Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječki džepari operiraju na novom teritoriju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2012. 7:09 
Naslov:  Osječki džepari operiraju na novom teritoriju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Veliki trgovački centri postali su novi teritorij za sve lakšu krađu Osječkih džepara, a dobro poznati autobusi i tramvaji prestali su to odavno biti. U Osijeku ima desetak velikih trgovačkih centara koji su za ovu vrstu "posla" idealan teren jer je najlakše doći do plijena. Podloga za ovo je velika koncentracija ljudi, gužve u malim prostorima te prolazi između polica gdje će vam netko najvjerojatnije gurnuti ruku u džep ili torbicu te ukrasti novčanik. Najveća opasnost pak leži u papirićima koji sadržavaju poprilično vrijedan podatak, a to je PIN koji lopovima dodatno olakšava džeparenje i to u rekordnom roku. Na ovaj način u kratkom se roku može počiniti velika šteta na nečijem računu.

Tako je proteklog tjedna dvoje Osječana ostalo bez novca. Prva žrtva bio je četrdesetosmogodišnjak iz Osijeka kojem je dvadesetšestogodišnja Baranjka ukrala novčanik s bankovnom karticom te nakupovala stvari za nekoliko tisuća kuna. Druga žrtva bila je šezdesetogodišnja gospođa kojoj je ukraden novčanik što je primjetila puno kasnije, a podizanjem novca sa bankomata oštećena je također za nekoliko tisuća kuna. Građani se upozoravaju da PIN bankovnih kartica ne zapisuju i ne nose zajedno sa karticama. Na taj način lopovima se olakšava posao, a ne samo da dolazi do iznenadnog gubitka novca, već se stvaraju dodatni troškovi za izradu dokumenata ali i ostalih kartica koje ljudi obično nose u novčanicima.

Zbog porasta ovakvih slučajeva u trgovačkim centrima svakodnevno su prisutni policajci u civilu koji paze na kupce te brinu da ne bi bilo daljnjeg "operiranja" po džepovima građana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2012. 8:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da meni ukradu novčanik...ne bi imali koristi.nikakve.ni njega ne bi mogli prodat,pokidan je Very Happy

_________________
tko ne voli sarmu,
ne voli ni ljude osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2012. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nit novaca nit novčanika pa nek se džepari fukaju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2012. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam namjerno izrezao džepove iznutra... Ako zavuku ruku, mogu odmah da me povuku! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjevevica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2012. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam namjerno izrezao džepove iznutra... Ako zavuku ruku, mogu odmah da me povuku! Very Happy
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: