Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pravna država JE pala na "slučaju Glavaš"...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 9:50 
Naslov:  Pravna država JE pala na "slučaju Glavaš"...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...onoga dana kada je Glavaš završio u pritvoru.
Toliko sam gluposti i bljuvotina pročitao na raznim temama o Glavašu od silnih neinformiranih i neobrazovanih demokrata i pravnika da je to jezivo.

Pa evo nekoliko činjenica koje će im, nadam se, pomoći:
- Glavaš NIJE ratni zločinac
- Glavaš NIJE optužen za ratni zločin
- U "slučaju Osijek" u tijeku je istražni postupak
- Istražni postupak je pokrenut na temelju iskaza JEDNOG "svjedoka"
- Taj "svjedok" je priznao počinjenje kaznenog djela, nakon toga brani se sa slobode
- Vjerodostojnost "svjedoka" koji je šutio 15 godina u njamanju je ruku upitna
- PRESEDAN JE pritvaranje osumnjičenog na temelju iskaza jednog "svjedoka" (i to kakvog) BEZ MATERIJALNIH DOKAZA
- Da sudac nije pritvorio Glavaša, i dan danas bi najmanje jednom tjedno stizao zahtjev DORH-a za njegovim pritvaranjem
- Načelnik Faber u Osijek je poslan samo s jednim ciljem - zatvoriti Glavaša
- Jedini koji je u posljednjih 15 godina TRAŽIO ISTRAGU u "slučaju Osijek" je - Branimir Glavaš (1992. godine)

Osim toga, jasno je izašlo na vidjelo da trodioba vlasti u Hrvatskoj ne postoji.
Sudbena vlas je očito u funkciji izvršne.
Zakonodavna vlast je još očitije u funkciji izvršne.

Da, na slučaju Glavaš pala je pravna država. Ako je ikada i postojala...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah, toliko mi je žao Glavaša, onako, s ljudske strane.

Takvog humanista i njegov gotovo Ghandijevski nastup naprosto morate voljeti.

Meni se riga od onih koji bespogovorno i revno prepisuju "izjave" i "činjenice" HDSSBa, kano srednjovjekovno redvništvo inkunabule.

Ja se usudim sumnjati da je Glavaš možda i kriv za nešto od toga što mu se stavlja na teret. Jest, glupo je što je Slobo umro i što nitko ne sudi vrhu JNA, ali za Srbiju me boli kurac, i tako je već u blatu više od 15 godina.

Želim živjeti u normalnoj zemlji, a ona je sve samo ne normalna. Njezino stanovništvo je u stanju slaviti svoje osvjedočene lopove (a saznat će se jesu li što više), i ubojice (Norac), a kad se nešto pozitivno i dogodi, Hrvati ti svejedno jebu mater.
Nije normalna zemlja i zato što nema sudaca koji su stanju kriminal kažnjavati bez milosti i dosljedno donositi odluke.

Volio bih da ste jednom u životu s Glavašem imali posla. Da ste se na nekom osječkom sudu našli sporili oko nečega.

Ti bi Jeff umro u zatvoru, nema toga štrajka glađu koji bi tebe oslobodio.
Onaj koji je dobio otkaz jer je tvornica propala pa ne može plaćati kredit za stan, može štrajkati do mile volje, ali direktor banke će rutinski donijeti odluku da njega i njegove klince izbaci na ulicu.

Glavašu želim pošteno suđenje, kao i svakom građaninu, ali on je očito iznad svih kad ima neke popuste i kredite.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Ah, toliko mi je žao Glavaša, onako, s ljudske strane.
Ja se usudim sumnjati da je Glavaš možda i kriv za nešto od toga što mu se stavlja na teret.

Ja ne tvrdim da nije kriv. Ali vi ste ga osudili dok još nije podignuta optužnica.

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Želim živjeti u normalnoj zemlji, a ona je sve samo ne normalna. Njezino stanovništvo je u stanju slaviti svoje osvjedočene lopove (a saznat će se jesu li što više), i ubojice (Norac).
Koliko vidim ti živiš u BIH. A što se tiče ovog drugog, vjerovao ili ne, tako je u cijelom svijetu.
.
8 je napisao/la (Pogledaj post): › Volio bih da ste jednom u životu s Glavašem imali posla. Da ste se na nekom osječkom sudu našli sporili oko nečega.
Ja to nikome ne bih volio.

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Ti bi Jeff umro u zatvoru, nema toga štrajka glađu koji bi tebe oslobodio.
Radije bi umro nego da moram (kako Mesić kaže) DOKAZIVATI NEVINOST.

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Onaj koji je dobio otkaz jer je tvornica propala pa ne može plaćati kredit za stan, može štrajkati do mile volje, ali direktor banke će rutinski donijeti odluku da njega i njegove klince izbaci na ulicu.
Nije baš neka usporedba...

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Glavašu želim pošteno suđenje, kao i svakom građaninu, ali on je očito iznad svih kad ima neke popuste i kredite.
I ja mu želim pošteno suđenje. No nema popuste i kredite, upravo suprotno.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Presedan, u našem pravu, ne postoji u tom smislu da se na njega moze pozivati kao u ameriki.

Sad se provlaci pitanje dali svi tako mogu izigrat institut pritvora na taj nacin da se izgladne do pred smrt. Naravno da mogu. Zakon to omogucava. I amen.

A s druge strane... sto mislite, koliko je ljudi sposobno se izgladnjivati do tog stadija ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2006. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): › Presedan, u našem pravu, ne postoji u tom smislu da se na njega moze pozivati kao u ameriki.

Sad se provlaci pitanje dali svi tako mogu izigrat institut pritvora na taj nacin da se izgladne do pred smrt. Naravno da mogu. Zakon to omogucava. I amen.

A s druge strane... sto mislite, koliko je ljudi sposobno se izgladnjivati do tog stadija ?


ako je motiv za izgladnjivanje doživotni zatvor...bilo bi ih jako puno... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›

ako je motiv za izgladnjivanje doživotni zatvor...bilo bi ih jako puno... Very Happy


..koji bi to pokusali... ali pitanje ko bi izdrazao..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2006. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

potrebna je samo jaka volja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo tako. volja je najbitnija. i za zavrshit faks ti je najbitnija volja... pa ga zvarshava samo malecki dio onih koji ga startaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2006. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel' to neko misli da mi imamo pravnu državu?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2006. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › jel' to neko misli da mi imamo pravnu državu?


aha.

svi oni koji su kupili dionice INE... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2006. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › jel' to neko misli da mi imamo pravnu državu?


aha.

svi oni koji su kupili dionice INE... Very Happy


nisam među inima.......... Rolling Eyes

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2006. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › jel' to neko misli da mi imamo pravnu državu?


Ne vidim kakva bi drukčija bila? Bespravna?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2006. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja ne tvrdim da nije kriv. Ali vi ste ga osudili dok još nije podignuta optužnica.


Presumpcija nevinosti, bla-bla... Obično svaki ili svaki drugi građanin bar jednom u životu nevin završi u pritvoru. Ti ne znaš što pričaš.
Da netko ne misli da je Glavaš kriv, nikada ne bi bio ni spomenut. Zato postoji tužitelj i slične funkcije i s njima povezani instituti.

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko vidim ti živiš u BIH. A što se tiče ovog drugog, vjerovao ili ne, tako je u cijelom svijetu.


Znaš kaj? Zajebal' bi se, buraz!

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): › Onaj koji je dobio otkaz jer je tvornica propala pa ne može plaćati kredit za stan, može štrajkati do mile volje, ali direktor banke će rutinski donijeti odluku da njega i njegove klince izbaci na ulicu.
Nije baš neka usporedba...


E to je jebena usporedba stari moj, jer život se ne događa kao utrka na 400 m pa da ne smiješ uletjeti u tuđu stazu... Sve je jebeno zamršeno, isprepleteno i povezano.

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › No nema popuste i kredite, upravo suprotno.


Gluposti. Neću se prepirati više. Glavaš je dnevno dobivao tri obroka kakva pola stanovnika Hrvatske ne dobiva, ali ih je zarad samoviktimizacije odgurivao.
Eto ti tvog junaka, njegova retorika, njegovo kadroviranje i sve njegove obmane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.12.2006. 7:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › jel' to neko misli da mi imamo pravnu državu?


Ne vidim kakva bi drukčija bila? Bespravna?


meni se nekako čini da je samo deklarativno pravna..... od slučaja do slučaja......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2006. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
meni se nekako čini da je samo deklarativno pravna..... od slučaja do slučaja......


To se zove - korumpirana. Selektivno provođenje propisa, u zemlji koja ne priznaje presedan (ruku na srce, mi nemamo dovoljno kvalitetne i autnomne suce koji bi se časno odnosili prema tome), se zove korupcija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: