Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Flyeri i papiri ispod brisača

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2011. 12:59 
Naslov:  Flyeri i papiri ispod brisača
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je li uopće legalno (pristojno i obzirno ni pod razno nije) ostavljanje flyera, letaka, promotivnih novina i sličnih reklama ispod brisača na automobilima???

Radim u centru grada i auto mi je svaki dan parkiran u rupi. Doslovno SVAKI DAN ispod brisača nalazim po nekoliko reklama i letaka, hrpe papira, što možda i ne bi bilo toliko strašno da se ne zalijepe za staklo kada pokisnu pa se osuše. Ili se raspadnu pa otkliznu sve do otvora za zrak iznad motora. Ili bude neki mali kojeg slučajno ne vidim, pa se brisačem razmulja po cijeloj šajbi.

Jesam li ja jedina kojoj to smeta? Nije mi uopće jasno kako je to u redu, legalno i dozvoljeno.. Postoji li način na koji se može spriječiti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.12.2011. 13:13 
Naslov:  Re: Flyeri i papiri ispod brisača
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la (Pogledaj post): › Jesam li ja jedina kojoj to smeta? Nije mi uopće jasno kako je to u redu, legalno i dozvoljeno.. Postoji li način na koji se može spriječiti?


nisi jedina.

ja bojkotiram te koji se tako reklamiraju ... to je totalna antireklama.

blagonaklonije bi gledao na to da mi se poseru na otirac i zataknu zastavicu sa svojim logom i brojem telefona

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2011. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma šta imam od bojkotiranja kad mi upropaštavaju šajbu?
Meni je to isto kao da priđem nepoznajoj osobi na ulici, kažem "Samo malo, oprostite" i zalijepim joj naljepnicu na naočale. Jbt kakva drskost..
Zar ne bi mogli reagirati barem oni koji rade na parkingu koji tako masno plaćamo.. Nikako mi ne ide u glavu da nitko na takve stvari ne reagira.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.12.2011. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zakonom (ili mozda komunalnom odredbom, nisam siguran) se to ne smije raditi i oglasivaci na taj bnacim mogu biti kaznjeni.
i mene to jako smeta kad mi sajba bude zatrpana kojekakvim papirima pa morma skupljati i bacati (a ne zelim ko seljacina bacit na pod... iako cu to cini mi se namjerno poceti raqditi pa ce valjda netko zamjetiti da su parkiralista prljava i reagirati na to). nema gore kad se tinta slijepi sa staklom osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2011. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › zakonom (ili mozda komunalnom odredbom, nisam siguran) se to ne smije raditi i oglasivaci na taj bnacim mogu biti kaznjeni.
i mene to jako smeta kad mi sajba bude zatrpana kojekakvim papirima pa morma skupljati i bacati (a ne zelim ko seljacina bacit na pod... iako cu to cini mi se namjerno poceti raqditi pa ce valjda netko zamjetiti da su parkiralista prljava i reagirati na to). nema gore kad se tinta slijepi sa staklom osijek031.com smile

uvijek nastojim paziti na okolis i ne bacati papirice i jos gore najlonske vrecice okolo, drzim ih u ruci dok ne naidem na kos, ali ovo ladno bacim na parkiraliste.
uopce se ne osjecam odgovornim i nemam griznju savijesti kad te njihove mrtve reklame bacim na pod.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
August_Šenuija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2012. 20:39 
Naslov: Fight 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dajte... ljudi pročitajte to... bacite u koš za smeće... nešto ,,,ali to vas ne smije smetati. Ovo je sasvim pokušaj našeg društva da se izdigne iz gospodarske pri...dine. UZMI FAKING LISTIĆ! NE MORAŠ GA NI GLEDAT! BACI GA U SMEĆE::: ALI ZNAJ DA JE NETKO ZBOG TOG GLUPOG FLAYERA IMAO U NEDJELJU JESTI KRUHA!!! Socijalno smo super hiper senzitivni FUJ!

_________________
August Šenuija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.01.2012. 10:20 
Naslov: Fight 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

August_Šenuija je napisao/la (Pogledaj post): › Ma dajte... ljudi pročitajte to... bacite u koš za smeće... nešto ,,,ali to vas ne smije smetati. Ovo je sasvim pokušaj našeg društva da se izdigne iz gospodarske pri...dine. UZMI FAKING LISTIĆ! NE MORAŠ GA NI GLEDAT! BACI GA U SMEĆE::: ALI ZNAJ DA JE NETKO ZBOG TOG GLUPOG FLAYERA IMAO U NEDJELJU JESTI KRUHA!!! Socijalno smo super hiper senzitivni FUJ!


Točno!!

Isto je i s telefonskim anketama! uvijek odgovorim do kraja JER ZNAM da tih mojih 4-5 min. nekome donosi par kuna i pomaže mu da preživi!!

i zato kada vas neko dijete sljedeći put nazove i zamoli par minuta vašeg vremena za ispunjavanje ankete o tome koju mineralnu pijete ili koji kvasac koristite odgovorite mu nešto, jer tako zarađuje za život!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.01.2012. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
August_Šenuija je napisao/la (Pogledaj post): › Ma dajte... ljudi pročitajte to... bacite u koš za smeće... nešto ,,,ali to vas ne smije smetati. Ovo je sasvim pokušaj našeg društva da se izdigne iz gospodarske pri...dine. UZMI FAKING LISTIĆ! NE MORAŠ GA NI GLEDAT! BACI GA U SMEĆE::: ALI ZNAJ DA JE NETKO ZBOG TOG GLUPOG FLAYERA IMAO U NEDJELJU JESTI KRUHA!!! Socijalno smo super hiper senzitivni FUJ!


Točno!!

Isto je i s telefonskim anketama! uvijek odgovorim do kraja JER ZNAM da tih mojih 4-5 min. nekome donosi par kuna i pomaže mu da preživi!!

i zato kada vas neko dijete sljedeći put nazove i zamoli par minuta vašeg vremena za ispunjavanje ankete o tome koju mineralnu pijete ili koji kvasac koristite odgovorite mu nešto, jer tako zarađuje za život!

Konačno pametni komentari s kojima se slažem ...Bravo

Zašto bi nekom toliko smetao papirić pod brisačem koji je mogao uzeti prije ulaska u automobil i ponijeti kući pa
odložiti s ostalim papirom za reciklažu??
Pogledajte radije kako raznosači letaka tegle teške ruksake i torbe da bi nešto zaradili, a ovdje kukate što niste
skinuli letak sa šoferšajbe. Malo pažnje s vaše strane ne bi škodilo, zar ne?!
Očito niste vaš kruh s toliko napora zaradili kao oni Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mimiz
Offline
Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2012. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): › uvijek nastojim paziti na okolis i ne bacati papirice i jos gore najlonske vrecice okolo, drzim ih u ruci dok ne naidem na kos, ali ovo ladno bacim na parkiraliste.
uopce se ne osjecam odgovornim i nemam griznju savijesti kad te njihove mrtve reklame bacim na pod.

Same here. Nikad ne bacam po ulici papire, ali ovo bez razmišljanja bacim na pod jer me isto to jako naljuti.



zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zašto bi nekom toliko smetao papirić pod brisačem koji je mogao uzeti prije ulaska u automobil i ponijeti kući pa
odložiti s ostalim papirom za reciklažu??
Pogledajte radije kako raznosači letaka tegle teške ruksake i torbe da bi nešto zaradili, a ovdje kukate što niste
skinuli letak sa šoferšajbe. Malo pažnje s vaše strane ne bi škodilo, zar ne?!
Očito niste vaš kruh s toliko napora zaradili kao oni Sad


Ovdje nismo komentirali ljude koji rade taj posao, nego one koji se koriste ovakom vrstom reklame. I nemoj pretpostavljati odmah da oni kojima to smeta zarađuju za život ne radeći ništa. Zarađujem uz puno više napora i rada, intelektualnog i fizičkog. Hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2012. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mimiz je napisao/la: ›
Same here. Nikad ne bacam po ulici papire, ali ovo bez razmišljanja bacim na pod jer me isto to jako naljuti.
zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zašto bi nekom toliko smetao papirić pod brisačem koji je mogao uzeti prije ulaska u automobil i ponijeti kući pa odložiti s ostalim papirom za reciklažu??
Pogledajte radije kako raznosači letaka tegle teške ruksake i torbe da bi nešto zaradili, a ovdje kukate što niste skinuli letak sa šoferšajbe. Malo pažnje s vaše strane ne bi škodilo, zar ne?!
Očito niste vaš kruh s toliko napora zaradili kao oni Sad


Ovdje nismo komentirali ljude koji rade taj posao, nego one koji se koriste ovakom vrstom reklame. I nemoj pretpostavljati odmah da oni kojima to smeta zarađuju za život ne radeći ništa. Zarađujem uz puno više napora i rada, intelektualnog i fizičkog. Hvala.

Stavljanje letaka je reklamiranje, želja da se ljude upozna sa svojim proizvodom ili uslugom, također način da neki ljudi zarade za prehraniti obitelj, a ljutnja zbog toga i bacanje bilokakvih papira po ulici je... hmmmm
(valjda znaš i sama)

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2012. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi nisu u sjajnoj situaciji i pokušavaju se snaći na razne načine. Meni je gore kad me za rukav vuku mali Cigančići koje roditelji pošalju prositi i ne odustaju, nasrću bez obzira što im kažem da nemam ni kune kod sebe jer sam zadnjih 5 kuna dala za sok da imam što piti na poslu.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mimiz
Offline
Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2012. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
mimiz je napisao/la: ›
Same here. Nikad ne bacam po ulici papire, ali ovo bez razmišljanja bacim na pod jer me isto to jako naljuti.
zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zašto bi nekom toliko smetao papirić pod brisačem koji je mogao uzeti prije ulaska u automobil i ponijeti kući pa odložiti s ostalim papirom za reciklažu??
Pogledajte radije kako raznosači letaka tegle teške ruksake i torbe da bi nešto zaradili, a ovdje kukate što niste skinuli letak sa šoferšajbe. Malo pažnje s vaše strane ne bi škodilo, zar ne?!
Očito niste vaš kruh s toliko napora zaradili kao oni Sad


Ovdje nismo komentirali ljude koji rade taj posao, nego one koji se koriste ovakom vrstom reklame. I nemoj pretpostavljati odmah da oni kojima to smeta zarađuju za život ne radeći ništa. Zarađujem uz puno više napora i rada, intelektualnog i fizičkog. Hvala.

Stavljanje letaka je reklamiranje, želja da se ljude upozna sa svojim proizvodom ili uslugom, također način da neki ljudi zarade za prehraniti obitelj, a ljutnja zbog toga i bacanje bilokakvih papira po ulici je... hmmmm
(valjda znaš i sama)

Znam, i zaista nikada ne bacam papire. Od malena. To mi je najgore. Ali ovo me jako naljuti. Pa nema nitko pravo dirati moj auto, podizati brisače i slično.
To mi je kao da, ako ostavim otključana ulazna vrata stana, netko slobdno ušeta i pronjuška po njemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2012. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jooooj, mimiz...
Kako sad to? Nikada ne bacaš papire, pa onda kažeš da bačaš letke okolo....
Misliš li ti da leci nisu papiri Question Hmmm
Tebe ljuti ako ti netko takne brisač na autu, ali ti ne smeta da netko za tobom skuplja papire po ulici.
Hehehe... dogovori se sama sa sobom i nemoj se ljutiti bez potrebe. Wink

P.S. Jesi li čula da se od ljutnje dobiju bore na licu, a ja ti želim da budeš lijepa Smile

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mimiz
Offline
Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2012. 8:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako malo bolje pročitaš, vidjet ćeš da sam rekla sa ne bacam papire, OSIM letaka (hvala što si me prosvijetlila, mislila sam sve do sada da su oni od čelika!!) pa mislim da se ne moram sama sa sobom dogovarati, ali neki trebaju okulisti, očito. Ili preispitati svoje kratkoročno pamćenje i percepciju.

Dakle, moje bacanje letaka je iznimka, i ne smeta mi da to za mnom netko čisti. Ali mi smeta da mi netko prčka po mom autu. Ako tebi to ne smeta, blago tebi. Ja ću, očito biti ružna i s borama, kao što kažeš....Ah, zla sudbo.........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2012. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mimiz je napisao/la: ›
Ako malo bolje pročitaš, vidjet ćeš da sam rekla sa ne bacam papire, OSIM letaka (hvala što si me prosvijetlila, mislila sam sve do sada da su oni od čelika!!) pa mislim da se ne moram sama sa sobom dogovarati, ali neki trebaju okulisti, očito. Ili preispitati svoje kratkoročno pamćenje i percepciju.

Dakle, moje bacanje letaka je iznimka, i ne smeta mi da to za mnom netko čisti. Ali mi smeta da mi netko prčka po mom autu. Ako tebi to ne smeta, blago tebi. Ja ću, očito biti ružna i s borama, kao što kažeš....Ah, zla sudbo.........

 Interesantno razmišljanje...
Zbog toga što ti je netko učinio nešto loše, opravdano je činiti loše drugome.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: