Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Potvrđeni letovi prema Splitu i Zagrebu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Šaran031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2012. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Luzer13 je napisao/la: ›
očigledno nam ne valja ni kad lete ni kad ne lete...baš smo čudni


Prvo su pljuvali, pa onda napokon promjena uprave itd itd, a sad im opet ne odgovara.. Hah nevjerojatno!

Naravno da će biti trošak veliki,a Zračna luka neće ništa previše zaraditi.. Vjerujem da taj određeni iznos neće za struju biti dovoljan..

Ali dobro, kako se kaže bolje išta nego ništa! Važno da se radi pa će možda i uletit neki isplativiji posao.

Sve to govorim s daškom optimizma Smile

_________________
I am watching you ! Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2012. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. je napisao/la: › Ali u pravu si CA ce s ovim imati jos jedan milijun kuna gubitka koji ce platiti narod. Zasto bi placali 86 milijuna kuna gubitaka kad mozemo samo 85 koji gubi u ostatku drzave.
Carobnica je u pravu, a i ti kuzis stvar, ali si zabio glavu u pijesak.

Taj milijun vise gubitaka ce opet netko platiti. Nece to placati porezni obveznici Njemacke i Austrije, nego Hrvatske, odnosno - mi.

I onda ce ljudi za 3, 5, 10 godina izaci na ulice i za sve ce im biti kriva ova ili ona Vlada, a meni se cini da je uzrok problema upravo u ovakvom rasipnickom razmisljanju. Milijun ovdje, milijun ondje - na 10 mjesta i kroz 10 godina, to su milijarde...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2012. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Luzer13 je napisao/la: › očigledno nam ne valja ni kad lete ni kad ne lete...baš smo čudni

A sto je tu cudno?!

Zamisli ovu situaciju - ti radis od kuce, zaradjujes npr 10000kn mjesecno. Jednog dana dodje ti netko i kaze - donesena je odluka - od ovog mjeseca ce se od tvojih 10000 kuna za gorivo tvom susjedu davati 50kuna svaki mjesec, kako bi covjek mogao ici na posao, izlete, u kino. Dakle, svaki mjesec ces s 50 kuna subencionirati gorivo svom susjedu. I ti i drugih 20 susjeda, jer njegovo gorivo kosta 1000kuna mjesecno [covjek se puno vozi].

Bi li pristao na to?

Naime, upravo to se ovdje dogadja, samo sto se ne zove "gorivo za susjeda", nego "avionska linija za..."

Bi li ti davao tih 50 kuna zajedno sa svojim susjedima, ili bi se pobunio i trazio od susjeda da na posao ide javnim prijevozom koji bi subvencionirao 3 kune mjesecno (a susjed ce jednako ce stici na posao, samo sto nece ici autom, nego u autobusom)?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2012. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mungos potpuno si u pravu, nista ne treba raditi ako se nema zarade. Ali onda treba ukiniti sve neprofitabilno u drzavi, a ne samo kod nas. Ostali smo bez vlaka, sad sami zelimo i aerodrom zatvorit, a ni Slavonika nije u plusu. Iz tvog primjera Osijek cijelo vrijeme subvencionira susjede, a sad kad bi oni trebali njega mi se bunimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2012. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. trivijaliziras na pijacarski nacin. Ne, onaj tko je protiv iznimno glupih poteza ne znaci da ne voli Hrvatsku, Slavoniju, Osijek, blabla. ubaci one ostale tipicne fraze kad netko brani iznimno glupe poteze.

I naravno, onda krene patetika i kuknjava kako smo mi ovakvi, onakvi, zaboravljeni...sve kako bi se politika iniacenja primila, jer takav mulj odgovara onima koji rovare i pune dzepove dok ovce bleje i crkavaju.

Dakle, kazes da Osijek sve subvencionira i da bi bio red...

Osijek ne subvencionira skoro nikoga, jer Osijek ne stvara nove vrijednosti. Osijek ne stvara dovoljno vrijednosti ni za sebe i svoje postojanje.

Osijek je zapravo grad subvencioniranih, odnosno grad onih koji zive na sisi. Relativno gledalo, Osijek je od vecih gradova vjerojatno grad s najmanje novostvorenih realnih vrijednosti, odnosno grad s najvise kuna iz proracuna po glavi stanovnika.

Nema industrije, nema prometa, nema turizma. Nema skoro nicega sto stvara novu vrijednost. Par tvornica i to je to.

I od financijskih instituacija (banke i osiguravajuca drustva) su ostali samo salteri.

Osijek je grad s najvise braniteljskih i slicnih mirovina. Grad s najmladjim umirovljenicima u drzavi (gledajuci apsolutne brojke je na vjerojatno na prvom mjestu).

Na sisi su i ogromni sustavi poput KBO (3000+ zaposlenika) i Sveuciliste. Na sisi su tisuce koji rade u Gradu i Zupaniji (zato sto smo zupanijski centar). Gradska poduzeca i ostala zupanijska poduzeca koja se financiraju iz raznih proracuna - takodjer imju sjediste u Osijeku. Sve su to "subvencionirana" radna mjesta. Sve tu to radna mjesta koja NE PUNE nikakve proracune koje ti spominjes. Pa HDSSB je dolaskom na vlast otvorio jos more kojekakvih agencija i zaposlio bulumentu svojih stranackih vojnika - tzv. pripravnika.

Kad se malo bolje pogleda, 80% novca koji se u Osijeku okrene je novac koji je dosao iz neke sise.

Dakle, gotovo citavi Osijek je zapravo jedna velika subvencija.

Stoga, nemoj kukati kako Osijek nista ne dobiva i nista nije dobio, nego stavi ruku na srce i razmisli malo sto je Osijek sve dobio i koliko Osijek zapravo ovisi o sisama.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2012. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa di je onda problem, ako nam je sve u gradu subvencionirano zasto ne bi jos malo pomuzli drzavnu sisu pa da imamo jos i bolji standard.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2012. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. je napisao/la: › Pa di je onda problem, ako nam je sve u gradu subvencionirano zasto ne bi jos malo pomuzli drzavnu sisu pa da imamo jos i bolji standard.


Zivot na sisi se ne naziva "standardom", nego "prosnjom", "ovisnoscu", a kad je kriza i "bijedom".

To je tako kad covjek odluciti zivjeti na tudjoj sisi. Sve je super dok je sisa puna i dok se ima iz cega puniti, ali kad sisa presusi - onda nema ni za one koji su o njoj ovisni.

Osijek je zivio na sisama, sad kopni zajedno s njima...

No, krasno je za vidjeti da cak i u ovakvoj situaciji ima onih koji ce sebicno traziti jos. To je taj mentalitet koji u opcoj nesreci i opcem sranju sebicno gleda samo svoju guzicu. Jebiga, takve nitko ne voli...

Lose je to kad se ovisnost o sisi spoje s takvim sebicnim karakterom. Jako, jako lose.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2012. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Toliko si zabrijo da vise ni ironiju ne prepoznajes?
Gle ja nisam veliki ekonomski strucnjak kao ti ili psiholog pa da mogu ocjeniti neciji karakter preko 2 posta na forumu... meni je jednostavno drago da ce se uvesti neki letovi iz Os, a ako je to tebi sebicno tvoj problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2012. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@N.N. nisam govorio o tebi, nego o tom (sebicnom) stavu, koji je sveprisutan. Ne samo u Osijeku, naravno.

Sto se tice ironije, danas ljudi imaju takve nevjerojatne stavove da je ironiju nemoguce prepoznati. Evo, nekidan je lik na clanak o neobrazovanosti Slavonaca i njihovoj u stranim jezicima komentirao s "Zasto bi mi ucili njihove jezike, neka oni nauce nas!". Hej, i ti bi da ja onda prepoznam ironiju?! ;-)

Meni je nevjerojatno da danas ima ljudi koji mogu zastupati onaj sebican stav. Ne samo kod ovih letova, to je onako - jedna sitnica, nego u moru slicnih situacija.

Mene zanima taj fenomen masovnog otupljivanja u vrijeme siroke dostupnosti informacija. Prjie sam mislio da ljudi mogu imati takve stavove jer su neinformirani, odnosno da dostupnost informacija ima pozitivan utjecaj na razvoj razuma.

No, prevario sam se. Cini se da je veca dostupnost dovela do toga da se bolje sire neistine, poluinformacije, parole, pamfleti i hrana za debile.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2012. 2:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se vratimo na temu Smile
Nisam siguran u isplativost ovih letova..to je jedan mali aviončič koji zahtjeva neke dodatne troškove..pretpostavljam da se sada putnički prostor ne grije, a onda će se morati..
Isto tako pretpostavljam da će se možda pista morati čistiti od snijega ili leda..a to košta puno..i nisam siguran da se to može naplatiti od jednog leta jednog malog aviončića...
Možda postoje i još neki dodatni troškovi koji mi sad ne padaju napamet...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: