Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatsko – slovenski odnosi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2012. 17:07 
Naslov:  Hrvatsko – slovenski odnosi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Nakon brojnih provokacija (ZERP, Piranski zaljev, itd.) stigla je i nova ucjena iz „dežele“: „Ne odustane li Hrvatska od "ljubljanske banke", blokirat ćemo joj pristup u EU Klik. Pokušavaju li „Janezi“ i naša vlada , novim „tornado spinom“ odvući pažnju hrvatskog naroda sa pravih problema, ili doista postoji realna opasnost od blokade pristupa u EU? Vaše mišljenje o cijelom slučaju?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2012. 23:05 
Naslov:  Re: Hrvatsko – slovenski odnosi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  Nakon brojnih provokacija (ZERP, Piranski zaljev, itd.) stigla je i nova ucjena iz „dežele“: „Ne odustane li Hrvatska od "ljubljanske banke", blokirat ćemo joj pristup u EU Klik. Pokušavaju li „Janezi“ i naša vlada , novim „tornado spinom“ odvući pažnju hrvatskog naroda sa pravih problema, ili doista postoji realna opasnost od blokade pristupa u EU? Vaše mišljenje o cijelom slučaju?


Pametni ljudi koriste svoja prava koja su im dana ulaskom u EU... Tko je kriv nasim politicarima sto su potpisali ugovor zbog kojeg ne smiju radit bih , srbiji i ostalima ono sto je slovenija nama...

Zapravo ja smatram dobrim onim sto nam slovenija radi jer upozoravaju na govna kakvih ima u EU pa da ne ulazimo ko guske u maglu...

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2012. 23:47 
Naslov:  Re: Hrvatsko – slovenski odnosi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  Nakon brojnih provokacija (ZERP, Piranski zaljev, itd.) stigla je i nova ucjena iz „dežele“: „Ne odustane li Hrvatska od "ljubljanske banke", blokirat ćemo joj pristup u EU Klik. Pokušavaju li „Janezi“ i naša vlada , novim „tornado spinom“ odvući pažnju hrvatskog naroda sa pravih problema, ili doista postoji realna opasnost od blokade pristupa u EU? Vaše mišljenje o cijelom slučaju?
Problem je slijedeći, pregovori su završeni i mi smo svoje ispregovarali.
Sada imamo monitring na one stvari koje smo ispregovarali i zbog kojih su nas dio vremena ucjenjivali. Tako da teoretski oni nama nebi smjeli blokirati ulaz. Ali mogu to napraviti (ako u svom saboru ne ratificiraju odluku o ulazu).
Nadalje, sada je pitanje jedino koliko ćemo mi zagrist jerbo i ostale članice bi zbog toga mogle reagirati na Sloveniju. Ili ćemo se mi i dalje pokoravat pa čak i malim miševima. Što bi u ovom slučaju prelazilo več i granice crnog humora.

No sve u svemu ukoliko bi i došlo do NEratificiranja našeg sporazuma, tada bi bilo logično da naša vlada ukoliko je imalo normalna kao kontra mjeru u saboru odbaci odnosno ukine sporazum o arbitraži oko graničnog pitanja na moru i kopnu sa Slovenijom te da onda tu istu granicu odredimo kako Bog za podvijeda po međunarodnom pravu, a ne nekim političkim dogovorima. Ukoliko se nastavi sa blokadom, odnosno neratificiranjem pristupnog ugovora, tada povuć odluku ne o ZERPu, nego proglasiti gospodarski pojas... (na što kao i svaka normalna država imamo pravo).

Ustvari ja neznam zašto smo te sve stvari uopće i prihvaćali pošto one nisu ništa negativno i ne legitimno, to je bilo u biti zapravo samo pitanje koliko smo mi spremni posisat onu stvar radi ulaska u neku zajednicu...

No čak ni to nije pitanje... Pitanje je ZAŠTO SE NAŠI POLITIČARI NE BORE NA VANJSKIM PITANJIMA ZA SVOJE GRAĐANE KAO ŠTO TO RADE SLOVENSKI POLITIČARI.

Jer kako je evidentno iz prijašnjih godina mi smo jedino i isključivo spremni popušit svima, a naše neke opaske i slično susjedima i ostalima su samo protkolarne prirode...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.07.2012. 0:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tonči Tadić je još 2005. rekao "Pošaljimo ratnu mornaricu na granicu sa Slovenijom i riješimo taj problem".

Mornaricu imamo, imamo našu granicu, branimo ju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2012. 6:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Tonči Tadić je još 2005. rekao "Pošaljimo ratnu mornaricu na granicu sa Slovenijom i riješimo taj problem".

Mornaricu imamo, imamo našu granicu, branimo ju...


Samo ako ćeš ti i Tonči Tadić biti na jednom od dva čamaca. Dosta je ratovanja, dok se (npr) unuci krivoustog vampira qrče po auto utrkama i igraju sa bankama i dioničkim fondovima. Drugi neka ginu i postaju invalidi, a potomci političara neka izigravaju jet set. Koliko moraš biti glup da padneš dva puta na istu foru?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2012. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a je mi neka dilema: lova ili eu? eu ili lova? kako odlučiti? eto nam šanse da vratimo svoju lovu i ne uđemo u eu ne svojom krivnjom Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.07.2012. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Tonči Tadić je još 2005. rekao "Pošaljimo ratnu mornaricu na granicu sa Slovenijom i riješimo taj problem".

Mornaricu imamo, imamo našu granicu, branimo ju...


Samo ako ćeš ti i Tonči Tadić biti na jednom od dva čamaca. Dosta je ratovanja, dok se (npr) unuci krivoustog vampira qrče po auto utrkama i igraju sa bankama i dioničkim fondovima. Drugi neka ginu i postaju invalidi, a potomci političara neka izigravaju jet set. Koliko moraš biti glup da padneš dva puta na istu foru?


Vidim ja, da se opet, ne daj Bože, zakuha ti bi bio prvi pripadnik nove minhenske bojne... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2012. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Tonči Tadić je još 2005. rekao "Pošaljimo ratnu mornaricu na granicu sa Slovenijom i riješimo taj problem".

Mornaricu imamo, imamo našu granicu, branimo ju...


Samo ako ćeš ti i Tonči Tadić biti na jednom od dva čamaca. Dosta je ratovanja, dok se (npr) unuci krivoustog vampira qrče po auto utrkama i igraju sa bankama i dioničkim fondovima. Drugi neka ginu i postaju invalidi, a potomci političara neka izigravaju jet set. Koliko moraš biti glup da padneš dva puta na istu foru?


Vidim ja, da se opet, ne daj Bože, zakuha ti bi bio prvi pripadnik nove minhenske bojne... Smile


Joj daj ne drobi, forumski ratniče.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2012. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Angelium je napisao/la (Pogledaj post): › Tonči Tadić je još 2005. rekao "Pošaljimo ratnu mornaricu na granicu sa Slovenijom i riješimo taj problem".

Mornaricu imamo, imamo našu granicu, branimo ju...


Samo ako ćeš ti i Tonči Tadić biti na jednom od dva čamaca. Dosta je ratovanja, dok se (npr) unuci krivoustog vampira qrče po auto utrkama i igraju sa bankama i dioničkim fondovima. Drugi neka ginu i postaju invalidi, a potomci političara neka izigravaju jet set. Koliko moraš biti glup da padneš dva puta na istu foru?


Vidim ja, da se opet, ne daj Bože, zakuha ti bi bio prvi pripadnik nove minhenske bojne... Smile

Pa danas kad znamo zašto se ratovalo, samo nepopravljivi optimisti i budale bi ostale.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2012. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto se mi redovito neuspijevamo izboriti za sebe?..
...da li zbog toga što (ili mislimo da je tako):
- neprekidno ratujemo međusobno
- ništa nam naše ne valja (odnosno - sve tuđe je neusporedivo bolje od našeg)
- svi su pametniji i sposobniji od nas, a mi "ništa ne valjamo"
zar toliko malo (ili nimalo) držimo do sebe?
...no, da se vratim na konkretno - možemo li mi barem jedanput na napad odgovoriti napadom (jer oduvijek se samo branimo)...pitam se kako je spomenuta državica uopće mogla ući u takvu zajednicu ako nema sređene granice, odnosno ima neriješene sporove sa susjednim zemljama...
možemo li barem jedanput u svemu ovome oko EU pokazati zube (čitaj karakter)...
ponukan do sada pokazanim, odgovorni će i ovaj puta ponizno spustiti pogled i pristati na sve traženo...za cijenu ulaska u nepoznato
...što se tiče samih Slovenaca - ne sjećam se da su išta pozitivnog učinili za nas...o negativnom bi se dalo pisati...stoga mi nikako ne idu pod kožu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2012. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato sto je narod prepustio politiku i pravdu u korumpirane ruke. Hrvatska mora ko sjeverna irska organizirat se srusit vladu osudit sve koji su pokrali drzavu i lagano se dizat.

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2012. 17:46 
Naslov:  Re: Hrvatsko – slovenski odnosi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bože budala, ovdje bi neki opet ratovali

dobro vam je rekao crveni: pušku u ruke i jurišajte na slovensku granicu - sretno! ja svakako necu za vama.
slaboumnici...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.07.2012. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema šta ratovat, neratovat. Osnova je da Hrvati imaju najmanju IQ u Europi i skoro pa najmanji u svijetu. I zato nam nikad neće biti bolje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2012. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luka_os je napisao/la (Pogledaj post): › Nema šta ratovat, neratovat. Osnova je da Hrvati imaju najmanju IQ u Europi i skoro pa najmanji u svijetu. I zato nam nikad neće biti bolje.


Nisu Hrvati maloumni nego ljeni. Svi Hrvati znaju sto treba radit samo im se ne da i imaju problema s egom tako da se lako sprdat s nama...

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2012. 10:25 
Naslov:  Re: Hrvatsko – slovenski odnosi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › bože budala, ovdje bi neki opet ratovali

dobro vam je rekao crveni: pušku u ruke i jurišajte na slovensku granicu - sretno! ja svakako necu za vama.
slaboumnici...


...možda si me krivo shvatila - ne govorim o ratovanju...može se i na drugačiji način doći do cilja (pri tom ne mislim ni na terorizam)...


Zadnja promjena: bec031; 27.07.2012. 10:34; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: