Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rekonstrukcija nogostupa u Ulici Hrvatske Republike

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65847
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2012. 21:21 
Naslov:  Rekonstrukcija nogostupa u Ulici Hrvatske Republike
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na južnoj strani Ulice Hrvatske Republike, od Sunčane do Kappa objekta, u tijeku su radovi na rekonstrukciji nogostupa. Riječ je o dionici dužine oko 200 metara te širine od 3 do 3,5 metara. Uklonjen je stari nogostup, napravljen iskop te postavljena nova konstrukcija sa završnim slojem asfalta. Radove izvode djelatnici tvrtke Unikom d.o.o., a vrijednost je oko 180.000,00 kuna.

Radove je obišao gradonačelnik Krešimir Bubalo, sa suradnicima. Do sada je na području GČ Gornji grad, iz prioriteta, napravljena rekonstukcija nogostupa u Gundulićevoj ulici (sjeverna strana između Anine i Županijske), u Pejačevićevoj (od glavnog trga do Waldingerove), u Dubrovačkoj (zapadna strana između Gundulićeve i Reisnerove) te na Trgu L. Mirskog. Ukupno blizu 600 metara nogostupa, u vrijednosti oko 460.000,00 kuna.

Tekst: Osijek.hr
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2012. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

600 metara, skoro pola milijuna kuna?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2012. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...čemu čuđenje?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2012. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čemu? Pa, iako se nimalo ne razumijem u građevinske radove, čini se puno previše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2012. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Nedavno je susjed platio postavljanje asfalta na površinu koju je sam pripremio 100 kuna po metru kvadratnom. I to je bilo kako mi se čini odrađeno u "fušu na crnjaka" pa je bilo ispod cijene. Sa iskopima, odvozom zemlje, nasipavanjem i nabijanjem kamene posteljice cijena bi trebala biti znatno viša, no vjerujem da se ne bi trebala popeti preko 250 - 300 kn. po kvadratnom metru. Taj iznos treba opteretiti porezima i sranjima koje svaka firma mora platiti, i eto nas kod iznosa kolika je realna cijena takvih radova.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.08.2012. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Čemu? Pa, iako se nimalo ne razumijem u građevinske radove, čini se puno previše.


...i to se kao sad događa prvi put?????? uopće sam više toliko navikla na njihove ovakve prosere, da se neću čuditi kad zalijevanje tramvajskih tračnica uljem bude koštalo 16,5 mil Kn godišnje.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2012. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onaj tko bude razumio ovaj vic...razumjet ce kako se dolazi do konacne cijene izvršenih radova....


Gradonačelnik pozvao tri poduzetnika: Dalmatinca, Hercegovca i Zagrepčanina da mu podnesu ponudu za preuređenje ureda.

Dalmatinac i Zagrepčanin se odmah prihvate mjerenja, računanja i zapisivanja dok se Hercegovac šetkao okolo grickajuci čačkalicu i pijuckajući kavicu. Nakon sat vremena priđe Dalmatinac gradonačelniku te mu kaže:

- Šjor, ja bi sve ovo ća vam triba moga napravit za 80 tisuća kuna: 30 za materijal, 30 radnicima, 10 za putne troškove i 10 meni.

Zatim priđe Zagrepčanin i kaže:

- Gospon, to bu Vas došlo 70 tisuća kuna: 30 za materijal, 30 radnicima i 10 meni.

Kada su se prva dvojica udaljila, dođe Hercegovac i kaže:

- Rođo, moja cijena je 270 tisuća kuna!
- Ajoj! - uzvikne gradonačelnik. - Pa nisi ništa niti mjerio niti računao. Daj mi objasni kako si došao do tog iznosa?
- Pa lijepo: 100 tisuća tebi, 100 meni, a 70 tisuća ćemo dati purgeru da napravi posao!

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: