Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HHO o utakmici Osijek-Rijeka: upotreba pirotehnike, uvredljive i rasističke poruke - saznajte koje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2012. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la (Pogledaj post): › Netko zbilja prima placu za ovo?



....ooooooo, da...itekakvu plaću.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2012. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najveći problem i jest u tome što u ovakvom skandiranju i ponašanju na stadionima nitko ne vidi problem.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2012. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jasno je k'o jedanput jedan da su HHO-ovci zapravo duboko razočarani što nije bilo rasističkog hukanja, vrijeđanja na nacionalnoj osnovi, dizanja desne ruke itd... Zato su u nedostatku 'konkretnijeg' materijala pisali ove budalaštine.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2012. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo kao nije dovoljno sramotno? Sramotno bi bilo tek da se nekog ubilo? To želiš reći?

Ako većina smatra da je ovakvo ponašanje dio "normalne navijačke kulture", onda možemo zaključiti samo da se pomaknula referentna točka ljudskosti.

Žalosan će i tužan biti život djeci kojoj ste vi roditelji.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2012. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...osobno ne podržavam bilo kakve rasističke ili nacionalističke ispade bilo gdje, pa tako i po utakmicama (na koje doduše niti ne idem)....
...no, kako itko može shvatiti ozbiljnim onakvu hrpu gluposti kakvih dugo ne vidjeh i to još nazvanih izvještajem???????....
...HHO je za prošlu godinu dobio institucionalnu potporu za razvoj udruge 153.754,00 Kn, što su ozbiljni novci za organizaciju koja radi što točno?????...piše ovakva sr**nja???????.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2012. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo tko želi biti rasist, nacionalist i divljak. No, o čovjeku sude njegova (ne)djela, a ne njegove želje.

Što je točno sranje u ovom izvještaju? Ima li laži?

Zamisli da se tvoje dijete (ako ga imaš) bavi na primjer atletikom, ili može i nogometom. I igra se utakmica, a neki nepoznati ljudi s tribine mu viču "anakondin sine - cigane", "ubij, ubij, ubij anakondinog sina", "anakondin sine - j.... ti mamu", "anakondin sine - igramo ti se s majčinom s...).

Da li bi ti i onda ovakvi izvještaji bili sranje?

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2012. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la (Pogledaj post): › Malo tko želi biti rasist, nacionalist i divljak. No, o čovjeku sude njegova (ne)djela, a ne njegove želje.

Što je točno sranje u ovom izvještaju? Ima li laži?

Zamisli da se tvoje dijete (ako ga imaš) bavi na primjer atletikom, ili može i nogometom. I igra se utakmica, a neki nepoznati ljudi s tribine mu viču "anakondin sine - cigane", "ubij, ubij, ubij anakondinog sina", "anakondin sine - j.... ti mamu", "anakondin sine - igramo ti se s majčinom s...).

Da li bi ti i onda ovakvi izvještaji bili sranje?


Mislim da Anakondinom sinu kako si ga nazvala ne bi smetalo da mu psuju mamu ukoliko ima 5 puta veću plaću od HR prosjeka, a nogometaši dosta često to i imaju. Bude neisplata, ali na kraju sve to dođe na naplatu, pa se prodaju van i zarađuju u mjesec dana ono što ti nećeš za cijeli život... Ja ne bi imao ništa protiv recimo da sjedim u saboru i da me cijela HR pljuje dok lova kaplje, a dobro znaš da tako svi misle.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2012. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...gledamo ovaj izvještaj s dvije potpuno različite strane....ti si apsolutno u pravu, sve što kažeš je točno, no vjerujem da bi vjerojatno i tada popljuvala HHO i njegov skupo naplaćen izvještaj, jer ga vjerojatno i tada ne bih shvatila ozbiljno....
....moj sin je sportaš, išla sam s njim po različitim natjecanjima i zaista bi mi bilo grozno da čujem ono što si gore navela....no, ono što ne podnosim je da skupo naplaćeni izvještaj neće pročitati oni koji to rade, već on izgleda da služi jedino ismijavanju po forumima....usijane glave sigurno neće pročitati ovo i reći: okej, pogriješio sam......
...zar ne bi bilo pametnije da se novac koji je država uložila u ovakvu glupost potroši na neke druge načine sprečavanja rasističkih/nacionalističih ispada????...n

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.08.2012. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Financiranje HHO-a nije nešto u što sam upućena. Koliko se razumijem, oni tih 150 tisuća kuna nisu dobili za ove izvještaje, nego za ukupno djelovanje.

Kažeš da bi bilo bolje da oni ovo nisu napisali. Onda bi imali situaciju da nema izvještaja i stanje gdje nitko ne govori o ovom problemu. HHO je napravio ovaj korajk i svoj dio posla. Kad bi svi odradili svoje, divljaci bi bili tamo gdje im je i mjesto - osramoćeni, popljuvani, posrani i popišani ispod kamena.

"Zar ne bi bilo bolje..." je loš način za raspravu. Posao HHO-a je upravo to što su napravili. Dobili su noac za to i na to su ga potrošili. Netko drugi je dobio za nešto drugo i potrošio na nešto drugo, možda je upravo to ono "bolje" koje tebe zanima. Ovaj izvještaj nema svrhu izravno sriječiti ispade, već upoznati javnost s onim što se stvarno zbiva.

Loša situacije nastaje samo kad netko dobije novac i ne potroši ga na ono na što bi trebao.

Javnost je neupućena, neinformirana i ono najvažnije - neobrazovana i zatucana, što potvrđuju i komentari na ovaj izvještaj. Ljude više čudi što je netko napisao ovakav izvještaj od toga da netko izvikuje onakve gnjusobe. Svrha ovog izvještaja je upravo to - obrazovanje javnosti i upoznavanje s onim što je dobro i loše.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2012. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Javnost je neupućena, neinformirana i ono najvažnije - neobrazovana i zatucana, što potvrđuju i komentari na ovaj izvještaj. Ljude više čudi što je netko napisao ovakav izvještaj od toga da netko izvikuje onakve gnjusobe. Svrha ovog izvještaja je upravo to - obrazovanje javnosti i upoznavanje s onim što je dobro i loše.


U puno toga si i ti neupućena pa te to ne spriječava da pišeš o nečemu o čemu pojma nemaš kao i ovi u HHO-u

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.08.2012. 2:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la: ›
Carobnica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Javnost je neupućena, neinformirana i ono najvažnije - neobrazovana i zatucana, što potvrđuju i komentari na ovaj izvještaj. Ljude više čudi što je netko napisao ovakav izvještaj od toga da netko izvikuje onakve gnjusobe. Svrha ovog izvještaja je upravo to - obrazovanje javnosti i upoznavanje s onim što je dobro i loše.


U puno toga si i ti neupućena pa te to ne spriječava da pišeš o nečemu o čemu pojma nemaš kao i ovi u HHO-u


al kohorta o svemu sve zna Laughing

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2012. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...živo me interesira hoće li se HHO oglasiti i protiv slovenaca koji su na dinamo-maribor izvikivali kojekakve nacionalističke uvrede hrvatima....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65847
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2012. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: › ...živo me interesira hoće li se HHO oglasiti i protiv slovenaca koji su na dinamo-maribor izvikivali kojekakve nacionalističke uvrede hrvatima....


IZJAVA O IZRAVNOJ PREVENCIJI NAVIJAČKOG NASILJA BR. 9/2012

U sklopu projekta Izravna prevencija navijačkog nasilja, promatrači HHO-a zabilježili su sljedeća događanja vezano uz uzvratnu međunarodnu nogometnu utakmicu 4. kola kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka između NK Maribor i GNK Dinamo, 28. kolovoza 2012. u Mariboru, na stadionu Ljudski vrt:

Što se tiče Dinama, njegove antinavijačke skupine BBB-a nije bilo na samoj utakmici. Slovenska policija dan ranije vratila je jednu skupinu navijačkih piromana iz Siska i Karlovca, kod kojih su pronađena pirotehnička sredstva.
Iz Zagreba su otišla 3 autobusa navijača u organizaciji uprave kluba, od čega su 2 autobusa bila rezervirana za menadžment, upravu kluba i istaknute osobe iz javnog života. Dva autobusa s upravom kluba i predsjednikom HNS-a Davorom Šukerom sprovedeni su do slovenske granice pod jakom policijskom pratnjom s džipovima punim specijalaca. Od Zagreba do granice, na nadvožnjacima na autoputu stajali su policijski automobili i uočljive policijske ophodnje, sve to s obzirom na činjenicu da su postojale indikacije kako bi antinavijačke skupine BBB-a mogli kamenovati autobuse. U Sloveniji su također autobuse dočekali slovenski specijalci, a nadomak Mariboru, negdje oko 30-ak km nad kolonom autobusa i policijskih vozila letio je policijski helikopter. Očito je da su zajedničke procjene obadviju policija predvidjele mogućnost incidenata.
Sama utakmica protekla je u fanatičnom navijanju prepunog stadiona (oko 12 tisuća gledatelja). ''Udarna skupina'' Viole Maribor, bilo ih je oko 1000 smještenih na južnoj tribini, dok je 200-ak Dinamovih navijača smješteno na zapadnoj tribini, opkoljeno policijskim kordonom. Već prije početka utakmice, udarna skupina Viola utvrdila je pravac daljnjeg navijanja: ''ubij, ubij, ubij purgera'', ''jebo vas Maribor'', ''bando ciganska'', ''purgerske pičke'', ''jebem Zagreb, jebem Dinamo'', trajalo je tijekom cijele utakmice. Prije početka utakmice na južnoj tribini uočene su upaljene baklje. Na navijanje malobrojnih Dinamovih navijača Mariborčani su reagirali zajedničkim skandiranjem: ''malo vas je, malo vas je, pičkice'', a u 32. minuti ali i u 80. minuti, kad je Dinamo već vodio, u teren su uletali predmeti, pa je spiker upozorio da će sudac biti prisiljen prekinuti utakmicu. U 73. minuti nakon što španjolski sudac nije priznao neregularni gol, stadion sudcima skandira ''cigani, cigani'', a nakon toga ''UEFA – mafia''. U 84. minuti 5-6 razjarenih ljudi verbalno napada navijače Dinama u VIP loži a potom skandiraju ''Mamiću cigane, odlazi iz svetinje''. Nakon završetka utakmice na južnoj tribini upaljeno je desetak baklji uz gore navedeno skandiranje na račun Dinama iz Zagreba.
I povratak u Zagreb, za sva 4 autobusa uključujući i onaj s Dinamovim igračima, bio je pod budnom paskom slovenske i hrvatske policije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2012. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
...zar ne bi bilo pametnije da se novac koji je država uložila u ovakvu glupost potroši na neke druge načine sprečavanja rasističkih/nacionalističih ispada????...n


ohohoho puno toga bi bilo pametnije od ovoga.

Pogledaj ovo izvjesce iz maribora... "ubij purgera" je fanaticno navijanje a "mamicu cigane" djelo antinavijaca Very Happy Very Happy

ljubi ih zdravkec Very Happy

Udruga koja bi trebala istrazivati ....ma joj koju poruku poslati, kome??? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.08.2012. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ne pratim nogomet, pa ne znam koliko ima istine u izjavi g. Ivana Zvonimira u članku.....ono što je meni zapelo za oko je:

"Projekt je planiran još prije tri godine, ali tek sada smo krenuli u njegovu realizaciju. Naš zadatak je samo bilježiti što se događa na tribinama za vrijeme prvoligaških utakmica."

....tri godine priprema za bilježenje tko je kome što vikao i u kojoj minuti?????????....pa onda malo dalje u tekstu:

"Mi se financiramo iz svog projekta, iz proračuna, nitko sa strane nama ne plaća za obavljanje našeg posla".

....dakle, ja plaćam za što???? na stranicama HHO sam pronašla Izvještaj o radu za 2011 (http://hho.hr/izvjestaji/stanje-ljudskih-prava/)...nabrojane su aktivnosti poput sastanaka s ovim i onim, službena putovanja po zemljama bivše Juge i 26 izjava na razne teme (od povrede ljudskih prava Mirjane i Ive Sanadera do Inicijative promjene imena Trg Maršala Tita u Sveučilišni trg u Zagrebu).....
...prihodi i rashodi su također zanimljivi:
-ukupan prihod: 1,24 mil kn
-od toga, iz donacija: 1,22 mil kn (67,5 % priv. poduzeća, a 32,5 % državni proračun - znači cca 400.000 kn)
-ukupni rashodi: 1,15 mil kn (od toga 28% na brutto plaće za 3 djelatnika, 21,7% na naknade izvan radnog odnosa predsjednika/direktora, 6,% na putovanja i dnevnice i tako dalje........)
-balans: 90.098,26 Kn čistaka u plusu
-toliki novci da bi se napisali izvještaji poput ovih sa stadiona, e to mi sjeda jako loše na želudac.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: