Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Postarina za pakete [Hrvatska Posta]: Kako se osigurati?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2012. 13:50 
Naslov:  Postarina za pakete [Hrvatska Posta]: Kako se osigurati?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Njušaklo za prodaju i kupovinu koječega.
Prvi puta sam stavila da prodajem neke stvari. Konkretno se radi o ženskoj torbici.
Nakon nekoliko poruka putem maila dogovoreno je da istu pošaljem. Nismo dogovarali tko plaća poštarinu pa sam u hp predala paket za slanje s otkupninom koju plaća kupac.
Na stranicama HP izračun je nekih 25 kn za cijenu robe koja ne teži više od kilograma i vrijednosti 50,00 kn.

Danas dobijem poruku od kupca da je plaćeno 115 kn sa poštarinom !!

Možda ja jesam pogriješila što sam na takav način slala, ali da li postoji ijedan drugi način da se osigura i prodavač i kupac ?
Žao mi je što toliko iznose troškovi no to nisam mogla znati, interesiraju me vaša iskustva pri slanju ili primitku paketa unutar Hrvatske ?
Ovo je bio mali iznos vrijednosti robe, i težine, što bi tek bilo da je vrijednost veća ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2012. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo si vjerojatno previdjela
"Primatelj, uz naznačeni otkupni iznos, plaća i naknadu za uslugu platnog prometa."
to je trošak koji se plaća kao da ti netko šalje novac što je vjerojatno podiglu osnovnu cijenu.
moja preporuka ti je davanje br. tekućeg i dogovaranje tko plaća poštarinu, te po uplati šalješ robu.u tom slučaju nema iznenadjenja...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2012. 22:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koja je bila tvoja cijena?
vrijednost i otkupnina nije isto.

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.10.2012. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I razlika je u slanju paketa kao paketa i slanje hp paketa. HP kao najbrža usluga je ujedno i najskuplja.

Također Ako nisi ukucala opciju otkupnina nisi dobro računala jer otkupnina je dodatna usluga koja se plaća.
Najjednostavnije ti je pitati koliko će na kraju primatelj platiti ako već ne znaš sama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2012. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: ›
Njušaklo za prodaju i kupovinu koječega.
Prvi puta sam stavila da prodajem neke stvari. Konkretno se radi o ženskoj torbici.
Nakon nekoliko poruka putem maila dogovoreno je da istu pošaljem. Nismo dogovarali tko plaća poštarinu pa sam u hp predala paket za slanje s otkupninom koju plaća kupac.
Na stranicama HP izračun je nekih 25 kn za cijenu robe koja ne teži više od kilograma i vrijednosti 50,00 kn.

Danas dobijem poruku od kupca da je plaćeno 115 kn sa poštarinom !!

Možda ja jesam pogriješila što sam na takav način slala, ali da li postoji ijedan drugi način da se osigura i prodavač i kupac ?
Žao mi je što toliko iznose troškovi no to nisam mogla znati, interesiraju me vaša iskustva pri slanju ili primitku paketa unutar Hrvatske ?
Ovo je bio mali iznos vrijednosti robe, i težine, što bi tek bilo da je vrijednost veća ?

Nemoj reći da si samo predala paket bez da si pitala koliko će to koštati primatelja? Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2012. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nemoj reći da si samo predala paket bez da si pitala koliko će to koštati primatelja? Wink


Naravno da sam pitala, rečeno je poštarina nekih 20 kn i otkupnina u postotku
od vrijednosti (50 kn) Znači nekih 25 kuna što pokazuje i izračun na
linku koji sam stavila. Nesvjesno sam zanemarila činjenicu da šaljem putem hp espressa
što je znatno povećalo cijenu dostave.
Spremna sam vratiti iznos koji mi je uplaćen kada ga dobijem, pa ću na taj način smanjiti
učinjenu štetu a drugi puta se dogovarati kako je morgan savjetovao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cocolo
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.10.2012. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2012. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nemoj reći da si samo predala paket bez da si pitala koliko će to koštati primatelja? Wink


Naravno da sam pitala, rečeno je poštarina nekih 20 kn i otkupnina u postotku
od vrijednosti (50 kn) Znači nekih 25 kuna što pokazuje i izračun na
linku koji sam stavila. Nesvjesno sam zanemarila činjenicu da šaljem putem hp espressa
što je znatno povećalo cijenu dostave.
Spremna sam vratiti iznos koji mi je uplaćen kada ga dobijem, pa ću na taj način smanjiti
učinjenu štetu a drugi puta se dogovarati kako je morgan savjetovao

Pošta i njezin HP Express. Rolling Eyes Nekako mi se čini da ljudima uvijek nastoje pružiti uslugu po najskupljoj cijeni i uvaliti dostavu HP Expressom. zašto i ne bi, kada je puno skuplje i mogu više zaraditi...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.10.2012. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nemoj reći da si samo predala paket bez da si pitala koliko će to koštati primatelja? Wink


Naravno da sam pitala, rečeno je poštarina nekih 20 kn i otkupnina u postotku
od vrijednosti (50 kn) Znači nekih 25 kuna što pokazuje i izračun na
linku koji sam stavila. Nesvjesno sam zanemarila činjenicu da šaljem putem hp espressa
što je znatno povećalo cijenu dostave.
Spremna sam vratiti iznos koji mi je uplaćen kada ga dobijem, pa ću na taj način smanjiti
učinjenu štetu a drugi puta se dogovarati kako je morgan savjetovao


Nije mi baš jasno ova rečenica "otkupnina u postotku". Otkupninu ne računa pošta, već pošiljatelj. Nema tu u postotku. Ako si ti rekla da ima otkupnine i da je ona, recimo 100 kn, onda je ona 100kn...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fileos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2012. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šaljem često pakete putem pošte, i na sve moguće načine, znači pismo, paket, preporučeno, hp express i do sada nisam imao problema s tim. Potrebno je poznavati njihove cjenike i načine slanja, i kad se to poznaje, nema iznenađenja u cijenama. Kupac mi u pravilu uplati novac na račun, za vrijednost robe i poštarine, i kada uplata sjedne, ja mu šaljem te on samo preuzme paket. Od 15- 30 kn je načešće poštarina, ali opet ponavljam, sve cijene se mogu izračunati na stranicama pošte.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2012. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fileos je napisao/la (Pogledaj post): › Šaljem često pakete putem pošte, i na sve moguće načine, znači pismo, paket, preporučeno, hp express i do sada nisam imao problema s tim. Potrebno je poznavati njihove cjenike i načine slanja, i kad se to poznaje, nema iznenađenja u cijenama. Kupac mi u pravilu uplati novac na račun, za vrijednost robe i poštarine, i kada uplata sjedne, ja mu šaljem te on samo preuzme paket. Od 15- 30 kn je načešće poštarina, ali opet ponavljam, sve cijene se mogu izračunati na stranicama pošte.

izgleda da onda niste nikad slali otkupnu posiljku Very Happy
Imao sam primjer da je otkupnina 50kn a da je poštarina bila 53 za item zanemarive mase iz zagreba za osijek 3. dan. i onda se desi da primatelj ne zeli platiti pa se paket vrati vama pa ako ga zelite morate platit duplu dostavu itd itd.
znaci otkupne posiljke izbjegavat.
u zadnje vrijeme samo uplata na racun i posaljem za 15-20kn.
npr. slanje majice u francusku 30 kn Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: