Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hitno molim pomoć - Dilema oko zaštite limarije - kobit ili resitol?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2012. 15:29 
Naslov:  Hitno molim pomoć - Dilema oko zaštite limarije - kobit ili resitol?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molim sve ljude dobre volje koji imaju iskustva sa zaštitom limarije na starijim autima za pomoć. Htio bih prije zime zaštititi auto odozdo - sve kompletno. pronašao sam i čovjeka koji bi mi to povoljno napravio. E sad dilema je sljedeća: uobičajeno su mi svi za takvu zaštitu preporučivali kobit ili palstobit, ali mi ovaj majstor preporučuje resitol. Čak mi tvrdi da je resitol bolji. Googlao sam o čemu je riječ i dobio ovu specifikaciju:

NAZIV
RESITOL
DEFINICIJA (TIP)
Hladan bitumenski temeljni premaz na osnovi organskog otapala
NORMA
HRN U.M3. 240
SASTAV PROIZVODA
Bitumenski premaz proizveden od oksidiranog bitumena i lakohlapljivog organskog otapala
TEHNIČKE
KARAKTERISTIKE
Karakteristike Norma Specifikacija
- udio bitumenskog veziva, mas. % min. 30 cca 43
- točka razmekšanja bit. veziva (PK), oC min. 55 cca 85
- plamište, °C min. 35 >30
- brzina sušenja premaza, h - 8
- postojanost na toplinu (+70oC) ne curi ne curi
- postojanost na hladnoću (+ 4oC) ne puca ne puca
- pokrivna moć, g/m2 dovoljna cca 300
- udio mineralnog punila, % 0 0
SVOJSTVA I PODRUČJE
PRIMJENE
Resitol je hladan bitumenski temeljni premaz koji pripada asortimanu hladnih bitumenskih
premaza na osnovi organskog otapala. Sastoji se od oplemenjenog bitumena i brzo sušivog
organskog otapala sa dobrom pokrivnom moći i prionljivosti na podlogu.
Zbog navedenih svojstava primjenjuje se:
-u čitavom području bitumenske hidroizolacijske tehnike kao temeljni premaz, prije svega
na beton, zid, cementni mort, metal i staru izolaciju, radi poboljšanja veze za podlogu, jer
veže čestice zaostale prašine, zatvara pore uz istovremeno stvaranje zajedničke
prionljivosti sa narednim bitumenskim slojem koji se nanaša (lijepi) tehnikom vrućeg
lijepljenja, tehnikom zavarivanja ili tehnikom hladnog samoljepljenja.
NAČIN UGRADNJE
Hladno nanašanje obavlja se četkom, kistom ili aparatom za špricanje. Hladni premaz
Resitol može se primijeniti u stanju u kojem je isporučen. Ako je pregust (zavisno o
temperaturi kada se nanosi) može se razrijediti otapalom za razrjeđivanje koje isporučuje
tvrtka. Pri hladnom vremenu, ako se proizvod zgusne, preporučljivo je da se nekoliko dana
prije upotrebe deponira u zagrijanom prostoru.
Resitol je lako zapaljiv materijal, pa se mora, naročito u zatvorenim prostorima, pridržavati
tehničkih uputstava za takvu vrstu proizvoda.
Prije nanošenja, podlogu treba dobro očistiti od svih nevezanih čestica, otprašiti, osušiti, a
metalne površine očistiti od korozije, odmastiti ili oduljiti. Premaz Resitol mora se potpuno
osušiti prije nanošenja ostalih slojeva izolacije. Ovaj premaz ne smatra se izolacijskim
slojem. Utrošak cca 0,35 do 0,40 kg/m2.
ISPORUKA
Isporučuje se u limenim bačvama i plastičnim kanistrima od 10 kg.
USKLADIŠTENJE
Kod normalnih temperatura u dobro zatvorenoj ambalaži.

Po specifikaciji se resitol može staviti na metal, ali mi se tolerancija na temperaturu čini premala za auto - pogotovo najniža temperatura. Ima li netko iskustva sa stavljanjem resitola na auto i je li pouzdan - ono da mi izdrži jedno 5g? Imam corsu B iz 98, a tip je rekao 400 kn za sve materijal (resitol) i ruke...
Preporuke? savjeti?

Unaprijed se zahvaljujem svima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2012. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko sam skužio iz teksta...iako je vjerovatno tipfeler najniža temperatura je - 40
i to tebi nije dovoljno ?

u svakom slucaju po mom mišljenu...koju god zaštitu staviš ako se kvalitetno pripremi dio koji se želi zaštiti i ako se kvalitetno nanese masa...rezultat ce biti dobar....

e sad ako misliš nanjeti zaštitu na neku hrđu...zaboravi....

dakle stavi što god hoceš i bit ce ok

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2012. 21:54 
Naslov:  Re: Hitno molim pomoć - Dilema oko zaštite limarije - kobit ili resitol?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne nije tipfeler - copy/pastao sam pa se malo pobrkalo u prijenosu treba pisati +4 stupnja celzijusa - to su podaci iz .pdf specifikacije sa www.katran.hr/pdf/premazi.pdf - to i je moja jedina dilema. Čovjek se kune da je bolje... pa sam htio vidit ima li itoko iskustva s tim. Hvala na odgovoru!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2012. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a vidi ovako...
ako želiš još zadržati auto i kvalitetno ga zaštititi onda nemoj štedjeti na zaštiti...plus ako majstor kaže da je to dobro...a ako je vec majstor i ima iskustva ne vidim razlog zašto mu ne vjerovati

jednom prilikom sam na svom prvom autu..(istina da je bio stari reno 4) topio one bitumenske trake za izolaciju i nanosio na pod...no radio sam kvalitetno te je to zadovoljilo moje potrebe i održao auto "zdravim" narednih 3 god
tako da ne moraš brinuti koje je sredstvo bolje...samo nek kvalitetno napravi i to je to

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: