Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što to City expres traži od stanovnika da potpišu????

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2012. 17:19 
Naslov:  Što to City expres traži od stanovnika da potpišu????
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

City expresov radnik obilazi redom stanovnike nudeći im na potpis list papira uz objašnjenje da samo trebaju potpisati kako žele da im se pošta stavlja u sandučić. A gdje bi se pošta i stavljala nego u sandučiće?? Vjerujem da je to izjava kojom će od odgovornih u gradu ili firmama (koje još šalju pisma građanima) tražiti da oni (tj. Citi expres) umjesto Hrvatske pošte dostavljaju nepreporučene pošiljke.
Možda bi takve "ankete" i one koji su poslali takve "anktare" - netko trebao istražiti - kao i sve slične prijevare kojima razni agenti nude prodaju kojekakvih sheet artikala po visokim cijenama.
Sve što se nekom daje na potpis trebalo bi istinito objasniti, a ne muljažom dobiti potpis na papir koji bi se mogao tretirati kao ugovor koji obvezuje.
Više puta se meni i mojim susjedima dogodilo da su nam ostavljeni tuđi izvodi iz HB (dostavljao ih je City ex.); čak je nekoliko puta pisma raznosio neki dječak (valjda sin njihovog radnika). S poštarima se takvo što nije događalo.
Voljela bih da netko napiše što zna o tom potpisivanju, je li to legalno i hoće li se potpisani papiri koristiti za nekakvu nelojalnu konkurenciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2012. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm... nitko ni slovca Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2012. 22:44 
Naslov:  Re: Što to City expres traži od stanovnika da potpišu????
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Riječ je o malom ratu zbog liberalizacije tržišta poštanskih usluga koje će se dogoditi 1. siječnja iduće godine.

Po sadašnjim propisima i tumačenjima HAKOM-a (Hrvatska agencija za poštu i elektroničke komunikacije) CityEx i drugi privatni poštanski operateri ne smiju pošiljke s dodanom vrijednošću (npr. komunalne račune) ubacivati u poštanske sandučiće, već ih moraju uručiti primatelju uz njegov potpis.

Vjerojatno je ovo neka anketa ili nešto slično, vjerojatno je namjera malo 'ispipati' i pripremiti teren za nagodinu.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.11.2012. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam točno o čemu se radi ali, tj za koje pošiljke je riječ. Ako je riječ o pošiljkama koje se u pošti zovu preporučene (dakle sve one za koje netko mora potpisati) onda je to potpis kojim ljudi daju suglasnot da im se i bez potpisa ostavljaju u sandučićima.

To se kod pošte ne radi tako, prvenstveno jer tu može doći do svega pa i do neubacivanja pošte u sandučić, a s tim potpisom ne može se dokazati jeli išta ubačeno ili ne. Ja bi svakako to izbjegavao jer ako se za nešto traži potpis onda je ta pošiljka toliko važna da se mora potpisati preuzimanje. A sad tko želi neka riskira. Kažem ja osobno ne bi. Prvenstveno jer City express često (prečesto) ne dostavi račune. Konkretan slučaj je zakup gradskih prostora - računi jednostavno ne dođu, ali to Grad ne zanima pa dolaze opomene, ovrhe itd... Nije naravno Grad jedini čiji računi ne stižu, kažem za za njih konkretno znam.

Svaka čast City-u neka rade, nemam ništa protiv, ali neka rade kako treba, a ja nemam dobra iskustva s njima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2012. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
Ne znam točno o čemu se radi ali, tj za koje pošiljke je riječ. Ako je riječ o pošiljkama koje se u pošti zovu preporučene (dakle sve one za koje netko mora potpisati) onda je to potpis kojim ljudi daju suglasnot da im se i bez potpisa ostavljaju u sandučićima.

To se kod pošte ne radi tako, prvenstveno jer tu može doći do svega pa i do neubacivanja pošte u sandučić, a s tim potpisom ne može se dokazati jeli išta ubačeno ili ne. Ja bi svakako to izbjegavao jer ako se za nešto traži potpis onda je ta pošiljka toliko važna da se mora potpisati preuzimanje. A sad tko želi neka riskira. Kažem ja osobno ne bi. Prvenstveno jer City express često (prečesto) ne dostavi račune. Konkretan slučaj je zakup gradskih prostora - računi jednostavno ne dođu, ali to Grad ne zanima pa dolaze opomene, ovrhe itd... Nije naravno Grad jedini čiji računi ne stižu, kažem za za njih konkretno znam.

Svaka čast City-u neka rade, nemam ništa protiv, ali neka rade kako treba, a ja nemam dobra iskustva s njima...

Ne radi se o preporučenim pošiljkama nego o običnoj pošti. Mislim da oni samo žele tim papirima pokazati da ljudi žele BAŠ NJIH za dostavu nepreporučenih pisama.
Tko je uopće vlasnik te tvrtke??
Zašto grad ne šalje račune poštom?? Sigurno će reći da im je C.E. nešto povoljniji, ali zato nekvalitetno radi. Brine li to nekoga odgovornog u gradu ili Hypo banci???

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.11.2012. 1:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro to sad ovisi o tome što je City-u obična, a što preporučena pošiljka. Mi smo navikli u pošti da ako je nešto preporučeno onda ima onu naljepnicu sa slovom, brojem itd... Ali to je poštanski uređeno, ne znam zaista kako pošiljke klasificira City. Tko je vlasnik također pojma nemam.

A zašto grad šalje mislim da si i sama odgovorila. Vjerojatno je jeftinije, no mislim da puno veće probleme stvara nekvaliteta usluge nego eventualno skuplja cijena. Znam da je Grad dobio dvije tužbe zbog ovrha koje su stvorene su jer zakupci nisu dobili račune. Za jednu znam da su se odmah nagodili jer su i sami vidjeli da zakupci nisu krivi. Za drugu ne znam kako je/će završiti. I sam sam puno, puno puta zvao i molio Grad da nešto poduzme po tom pitanju, ali nije se ništa poduzelo. I dalje računi malo dođu, malo ne dođu, no već su zakupci navikli pa i kad ne dođe račun, uplati se po najnovijem pozivu na broj kojeg se ima. No to je čisto dobra volja zakupaca, ni jedan jedini zakon ne nalaže da se to mora napraviti. Čak štoviše Zakon jasno kaže da bez izdanog računa ne smije se ništa platiti... A ako ne platiš jer nisi dobio račun, Grad šalje ovrhe. I kako onda to riješiti ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2012. 1:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zatvorila sam tekući rn u Hypo banci (i prenijela u HPB) jer nisam redovito dobivala poštu koju je HB dala na dostavu C.E. Ne znam da li još oni raznose bančine pošiljke.
Čudim se da im i Grad i ostali nisu otkazali uslugu.
Ako sad s tim potpisanim papirima dobiju više posla - bit će još više zbrke i nezadovoljnika....
Najviše me smeta što poturaju ljudima papir na potpis dajući im nepotpunu informaciju tj. za mene je to čista obmana korisnika.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2012. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 16:47; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2012. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uskoro HP preuzima tcom i hypo...vjerojatno i sve ostale vece korisnike.

Ne znam sto bi bili ti potpisi, ali sigurno nisu cista posla.

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2012. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la: ›
Uskoro HP preuzima tcom i hypo...vjerojatno i sve ostale vece korisnike.

Valjda su se konačno i oni opametili pa vide tko kvalitetnije radi posao koji mu se povjeri.

Moguće je da zbog toga C.ex. nudi te papire na potpis
Confused

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2012. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponedjeljak je radni dan.... možda se netko iz C.ex. oglasi i objasni što je posrijedi ...

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2012. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Ponedjeljak je radni dan.... možda se netko iz C.ex. oglasi i objasni što je posrijedi ...


a da jednostavno uzmeš telefon...nazoveš ih i pitaš o cemu je rijec ?

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Ponedjeljak je radni dan.... možda se netko iz C.ex. oglasi i objasni što je posrijedi ...

a da jednostavno uzmeš telefon...nazoveš ih i pitaš o cemu je rijec ?

Mislim da bi bilo bolje kada bi to ovako javno svima objasnili pa da poslije ljudi mogu pitati (opet javno) ako im što nije jasno.

Napisala sam na početku što njihov djelatnik govori kad daje papir na potpis. Zar nije smiješno reći kako potpisujete da vam se pisma stavljaju u poštanski sandučić? Pa neće ih valjda bacati na krov???
Shocked

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2012. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja moram reći da cijelu ovu temu uopće nisam skužila!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
ja moram reći da cijelu ovu temu uopće nisam skužila!

Smile onda ni ne pokušavaj Laughing Laughing

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: