Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



kako stavit fotke

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.06.2012. 18:52 
Naslov:  kako stavit fotke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bok! kako se mogu stavljat fotke na stranicu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2012. 19:19 
Naslov:  Re: kako stavit fotke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dani_os je napisao/la: ›
Bok! kako se mogu stavljat fotke na stranicu?

Fotke možeš stavljati u postove na dva načina. U samom postu imaš opciju dodavanja datoteke, ali onda to ne izgleda lijepo. Još davno sam napravila ovaj tutorial za jednog korisnika za "lijepi prikaz slika" pa evo. Imaš i u tekstualnom i slikovnom obliku pa kako ti bude lakše... Wink

1. Najprije odi na sljedeću stranicu: http://imageshack.us i registriraj se kako bi mogao napraviti sve što treba.

2. Klikni: Browse i zatim odaberi sliku s kompa. Ako je slika koju želiš uploadati velika i na forumu neće izgledati normalno, da se ne moraš zamarati s pretvaranjem slike u nekom od programa, vidjet ćeš da piše i sljedeće: Upload Options / Resizing >>. Klikneš na to i onda možeš odmah smanjiti sliku na veličinu koja ti odgovara. Idealna veličina (koja je i preporučena za forume i sl.) je 320x240. Tako da ti je najbolje to odabrati. Ako ne želiš mijenjati, neka ostane Do not resize.

3. Kada si to napravio (odabrao sliku s kompa i smanjio ju, ukoliko je bilo potrebno), klikni na plavi button na kojem piše Upload now i pričekaj da uploada sliku.

4. Kad je sve to gotovo, onda ti se ispod slike pojavi nekoliko linkova i codova, ali kopiraš samo onaj link ispred kojeg piše Direct Link (zbog njega je potrebna regstracija na Imageshack).

5. Kada u neku temu na portalu Osijek031.com želiš staviti sliku, od onih ikonica odabereš ikonu koja se nalazi u 4. redu (ispod onog za boldanje i podcrtavanje slova), a ikona je 6. po redu, kraj one crvene.

6. Kad ju klikneš, pojavi ti se prozorčić u koji kopiraš link na sliku, klikneš OK, i onda te pita želiš li upisati left za lijevo, right za desno ili center da slika bude u sredini. Ako nećeš ništa pisati, već samo staviti sliku, najbolje ti je da onda ne upisuješ ni left ni right jer će sam automatski postaviti sliku. Ali ako ćeš napisati npr.: "Ovo je moj auto..." najprije napiši tekst, klikni na onu ikonu, zalijepi link i zatim odaberi jednu od ponuđenih opcija, preporučujem left ili center.

7. I najlakši korak... Pošaljite.

Eto, nadam se da sam ti pomogla i da nije prekomplicirano. Kad se ufuraš, vidjet ćeš da nije teško.

Napravila sam i slikovni prikaz, ipak je vizualno lakše skontati...
Btw, ovi koraci na slikama nisu baš po onim brojevima iznad, detaljniji su, da te ne zbuni.

Nadam se da ćeš uspjeti uploadati slike po ovim koracima, detaljnije ne može biti. Wink
















_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.06.2012. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da to je za forum, to mi je jasno.
kako stavljati tamo na objektiv031?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2012. 19:30 
Naslov:  Re: kako stavit fotke
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dani_os je napisao/la: ›
da to je za forum, to mi je jasno.
kako stavljati tamo na objektiv031?

Pa što to nisi i napisao? Otkud da ljudi znaju na koju stranicu želiš staviti fotke? Wink

Anyway, fotku pošalješ na e-mail redakcija[at]osijek031[dot]com i ako je kvalitetna, redakcija će ju staviti u Objektiv031.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.06.2012. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam što nisam napiso, vald sam mislio da mi ljudi pročitaju misli. lud sam. soorry
hvala na pomoći

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.06.2012. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dani_os je napisao/la: ›
ne znam što nisam napiso, vald sam mislio da mi ljudi pročitaju misli. lud sam. soorry
hvala na pomoći

Nema na čemu. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: