Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izrabljivanje na poslu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2012. 13:31 
Naslov:  Izrabljivanje na poslu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa evo ovako..
Svjedoci smo svakodnevnog urusavanja svih normi i drustvenih vrijednosti, posebice u pogledu radnih odnosa, situacije na poslu, prekovremenog rada, rada svim mogucim i nemogucim danima, raznih maltretiranja i klasicnih slucajeva mobinga..
Sto mislite o tome?
Jeste li imali slicna iskustva i kako se nosite sa tim?
Mozemo li ista poduzeti?
Znamo da sindikati sluze samo za ukras i nemaju nikakav stvarni utjecaj..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Melora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2012. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Činjenica je da živimo u vremenu poremećenog sustava vrijednosti, mislim da ne možemo nešto značajno ili uopće promijeniti, jedino naučiti u tome plivati i voditi računa o vlastitim probicima. Teško pitanje, ne znam radiš li sama, u kolektivu, mogu ti dati iskustvo iz rada u kolektivu, nije bilo nekakvih problema, no kad bi nastao, uvijek bi nastradala ona najtiša i najnesigurnija osoba. Dvosjeklo je s obzirom na broj nezaposlenih, čega je poslodavac vrlo svjestan, ali ako te posao zadovoljava u bilo kojem pogledu, mislilm da je bolje stisnuti zube i odraditi, zadovoljstvo pronaći u privatnom životu, obitelji i hobijima. Što se tiče prekovremenih, ako smatraš da si jako oštećena, prvo pokušati raz(pre)govorom riješiti, ako nije moguće, parnični portupak pred nadležnim Općinskim sudom. Sinidkat neću ni spominjati, ni ne osjetim nekakvo njihovo djelovanje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2012. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...prepušteni smo sami sebima i svojim sposobnostima, odnosno lovu na kune....
...osobno, na nekim radnm mjestima je bilo idiota, od sadista preko rasista pa sve do crnaca i luđaka....no, nekako sam svojim stavom uspjela postaviti situaciju da se prema meni odnose pristojno i profesionalno....znači, stav prema nadređenom tu igra određenu ulogu....
.....što se tiče izrabljivanja za sitne novce, to je generalno problem u cijeloj državi i zaista ne postoji instrument koji bi pomogao u riješavanju tog problema.....ono što znam da nikada ne bih radila u firmi u kojoj plaće nema mjesecima.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.11.2012. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

navikneš se s vremenom tako i na mobing, neplačanje prekovremenog.

poduzele su 2 pomočne iz bolnice na neurologiji.
tužili su tamo glavnu sestru jel im je za upravu slala drugi raspored na kojem su imale točan broj sati prema satnici, a na njiovim su imali viška sati.
dobili su sud. al kontam da ih zajebavaju sad još više.
kao i doktora jednog što ih je tužio što mu nisu dali da odradi staž, ne bi im volio bit u koži

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2012. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U razvijenim, demokratskim društvima poput našeg to ne postoji.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2012. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gospodo u kapitalizmu smo ... neš radit ? ... ima ko hoće ... tužno ali istinito

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.11.2012. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
gospodo u kapitalizmu smo ... neš radit ? ... ima ko hoće ... tužno ali istinito


a di je to tako? u bolnici, hepu, Hrt, policiji?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2012. 8:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › gospodo u kapitalizmu smo ... neš radit ? ... ima ko hoće ... tužno ali istinito


...ovo kod nas nije kapitalizam, nego pres**eravanje......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2012. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dani_os je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: ›
gospodo u kapitalizmu smo ... neš radit ? ... ima ko hoće ... tužno ali istinito


a di je to tako? u bolnici, hepu, Hrt, policiji?
priča naravno o privatnom sektoru. a tu na žalost vrijede takva pravila. još ako se kojim slučajem radi o sezonskom poslu... oprosti se sa slobodnim vremenom, slobodnim danima i općenito životom.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.11.2012. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja radim u državnoj firmi, imam prijatelja koji se narade puno manje nego ja, a dobiju dosta veču plaju nego ja. šef mu plača pivo, zapije se sa šefom.
meni moja šefica nikad nije platila pivo,
čak sam dobivo prigovore što previše vode pijem na 40 stupnjeva, kao ništa ne radim, samo pijem vodu malo malo. žena nije napravila posla u cijelom svom radnom stažu kolko ja napravim za tjedan dana...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2012. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Kapitalizam kao društveni poredak, je daleko od onog što je narodu prezentirano devedesetih, a još dalje od idealnog društvenog poretka. U kapitalizmu svi imaju jednake mogućnosti, ali samo u teoriji, dok je u praksi generator velikih društvenih nejednakosti i raslojavanja društva, što u konačnici dovodi do propasti samog društva. U nemoralnim sredinama kakva je Hrvatska, pravo ime kapitalizma je materijalizam. Da se ne zavaravamo, ni socijalizam nije zlatan. Tamo smo pod izgovorom kvazi jednakosti, imali zaštićene lijenčine, neradnike i ostale parazite društva, što također u konačnici neminovno dovodi do propasti društva. Svaki društveni poredak čine ljudi, a kvalitete ljudi, određuju kvalitetu društva.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.11.2012. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
 Kapitalizam kao društveni poredak, je daleko od onog što je narodu prezentirano devedesetih, a još dalje od idealnog društvenog poretka. U kapitalizmu svi imaju jednake mogućnosti, ali samo u teoriji, dok je u praksi generator velikih društvenih nejednakosti i raslojavanja društva, što u konačnici dovodi do propasti samog društva. U nemoralnim sredinama kakva je Hrvatska, pravo ime kapitalizma je materijalizam. Da se ne zavaravamo, ni socijalizam nije zlatan. Tamo smo pod izgovorom kvazi jednakosti, imali zaštićene lijenčine, neradnike i ostale parazite društva, što također u konačnici neminovno dovodi do propasti društva. Svaki društveni poredak čine ljudi, a kvalitete ljudi, određuju kvalitetu društva.


sad nemaš zaštičene lječnike, neradnike i ostale parazite društva?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2012. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dani_os je napisao/la: ›
ja radim u državnoj firmi, imam prijatelja koji se narade puno manje nego ja, a dobiju dosta veču plaju nego ja. šef mu plača pivo, zapije se sa šefom.
meni moja šefica nikad nije platila pivo,
čak sam dobivo prigovore što previše vode pijem na 40 stupnjeva, kao ništa ne radim, samo pijem vodu malo malo. žena nije napravila posla u cijelom svom radnom stažu kolko ja napravim za tjedan dana...


a bas mi te zao sto radis u drzavnoj sluzbi.....sigurno vam ne dođe plaća na vrijeme,nit vamk ne plaćaju doprinose,a i praznici sigurno vam nisu plaćeni....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.11.2012. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la: ›
dani_os je napisao/la: ›
ja radim u državnoj firmi, imam prijatelja koji se narade puno manje nego ja, a dobiju dosta veču plaju nego ja. šef mu plača pivo, zapije se sa šefom.
meni moja šefica nikad nije platila pivo,
čak sam dobivo prigovore što previše vode pijem na 40 stupnjeva, kao ništa ne radim, samo pijem vodu malo malo. žena nije napravila posla u cijelom svom radnom stažu kolko ja napravim za tjedan dana...


a bas mi te zao sto radis u drzavnoj sluzbi.....sigurno vam ne dođe plaća na vrijeme,nit vamk ne plaćaju doprinose,a i praznici sigurno vam nisu plaćeni....


sam mi nemoj umrijet od žalosti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2012. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tko radi u državnoj službi ne zna što znači raditi..

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: