način ona dovela u opasnost. Moglo se tražiti poboljšanje autobusnih linija, moglo se apelirati roditeljima da pouče djecu, moglo se svašta - a nije. Cura je mrtva, a iz toga se nije naučilo ama baš ništa.

@Stella1989 - živio sam dolje jedno vrijeme i da, autostop je normalan i uobičajen oblik prijevoza jer drugog izbora najčešće nema.

A koliko se sjećam, pored tog ugibališta gdje je pronađena nije livada, već duboka strmina. Kako se našlo uz cestu, tko zna. Možda je netko ostavio, možda su životinje razvukle, može biti svašta...

Sve trune ovisno o tome u kakvom se okolišu nalazi: kosi treba jako dugo, odjeća varira od materijala do materijala, a ljudsko tijelo istrune za godinu-dvije.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2012. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@moonshiner, čitam na netu da su kosti pronađene 10 metara od kamionskog parkirališta i ne mogu se ne zapitati kako nitko bar ljeti nije osjetio smrad raspadanja trupla? Sve je ovo jako sumnjivo.

Paravinja kaže kako je tijelo netko tamo bacio. Što se u svemu tome zapravo krije, vjerojatno se nikad neće saznati.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2012. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
@moonshiner, čitam na netu da su kosti pronađene 10 metara od kamionskog parkirališta i ne mogu se ne zapitati kako nitko bar ljeti nije osjetio smrad raspadanja trupla? Sve je ovo jako sumnjivo.

Paravinja kaže kako je tijelo netko tamo bacio. Što se u svemu tome zapravo krije, vjerojatno se nikad neće saznati.


Taj dio su pretražili GSS-ovci sa psima, a zbilja je teško povjerovati da psi nisu ništa nanjušili. GSS-ovci su na takvom terenu 'domaći' za razliku od MUPana. Da su kosti razvukle zvijeri, to bi značilo da je bilo plitko zakopano što bi psi nanjušili.

Od samog njezinog nestanka je napravljeno toliko propusta i toliko je nelogičnosti, a cijelo se vrijeme 'pumpa' određena priča koja slabo drži vodu kad staneš i promisliš svojom glavom.

Ali da sad krenem pričati o tome ne bih bio ništa bolji od jedne komercijalne televizije koja najavljuje dokumentarac o njoj puno prije pronalaska kostiju. Živo me zanima hoće li i to biti u njemu. I za mene je baš to gadost, a ne pričanje o tome kako se sama dovela u opasnost.

Valjda ćemo svi biti živi kada se jednom u budućnosti ovaj slučaj rasplete do kraja. Iduće što se može dogoditi je da Paravinja u zatvoru 'počini' samoubojstvo, a obitelj Bilić dobije odštetu od države zbog raznih propusta i onda se slučaj može gurnuti pod tepih.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: