Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KBC Osijek u europskom vrhu uspješnosti zahtjevnih operacijskih zahvata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2012. 12:31 
Naslov:  KBC Osijek u europskom vrhu uspješnosti zahtjevnih operacijskih zahvata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klinika za urologiju Kliničkog bolničkog centra Osijeka pohvalila se novim uspjehom koji osječke urologe, prema riječima predstojnika Klinike dr. Josipa Galića, svrstava u sam europski vrh po uspješnosti zahtjevnih operacijskih zahvata. Ovoga su puta 42-godišnjem pacijentu Tomislavu Matokoviću presadili bubreg nakon što je istu operaciju prošao ranije u Rijeci i Beču, ali neuspješno. Transplantacijski tim vodio je dr. Galić , a uz njega su bili liječnici dr. Dalibor Koprolčec, dr. Ivan Ćosić, dr. Boris Rupčić i anesteziolog dr. Marinko Jelečević, medicinske sestre Snježana Uremović i Ivana Vidošić te glavna sestra Ana Brežnij.

- Riječ je o izuzetno teškom operativnom zahvatu, ali samo pet dana nakon njega pacijent se osjeća jako dobro. Operacija je trajala osam sati, ali uspjeli smo - nije krio zadovoljstvo dr. Galić.

Prva transplantacija bubrega u Osijeku obavljenja je u subotu 20. listopada 2007. godine. S dr. Josipom Galićem na čelu, u operacijsko-transplantacijskom timu tada su bili prof. dr. Petar Orlić, dr. Dalibor Koprolčec, doc. dr. Željko Kaštelan, anesteziju je vodio dr. Zlatko Houra, a sestre instrumentarke su bile Roza Alerić i Stamenka Krajiček. Uz njih nalazili su se nefrolozi doc. dr. Jerko Barbić i dr. Lada Zibar, ali i dr. Hrvoje Šošić iz Zagreba, prof. dr. Ljubica Glavaš-Obrovac.

- U KBC-u operiramo i bolesnike s tumorima na bubrezima, čak i one najteže slučajeve kada su se pojavile metastaze ili metastatski trombovi. Po tome smo u samom europskom vrhu, među urološkom elitom - zaključio je dr. Galić na konferenciji za novinare.

Operirani pacijent zahvalio je liječničkom timu te rekao da je dobio novu šansu za život.

Tekst: R.K./Osijek031.com
Foto: Daniel Antunović/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.06.2012. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u jbmu, proslo 5 sati i nitko nije popljuvao bolnicu, urologiju kao odijel...
... ajdeee bar malo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2012. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Urologija je samo za pohvalu a ne za karanje, ali pomalo licemjerna prema ostalim bolničkim odjelima jer su prvi istrčali u medije sa samohvalom ne bi li ih preduhitrili u restrukturiranju bolničkih troškova.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2012. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › u jbmu, proslo 5 sati i nitko nije popljuvao bolnicu, urologiju kao odijel...
... ajdeee bar malo...


Pa nema se razloga pljuvati po dobrim odjelima. Da je rijec o administraciji sad bi vec bili na trecoj strani Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2012. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

“KBC Osijek u europskom vrhu uspješnosti zahtjevnih operacijskih zahvata…”

  Moguće da je ovo istina, no zato im „manje zahtijevane“ operacije baš ne idu. Adeinoktomiju (uklanjanje trećeg krajnika) na osječkom ORL, mom djetetu su bezuspješno radili tri puta u nešto više od tri godine.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2012. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mogu pisat šta oće, al ja se bojim ić u bolnicu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.06.2012. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. je napisao/la (Pogledaj post): ›
PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › u jbmu, proslo 5 sati i nitko nije popljuvao bolnicu, urologiju kao odijel...
... ajdeee bar malo...


Pa nema se razloga pljuvati po dobrim odjelima. Da je rijec o administraciji sad bi vec bili na trecoj strani Very Happy


oh... bilo je i po urologiji isto prije nekih godinu dana Smile

@simo uvijek postoje sanse za komplikacije, a i anatomija izmedu pojedinaca varira... tvoje dijete je jedno od mozda par sto im nije uspjela operacija, a sta je s onom silnom djecom sto ih operiraju bar 15-ak i vise po tjednu (mislim na tonzilektomije jel)???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2012. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
@simo uvijek postoje sanse za komplikacije, a i anatomija izmedu pojedinaca varira... tvoje dijete je jedno od mozda par sto im nije uspjela operacija, a sta je s onom silnom djecom sto ih operiraju bar 15-ak i vise po tjednu (mislim na tonzilektomije jel)???


 Osječki ORL ima prilično velik broj readeinoktomija, tako da moje dijete nažalost nije izuzetak nego pravilo. Problem na sreću (u nesreći) nije u lošim i nestručnim liječnicima, nego u nedostatku opreme (endoskopa kojim bi mogli nadzirati tijek operacije), a koji liječnicima osječkog ORL nažalost nije na raspolaganju.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.06.2012. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
PsychoSoldier je napisao/la: ›
@simo uvijek postoje sanse za komplikacije, a i anatomija izmedu pojedinaca varira... tvoje dijete je jedno od mozda par sto im nije uspjela operacija, a sta je s onom silnom djecom sto ih operiraju bar 15-ak i vise po tjednu (mislim na tonzilektomije jel)???


 Osječki ORL ima prilično velik broj readeinoktomija, tako da moje dijete nažalost nije izuzetak nego pravilo. Problem na sreću (u nesreći) nije u lošim i nestručnim liječnicima, nego u nedostatku opreme (endoskopa kojim bi mogli nadzirati tijek operacije), a koji liječnicima osječkog ORL nažalost nije na raspolaganju.


hmmm mislim da je ovo prvi put da cujem od nekog da se za tonzilektomiju treba endoskop????
mislim, to je rutinska operacija kojoj ne treba endoskop da bi se prikazale sve strukture (citaj nepcane tonzile i faringealna) da bi se obavio operacijski zahvat. pa prije 50-ak godina su se te iste operacije uspijesno (malo manje postedno) radile bez jebemti, isto bez endoskopa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2012. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
hmmm mislim da je ovo prvi put da cujem od nekog da se za tonzilektomiju treba endoskop????


 U pravu si za tonzilektomiju ne treba endoskop,
ali da si pažljivije čitao znao bi da ja pričam o adenoidektomiji , a ne o tonzilektomiji .

Adenoidektomija
Tonzilektomija

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
krmak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.06.2012. 8:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad se politika ne bude miješala u naše živote,a tako i u bolnicu,možda ta bolnica napokon zaživi i u njoj počnu raditi školovani kadrovi,a ne mamini sinovi,a možda i ovaj grad i cijelo društvo bude bolje,jer upravljaju nama i mi im služimo kao naivni glasovi,kojima obećaju brda i doline,a dobijemo samo šipak.....

_________________
"Došao sam do zaključka da je politika preozbiljna stvar da bi bila prepuštena političarima.".....Charles de Gaulle
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.06.2012. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
PsychoSoldier je napisao/la: ›
hmmm mislim da je ovo prvi put da cujem od nekog da se za tonzilektomiju treba endoskop????


 U pravu si za tonzilektomiju ne treba endoskop,
ali da si pažljivije čitao znao bi da ja pričam o adenoidektomiji , a ne o tonzilektomiji .

Adenoidektomija
Tonzilektomija


adenoidne vegetacije = faringealna tonzila = treca mandula = treci krajnik Wink

namjerno sam tako i pisao, jer obicno kada se radi tonzilektomija, radi se adenoidektomija u istom aktu (ponekad maknu i ako ih i ne treba dirati, ali i ponekad ostave faringelanu tonzilu, a nepčane maknu).

i jos nisam svijedocio tonzilektomiji, i u istom aktu adenoidektomiji, endoskopom, zato sto to nije oku nevidljivo anatomsko podrucje.
... sam cin je vrlo jednostavan i vise vremena treba za pripremiti bolesnika i uvesti u anesteziju nego sam cin odstranjivanja tonzila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2012. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): ›
namjerno sam tako i pisao, jer obicno kada se radi tonzilektomija, radi se adenoidektomija u istom aktu (ponekad maknu i ako ih i ne treba dirati, ali i ponekad ostave faringelanu tonzilu, a nepčane maknu).

i jos nisam svijedocio tonzilektomiji, i u istom aktu adenoidektomiji, endoskopom, zato sto to nije oku nevidljivo anatomsko podrucje.
... sam cin je vrlo jednostavan i vise vremena treba za pripremiti bolesnika i uvesti u anesteziju nego sam cin odstranjivanja tonzila.

 Readenoidectomia je vrlo čest zahvat na osječkom ORL odijelu, tako da ovo sa mojim djetetom kako sam već naveo nije usamljen slučaj. Nakon tri neuspjela pokušaja kod nas u bolnici, potražio sam mišljenje više stručnjaka van KBC-a, i od svih sam dobio približno isti odgovor. Ako se treći krajnik i vegetacije ne očiste u potpunosti, vrlo velika je vjerojatnost da će iste ponovo narasti i opet prouzrokovati tegobe (oslabljen sluh, iscjedak iz nosa, česte upale gornjih dišnih putova itd.). Svi oni su mi savjetovali da se četvrta operacija odradi uz nadzor endoskopa, zbog toga što samo u tom slučaju operater točno vidi koliko tkiva mora ukloniti. Ako su oni meni lagali, tad i ja nesvjesno lažem tebe i korisnike ovog foruma. Po raznim forumima sam također nailazio na slične slučajeve, i svi su u konačnici završavali endoskopski nadgledanom operacijom, i nisam pronašao niti jedan slučaj da je rađena readenoidectomia nakon operacije nadgledane endoskopom. Opet ponavljam da ni u kom slučaju ne iskazujem sumnju u stručnost osoblja osječkog odjela za ORL. Naprotiv, vjerujem da su učinili sve da posao odrade kako treba. No i uz svu stručnost, volju, sposobnost i susretljivost koju su pokazali (barem velika većina) u želji da pomognu mom djetetu, u tome nisu uspjeli. Razlog je kako sam već naveo, nedostatak potrebne opreme, konkretno endoskopa koji bi im pomogao da pri operaciji vide prostor zadnjeg otvora nosne šupljine gdje se adenoidne vegetacije razvijaju.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: