Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nezaposleni muškarci su glasni i agresivni, a žene plaču i kukaju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2012. 14:27 
Naslov:  Nezaposleni muškarci su glasni i agresivni, a žene plaču i kukaju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Plač, ljutnja, vika, prijetnja, jal - samo su neke od emocija s kojima se djelatnici Zavoda za zapošljavanje svakodnevno susreću.

Jedna od, nažalost, najposjećenijih ustanova, a time i s najzaposlenijim djelatnicima svakako je Zavod gdje su kod stranaka iz godine u godinu, svjedoči savjetnica za zapošljavanje Jasminka Farkaš, sve istaknutije frustracije i peseimizam.

- Zbog situacije u kojoj se država nalazi već više godina rijetko se događa da stranke dolaze zadovoljne. Ljudi žele čuti informaciju, ali se događa da ne čuju ono što su očekivali ili je informacija za njih nepovoljna. Tada često frustracije istresaju na nama i to su u pravilu pritužbe općeg tipa. Ljutiti su zbog cjelokupnog stanja u državi, otplate kredita, djece kojoj ne mogu platiti školovanje, režijskih troškova i raznih drugih problema koji ih muče. Inače, muška populacija obično viče dok su žene plačljive i to pred nama ne kriju - ispričala je Farkaš.

Dodaje kako, srećom, za 29 godina rada nije doživjela fizičko nasilje, a stranke još i nisu agresivne onoliko koliko bi se, s obzirom na situaciju na tržištu rada, moglo od njih očekivati. Iako fizičke napade ne pamti, nije, dodaje, nemoguće da ih doživi premda stranke svoje savjetnike, kako kaže, doživljavaju kao osobu od povjerenja i nekoga tko će za njih napraviti sve što je u njihovoj moći.

- Ako se prema nama neprimjereno ponašaju, stranke nakon nekog vremena ipak dođu i ispričaju se, kažu da nisu bili u pravu. Ljudi smo i svima se događa da smo zbog nečega frustrirani i mi to razumijemo. Populaciji nezaposlenih nimalo nije lako - zaključuje Jasminka Farkaš.

Savjetnici i psiholozi

Iako po struci ekonomistica, Farkaš kaže da je posljednjih godina, zbog empatije prema strankama, sve češće i psiholog.

- Moramo imati odmak od svega, ali što dalje sve je teže. Događa se da ljudi čekaju u redu i budu nervozni, ali mi ne smijemo biti; moramo se dobro kontrolirati. Pojedine situacije budu izuzetno teške i nije lako ostaviti posao kad se s njim završi. I kod kuće često razmišljam o svojim strankama - zaključuje.

Tekst: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2012. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E... dragi moji Osječani za ovakav post nema komentara na žalost , kad su u pitanju gospodarsko-politička prepucavanja onda komentara do neba .... žalosno je što sve ovi ljudi preživljavaju....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.06.2012. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nerazumijem ovaj debilni naslov? a šta bi trebali biti? vedri,veseli i razigrani? buditi se super raspoloženi?

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.06.2012. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...taj zavod treba ukinuti, jer nikakve, ama baš NIKAKVE koristi od njega nema....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
water
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.06.2012. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni hzz našao dva posla. ovaj drugi radim još uvijek...

p.s. nemam štelu na hzz-u

_________________
If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.06.2012. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

water je napisao/la (Pogledaj post): › meni hzz našao dva posla. ovaj drugi radim još uvijek...

p.s. nemam štelu na hzz-u


...ti si onda jedna od miljon.....radim već 20 godina i nikad, ali nikad ni poziva nisam dobila......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2012. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa gdje bi radila ekonomistica koja mora biti i psiholog da nema hzz-a? Tko bi savjetovao sve te nezaposlene što im je činiti?
Treba zaposliti još psiholog-ekonomistica i formirati dobru izvoznu strategiju. Ovaj sadašnji izvoz nezaposlenih mi je previše stihijski...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.06.2012. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba se preselit u Indiju i živjeti s plemenima u pustinjama....

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: