Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Magistar psihologije ne može volontirati jer je poslodavac - obrtnik

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.06.2012. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la (Pogledaj post): ›

Misija ispunjena. Još jedan retard isprovociran.


...super ti je misija na ovom forumu.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2012. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

walter_1 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Korina je napisao/la: ›
walter_1 je napisao/la: ›
Korina je napisao/la (Pogledaj post): › A što se svi opterećuju s tim kako će poslodavac to iskoristiti kad vi niste ti poslodavci?

Rolling Eyes
Opterecujem se s time zato sto znam da ce poslije mene uzet ponovno nekog drugog volontera, a mene poslat tamo odakle sam dosao. Mogla bi i ti malo procitat tudje postove od rijeci do rijeci, bas kao sto to savjetujes drugima.


bla bla


Budalo. Ne vidim sta bi ti drugo sad rekao. Nemoj pricat o stvarima o kojima nemas pojma kao sto su moj rad ili nerad. To se tebe uopce ne treba doticat. Uopce nemas pojma da li ja radim ili ne radim, da li si ja na neke druge nacine zaradjujem za zivot gdje dobivam pristojne novce za ono sto odradim.
Da, i ovo je jedna vrsta volontiranja, malo se bolje raspitaj jer vidim da ne raspolazes s tocnim informacijama, jer da raspolazes s tocnim informacijama, rekla bi mi koliki je postotak zaposlenih nakon odradjenog strucnog osposobljavanja na ISTOM radnom mjestu gdje su ga odradjivali.
I odprcaj od mene nakon ovog posta, i kvotanja istih jer nigdje nisam napisao da se ovo ne treba uhvatit kao neka vrsta prilike, nego sam rekao da je u praksi pusiona, jer nakon odradjenog imas qurcinu u ruci.
I jos samo za kraj; da, ja zelim radit. Ali zelim radit onako kako pristoji onome za sto sam se skolovao, zelim radit na nacin da moji roditelji mogu rec-vrijedilo je svih ispljunutih novaca, i da, zelim radit posao kakav ti radis, jer da si u situaciji kao hrpetina odskolovanih mladih ljudi bez posla, ne bi ovakve ispade ispaljivala.


Cura, ili što li je, je više manje u pravu, i ne zaslužuje da je se zove budalom. No, tvoj jezik više govori o tebi, nego o njoj.
Kakogod, tvoj zadnji pasus je najbolji opis problema - "želim raditi, ALI". Ali šta? Završio si nekakvu ekonomiju, pravo, indologiju, ili tko zna što, na nekom od kikiriki fakulteta u Osijeku, i sada očekuješ da se sve privatne firme otimaju oko tebe? Vjerovao ili ne, privatnik će te zaposliti samo ako zaradiš novce i njemu i sebi. Ponavljam, zaradiš novce (vrlo različito od "na poslu sam 8 sati"). I, šta bi još povrh tih 1.6k kn koje će ti netko dati, da nešto naučiš raditi i da pokažeš da možeš, ili ne.
Ovdje ću malo zastati, jer tebi možda 1600kn ništa ne znači, no meni recimo znači. Jer kada radiš po 10 i 12 sati, i ubijaš se nešto steći i napraviti, a onda ti država uzme (više od) 50% tvoga, te ti još otme 25% na svemu što kupiš, da bi nekom balavanderu kao što si ti dala 1600kn ne bi li ovaj ipak možda odlučio nešto raditi, a balavander k tome još to sve smatra budalaštinom i sitnišem, što bi onda rekao?

Da, u pravu si, to je bezveze. Trebaju nama koji se ubijamo od posla sve uzeti, da se tebi osigura posao. I treba ti dati 30 (ili više) dana godišnjeg, 6 (ili manje) satni radni dan, normalno, sve u branši u kojoj se tebi najviše sviđa, i bez da ti netko bude šef, ti si najbolji šef sebi. I, naravno, nakon 20 godina takvog staža, trebao bi u mirovinu, ali malo bolju, ne ovakve kakve su danas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
walter_1
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2012. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj jezik je samo odgovorio na njen jezik, ona je prva pocela vrijedjat.
Sta tebi smeta u mom ali? Smeta ti to sto zelim radit ono za sta sam se skolovao? To ti smeta? I tebi cu ponovit istu stvar; ne radim u struci ali radim. Jel ti opet smeta taj ali?! Kad si ti tako pametan, i mislis kako u Osijeku ima kikiriki fakulteta, pa ko te koci da ih zavrsis par? Svako malo cujem te fore o kikiriki fakultetima u Osijeku, a pricaju ih oni koji nisu zavrsili ili oni koji su krenuli studirat kao te neke teske fakultete pa odustali... Vidim da tako i posla razvrstavas, zalosno... Svako je zavrsio ono sto je htio zato sto ga je zanimalo ili iz koristi. Ne vidim cemu ljubomora na te ljude koji rade takve, jel, uzivateljske poslove...
Ja cijenim 1600kn, nigdje nisam rekao da ne cijenim... Ali da je malo, malo je. Nigdje ne trazim da meni drzava da vece novce od toga, pristao bi i na manje. Ja samo zelim da to ima ucinka.
I eto, jos jednom cu i tebi rec, taj balavander (ja) takodjer trazi strucno osposobljavanje. Vidim da i ti kao Korina nisi bas najbolje procitao ono sto sam ja napisao... Ovo je DOBRA stvar, ali opet prekopirana od drugih zemalja, ali lose prekopirana, jer nema nekog prevelikog ucinka.
Kuzis sad?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2012. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

walter_1 je napisao/la: ›
Korina, jesi ti malo skrenula? O cem ti pricas? Jel ti ne znas kolika je navala na to strucno osposobljavanje? Ja sam rekao da je taj nacin dobro osmisljen ali ne i dobro provediv u praksi. Koji je smisao toga ako neki poslodavac samo mijenja volontere iz godine u godinu?! Jel to nije iskoristavanje radne snage? Druga stvar; jel nije apsurdno da drzava donese takav zakon, i onda tamo gdje se moze odradjivat to osposobljavanje oni ne uzimanju njih da rade? Eto ti primjer grad Osijek-u županiji se do sada moglo odradjivat, u gradskoj upravi ne, poreznoj upravi ne... Oni se ne zele time zamarat i provodit papirologiju za svakog kandidata... Vjerujem da ima ljudi kojima ovo strucno osposobljavanje ni malo ne stima i ne odgovara (sto se tice prijevoza npr.), a ti govoris kako je njima jednostavnije sjedit kod kuce... Ima vjerojatno i takvih, ali nisu svi takvi. Vjerujem da ima opcina u Slavoniji koje primaju npr. samo dvoje kandidata, a ima troje potencijalnih. Sta ce ovaj treci? Kupovat kartu ili placat gorivo do nekog drugog mjesta da ide volontirat?


Ti si se prvi meni obratio, a ne ja tebi i to ovim postom ovdje.

"sorry"

I kako sam ja onda prva počela vrijeđati kada si se ti prvi meni obratio?

Tvoja logika
"neću raditi godinu dana za 1600 kuna da bih se stručno osposobio
(i imao plaćeni staž i mirovinsko) što mi treba da bih kasnije našao bolji posao jer mi poslije
nitko ne garantira da će me zaposliti za stalno je isto kao
"neću ući u vodu jer mi nitko ne garantira da ću naučiti plivati".

Čestitam.

Na Zavodu za zapošljavanje ima hrpa ljudi koji bi radili za te uvjete jer žele raditi,
ali ne mogu jer su već davnih dana odradili svoje prvo radno iskustvo.
I gdje je tu pravda?
S jedne strane imaš mlade bez iskustva koji ne žele raditi za te uvjete,
a s druge strane opet imaš ne baš toliko mlade koji bi radili za te uvjete.
I na kraju ispada da nitko ne radi.

I Awatto je u pravu, i jedna i druga gore nabrojana kategorija je na kraju grbači ovih što rade, s tim da država jednima nudi pomoć koja se odbija.

Uostalom walter_1 što se ti opterećuješ kada očito radiš na crno i ne treba ti tih 1600 kn.
Tebe drka činjenica da bi se trebao odreći tih para i raditi 8 sati negdje za 1600 kn.
Kao da je život med i mlijeko i nitko se nikad ničega nije odrekao i žrtvovao za nešto.


Zadnja promjena: Korina; 06.06.2012. 21:13; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2012. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: ›
Potom si ti napisao:
"Nije bas toliko ni glupa koliko je nedorecena i nedoredjena."

I kako sam ja onda prva počela vrijeđati kada si se ti prvi meni obratio?


Govorio je o odluci ministarstva. A da je nedorecena i nedoradjena, jeste!

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2012. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cak nije odgovorio na tvoj post nego na post dino_bno

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pusti Korinu na miru, ona samo obavlja svoj partijski zadatak. Very Happy

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

walter_1 je napisao/la (Pogledaj post): › Moj jezik je samo odgovorio na njen jezik, ona je prva pocela vrijedjat.
Sta tebi smeta u mom ali? Smeta ti to sto zelim radit ono za sta sam se skolovao? To ti smeta? I tebi cu ponovit istu stvar; ne radim u struci ali radim. Jel ti opet smeta taj ali?! Kad si ti tako pametan, i mislis kako u Osijeku ima kikiriki fakulteta, pa ko te koci da ih zavrsis par? Svako malo cujem te fore o kikiriki fakultetima u Osijeku, a pricaju ih oni koji nisu zavrsili ili oni koji su krenuli studirat kao te neke teske fakultete pa odustali... Vidim da tako i posla razvrstavas, zalosno... Svako je zavrsio ono sto je htio zato sto ga je zanimalo ili iz koristi. Ne vidim cemu ljubomora na te ljude koji rade takve, jel, uzivateljske poslove...
Ja cijenim 1600kn, nigdje nisam rekao da ne cijenim... Ali da je malo, malo je. Nigdje ne trazim da meni drzava da vece novce od toga, pristao bi i na manje. Ja samo zelim da to ima ucinka.
I eto, jos jednom cu i tebi rec, taj balavander (ja) takodjer trazi strucno osposobljavanje. Vidim da i ti kao Korina nisi bas najbolje procitao ono sto sam ja napisao... Ovo je DOBRA stvar, ali opet prekopirana od drugih zemalja, ali lose prekopirana, jer nema nekog prevelikog ucinka.
Kuzis sad?


Nije mi namjera prepucavati se preko kojekakvih web servisa. Vezano za moje fakultete, nemoj brinuti, ja sam svoje davno završio. Što, opet, i nije tako bitno. Ono što sam ti imao namjeru objasniti jest da to što držite nekakav papir sa osječkih fakulteta, ništa ne znači, jer stundenti nakon njih nisu pripremljeni za rad. A, još manje bi si trebali uzimati za pravo da govore stvari poput: "završio sam fakultet, sad hoću posao, dobro plaćen, i ne težak, jer ja sam završio fakultet". Morate shvatiti da ste već previše dobili, i da vam se povrh svega daje još i novac da, slučajno, ne bi besplatno volontirali. I pored svega, još ste nezadovoljni.
Što prije vam uđe u glavu da sami krojite svoju sudbinu, lakše će vam biti. To što vi čekate nekoga da vam sve u životu dostavi na tanjuru (i još k tome, prema vašim željama), to je osnova problema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
walter_1
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: ›
walter_1 je napisao/la: ›
Korina, jesi ti malo skrenula? O cem ti pricas? Jel ti ne znas kolika je navala na to strucno osposobljavanje? Ja sam rekao da je taj nacin dobro osmisljen ali ne i dobro provediv u praksi. Koji je smisao toga ako neki poslodavac samo mijenja volontere iz godine u godinu?! Jel to nije iskoristavanje radne snage? Druga stvar; jel nije apsurdno da drzava donese takav zakon, i onda tamo gdje se moze odradjivat to osposobljavanje oni ne uzimanju njih da rade? Eto ti primjer grad Osijek-u županiji se do sada moglo odradjivat, u gradskoj upravi ne, poreznoj upravi ne... Oni se ne zele time zamarat i provodit papirologiju za svakog kandidata... Vjerujem da ima ljudi kojima ovo strucno osposobljavanje ni malo ne stima i ne odgovara (sto se tice prijevoza npr.), a ti govoris kako je njima jednostavnije sjedit kod kuce... Ima vjerojatno i takvih, ali nisu svi takvi. Vjerujem da ima opcina u Slavoniji koje primaju npr. samo dvoje kandidata, a ima troje potencijalnih. Sta ce ovaj treci? Kupovat kartu ili placat gorivo do nekog drugog mjesta da ide volontirat?


Ti si se prvi meni obratio, a ne ja tebi i to ovim postom ovdje.

Potom si ti napisao:
"Nije bas toliko ni glupa koliko je nedorecena i nedoredjena."

I kako sam ja onda prva počela vrijeđati kada si se ti prvi meni obratio?

Tvoja logika
"neću raditi godinu dana za 1600 kuna da bih se stručno osposobio
(i imao plaćeni staž i mirovinsko) što mi treba da bih kasnije našao bolji posao jer mi poslije
nitko ne garantira da će me zaposliti za stalno je isto kao
"neću ući u vodu jer mi nitko ne garantira da ću naučiti plivati".

Čestitam.

Na Zavodu za zapošljavanje ima hrpa ljudi koji bi radili za te uvjete jer žele raditi,
ali ne mogu jer su već davnih dana odradili svoje prvo radno iskustvo.
I gdje je tu pravda?
S jedne strane imaš mlade bez iskustva koji ne žele raditi za te uvjete,
a s druge strane opet imaš ne baš toliko mlade koji bi radili za te uvjete.
I na kraju ispada da nitko ne radi.

I Awatto je u pravu, i jedna i druga gore nabrojana kategorija je na kraju grbači ovih što rade, s tim da država jednima nudi pomoć koja se odbija.

Uostalom walter_1 što se ti opterećuješ kada očito radiš na crno i ne treba ti tih 1600 kn.
Tebe drka činjenica da bi se trebao odreći tih para i raditi 8 sati negdje za 1600 kn.
Kao da je život med i mlijeko i nitko se nikad ničega nije odrekao i žrtvovao za nešto.

To sto sam napisao da je glupa i nedorecena se odnosilo na odluku i na taj zakon.
Ja ti opet kazem da nije onako kako ti mislis. Ima hrpa mladih koji to zele radit, raspitaj se malo, svuda postoje liste na potencijalnim radnim mjestima, i nije ni na to samo tako jednostavno upast.
Iskreno, jebe me ta cinjenica. Ali opet, jebe me sto ako to ne uzmem, ko zna kad cu stec prvo iskustvo u struci...
Ja cu jos JEDNOM ponovit, ovo je dobra stvar, ali nije toliko ucinkovita kolika je dobra, jer godina dana ne rjesava problem!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
walter_1
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Awatto je napisao/la: ›
walter_1 je napisao/la (Pogledaj post): › Moj jezik je samo odgovorio na njen jezik, ona je prva pocela vrijedjat.
Sta tebi smeta u mom ali? Smeta ti to sto zelim radit ono za sta sam se skolovao? To ti smeta? I tebi cu ponovit istu stvar; ne radim u struci ali radim. Jel ti opet smeta taj ali?! Kad si ti tako pametan, i mislis kako u Osijeku ima kikiriki fakulteta, pa ko te koci da ih zavrsis par? Svako malo cujem te fore o kikiriki fakultetima u Osijeku, a pricaju ih oni koji nisu zavrsili ili oni koji su krenuli studirat kao te neke teske fakultete pa odustali... Vidim da tako i posla razvrstavas, zalosno... Svako je zavrsio ono sto je htio zato sto ga je zanimalo ili iz koristi. Ne vidim cemu ljubomora na te ljude koji rade takve, jel, uzivateljske poslove...
Ja cijenim 1600kn, nigdje nisam rekao da ne cijenim... Ali da je malo, malo je. Nigdje ne trazim da meni drzava da vece novce od toga, pristao bi i na manje. Ja samo zelim da to ima ucinka.
I eto, jos jednom cu i tebi rec, taj balavander (ja) takodjer trazi strucno osposobljavanje. Vidim da i ti kao Korina nisi bas najbolje procitao ono sto sam ja napisao... Ovo je DOBRA stvar, ali opet prekopirana od drugih zemalja, ali lose prekopirana, jer nema nekog prevelikog ucinka.
Kuzis sad?


Nije mi namjera prepucavati se preko kojekakvih web servisa. Vezano za moje fakultete, nemoj brinuti, ja sam svoje davno završio. Što, opet, i nije tako bitno. Ono što sam ti imao namjeru objasniti jest da to što držite nekakav papir sa osječkih fakulteta, ništa ne znači, jer stundenti nakon njih nisu pripremljeni za rad. A, još manje bi si trebali uzimati za pravo da govore stvari poput: "završio sam fakultet, sad hoću posao, dobro plaćen, i ne težak, jer ja sam završio fakultet". Morate shvatiti da ste već previše dobili, i da vam se povrh svega daje još i novac da, slučajno, ne bi besplatno volontirali. I pored svega, još ste nezadovoljni.
Što prije vam uđe u glavu da sami krojite svoju sudbinu, lakše će vam biti. To što vi čekate nekoga da vam sve u životu dostavi na tanjuru (i još k tome, prema vašim željama), to je osnova problema.

Pa naravno da nisu pripremljeni za rad, ni na jednom fakultetu te nece pripremit za rad, zavrsio ga u Osijeku ili negdje drugdje. Za svaki posao ti treba odredjeno vrijeme da se obucis i da bi znao radit. Ne moras podcjenjivat bilo koju skolu i bilo koji faks. Svatko je za nesto.
I opet ponavljas gluposti i pricas o glupostima, a nitko mi nece odgovorit sta s osobom nakon godinu dana... Vidis, to je problem, a ne ovo sto ti nabrajas i umisljas si probleme koje si ti smislio u glavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2012. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Pusti Korinu na miru, ona samo obavlja svoj partijski zadatak. Very Happy

I to jako loše. Sve te priče o iskustvu, poznanstvima itd. vrijede, ali u Švedskoj recimo. U nesređenoj državi kao što je Hrvatska ova mjera će se pretvoriti u poticanje zapošljavanja osoba za mizerna primanja na godinu dana, a kasnije ako nemaš nekog "rođu" ideš nazad na biro, a uostalom teško je dobiti i to stručno osposobljavanje bez neke "veze".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2012. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto walter_1 slažemo se bar da je država prepoznala problem i na neki način ga pokušava riješit.

Ono što većina ne shvaća jest to, da je državi u interesu da mladi odrade pripravnički staž odnosno stručno usavršavanje, jer na taj način postaju konkurentniji na tržištu rada, jer imaju iskustvo i odrađen pripravnički koji poslodavci traže.

Isto tako su kvalificiraniji od drugih i s vremenom će imati veće plaće (veći platni razred), što je isto u interesu države koja će većim porezima/prirezima(grad/općina) punit proračun, povećat će ulaganja, povećat mirovine itd. To je win-win situation.
Ne treba odmah biti negativan. Nikad ne znaš što se u tih godinu dana može dogoditi i koga sve možeš upoznati.

Ne znam koji ti je fah, ali pošalji (ako već nisi) otvorene zamolbe s CV-om svim osječkim firmama, udrugama, ustanovama, organizacijama kojima ti možeš biti koristan, pozivajući se na ovu mjeru. Ponudi se sam. Inicijativa se jako cijeni.
I budi pozitivan, nemoj biti pesimističan čangrizavac kao francika i hrpa drugih ovdje.

Da država nije ništa poduzela po tom pitanju, opet ne bi valjalo. Ovako makar nešto poduzme i opet ne valja.

Neki ljudi nikad sretni...

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

walter_1 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Awatto je napisao/la: ›
walter_1 je napisao/la (Pogledaj post): › Moj jezik je samo odgovorio na njen jezik, ona je prva pocela vrijedjat.
Sta tebi smeta u mom ali? Smeta ti to sto zelim radit ono za sta sam se skolovao? To ti smeta? I tebi cu ponovit istu stvar; ne radim u struci ali radim. Jel ti opet smeta taj ali?! Kad si ti tako pametan, i mislis kako u Osijeku ima kikiriki fakulteta, pa ko te koci da ih zavrsis par? Svako malo cujem te fore o kikiriki fakultetima u Osijeku, a pricaju ih oni koji nisu zavrsili ili oni koji su krenuli studirat kao te neke teske fakultete pa odustali... Vidim da tako i posla razvrstavas, zalosno... Svako je zavrsio ono sto je htio zato sto ga je zanimalo ili iz koristi. Ne vidim cemu ljubomora na te ljude koji rade takve, jel, uzivateljske poslove...
Ja cijenim 1600kn, nigdje nisam rekao da ne cijenim... Ali da je malo, malo je. Nigdje ne trazim da meni drzava da vece novce od toga, pristao bi i na manje. Ja samo zelim da to ima ucinka.
I eto, jos jednom cu i tebi rec, taj balavander (ja) takodjer trazi strucno osposobljavanje. Vidim da i ti kao Korina nisi bas najbolje procitao ono sto sam ja napisao... Ovo je DOBRA stvar, ali opet prekopirana od drugih zemalja, ali lose prekopirana, jer nema nekog prevelikog ucinka.
Kuzis sad?


Nije mi namjera prepucavati se preko kojekakvih web servisa. Vezano za moje fakultete, nemoj brinuti, ja sam svoje davno završio. Što, opet, i nije tako bitno. Ono što sam ti imao namjeru objasniti jest da to što držite nekakav papir sa osječkih fakulteta, ništa ne znači, jer stundenti nakon njih nisu pripremljeni za rad. A, još manje bi si trebali uzimati za pravo da govore stvari poput: "završio sam fakultet, sad hoću posao, dobro plaćen, i ne težak, jer ja sam završio fakultet". Morate shvatiti da ste već previše dobili, i da vam se povrh svega daje još i novac da, slučajno, ne bi besplatno volontirali. I pored svega, još ste nezadovoljni.
Što prije vam uđe u glavu da sami krojite svoju sudbinu, lakše će vam biti. To što vi čekate nekoga da vam sve u životu dostavi na tanjuru (i još k tome, prema vašim željama), to je osnova problema.

Pa naravno da nisu pripremljeni za rad, ni na jednom fakultetu te nece pripremit za rad, zavrsio ga u Osijeku ili negdje drugdje. Za svaki posao ti treba odredjeno vrijeme da se obucis i da bi znao radit. Ne moras podcjenjivat bilo koju skolu i bilo koji faks. Svatko je za nesto.
I opet ponavljas gluposti i pricas o glupostima, a nitko mi nece odgovorit sta s osobom nakon godinu dana... Vidis, to je problem, a ne ovo sto ti nabrajas i umisljas si probleme koje si ti smislio u glavi.


S tobom se ne vrijedi raspravljati. Šta treba biti s tom osobom nakon godinu dana? Dobila je priliku da nešto nauči i da se dokaže te je još plaćena za to. Gdje je problem u tome? Ponavljam, i to je više nego dovoljno. A, onima koji, kao ti, čekaju da neka viša sila riješi sve, sretno. Tko si sam ne pomogne, neće mu pomoć ni... kak se ono zove? Bog?

Usput, što je sa tisućama mladih koji su negdje radili od jutra do sutra, bez ikakve naknade, samo da nešto nauče i (možda) si osiguraju posao? Hoće li ta, nazovi država, njima retrogradno donirati te novce?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
walter_1
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2012. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma kome ce se dokazivat? Drzavi koja ionako ima viska zaposlenih i koja treba otpustit tisuce ljudi?! Vidjet cemo sada kako ce bit, kad su potencijalna mjesta prosirena. Daj (kako se ono zove) Boze da ova mjera postigne uspjeha... Ja samo govorim da nije velik postotak zaposlenih ljudi nakon odradjenog strucnog osposobljavanja... Ajd vise shvati o cem ja tipkam. Rekao sam ti, nemas pojma ko sam i sta sam a imas predrasude. Vidim da ni s tobom ne vrijedi raspravljat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: