Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gdje je najfinija kava u gradu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.04.2011. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
Duminske Trake je napisao/la: ›
ALI...moram reći da je u Lotus Baru u Avenue Mallu odlična kava,njihova kava nije "brendirana" nego prave svoju kavu,imaju neke skupe kave i probao sam jednu što košta 20 kuna ali je stvarno spešl okus. U svakom slučaju kafić je predobar,cijene su u granicama normale,ova kava što sam ja popio je najskuplja naravno ali ne spada u "normalne". Uglavnom ambijent je predobar...ne želim previše reklamirati ali vrijedi otići!

Vivascaffe radi kave za njih. I ove special su stvarno odlične. To su čiste arabice iz određene zemlje.


Kontao sam da rade svoju kavu jer nigdje nisam vidio nikakav natpis i ime brenda ni ništa. Mislim da sam probao neku Portoriko kavu ili tako nešto i da je bilo jako dobro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2011. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imas pravo. Ali dobavljac je Vivascaffe. Nova tvrtka s kavom u Hrvatskoj. House coffee je Extravaganza mjesavina by Vivas a ostale su ciste.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žena
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2011. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uopce ne vidim svrhu zasto ici negdje gdje je najjeftinija kava. valjda ides gdje ti se najvise svida i kava i prostor u kojem je pijes. najjeftinija je kod kuce, tak da ne moras nigdje ni ici!!! Razz

_________________
Da je Bog htio pedere napravio bi Adama i Stevu...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2011. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žena je napisao/la: ›
uopce ne vidim svrhu zasto ici negdje gdje je najjeftinija kava. valjda ides gdje ti se najvise svida i kava i prostor u kojem je pijes. najjeftinija je kod kuce, tak da ne moras nigdje ni ici!!! Razz

Tema se zove "Najfinija kava u gradu", a ne najjeftinija. See the difference. Wink

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2011. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
žena je napisao/la: ›
uopce ne vidim svrhu zasto ici negdje gdje je najjeftinija kava. valjda ides gdje ti se najvise svida i kava i prostor u kojem je pijes. najjeftinija je kod kuce, tak da ne moras nigdje ni ici!!! Razz

Tema se zove "Najfinija kava u gradu", a ne najjeftinija. See the difference. Wink


Nije jedina koja je to pomislila Embarassed Embarassed

I ja sam mislila da je topic o najjeftinijoj kavi dok nisam pročitala prvih nekoliko postova Smile

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.04.2011. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ćemo o najjeftinijoj...i to je teško naći,svi su digli cijene. Hm,ipak je ona bljutava iz aparata na faksu 2 kune.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gangula brate
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2011. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Velik broj osoba na kavu ide u lokalnu birtiju, gdje se osjećaju domaće pa im je samim tim i kava "bolja".

U Osijeku je svagdje manje više jednaka kava, kad 95 % lokala koristi tri najzastupljenije kave na tržištu: Franck, Julius, Procaffe..... dok na selima recimo koriste jeftinije sorte kave, ali okus im je takav da nije vrijedno spomena.....

Žalosno je jedino da u gradu ima najviše 10 lokala koji koriste premium brend kvalitetu kave, odnosno kavu čiji kg prelazi 200 kn ( Superiore, Congo, Illy), pa većinom pijemo bljuzgu od kave, još ak se konobaru neda radit pa dobro ne utisne kavu pa voda samo proleti kroz smjesu na aparatu, onda dobijemo pravi shit.

Dosta se spominje i Lotus bar, imaju ok kavu, nije njihova nego od Darija Šimića (Vivas kava), ali su dodatno još ubacili i nekoliko vrsta drugih kava sa raznih kontinenata, otom potom sve stvar ukusa, neke ok neke bas i ne.....

Inace najskuplja i najcjenjenija gurmanska kava na svijetu a tako i u Hrvatskoj je " Jamaica Blue Mountain" , koja se uzgaja na istočnoj strani države Jamajke u karipskom moru na visini od 1700m..... kg takve kave prelazi 1000 kn, u Osijeku je nisam još nigdje našao, jedino mjesto je bilo Procaffe u Splitu, tamo jedna šalica košta 25 kn, ali barem znaš šta si platio.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.05.2012. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam danas popila tj. ostavila nepopijenu NAJODVRATNIJU kavu u svom životu - u BROOKLYNu. Frendica i ja - jedna bijela kava, jedna produžena s mlijekom, i ne znam koja je bila lošija.

Dakle, ako nekog zanima, Brooklyn se pokvario Very Happy Prije sam često tamo pila kavu i bila je skroz ok. I dalje je jeftin, ali LOŠ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.05.2012. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mzzi je napisao/la: ›
Ja sam danas popila tj. ostavila nepopijenu NAJODVRATNIJU kavu u svom životu - u BROOKLYNu. Frendica i ja - jedna bijela kava, jedna produžena s mlijekom, i ne znam koja je bila lošija.

Dakle, ako nekog zanima, Brooklyn se pokvario Very Happy Prije sam često tamo pila kavu i bila je skroz ok. I dalje je jeftin, ali LOŠ.

Produlji malo niže i dođi sa mnom u Planet Coffee Laughing

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.05.2012. 7:52 
Naslov:  Re: Gdje je najfinija kava u gradu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Toliko sam kave popila po kafićima da mi je sve isto. Nisam osječanka, mada u zadnje vrijeme provodim dosta subota u Osijeku i gdje god sam kavu pila, prva je u Pressu kod ffosa i kad si onako bunovan nakon dva sata vožnje ti je fakat svejedno, prvi okus je uvijek koma, kao i kad piješ pivo, a kasnije ti je divota. Osobno sam nekada jaaaako davno voljela Gradsku kavanu i Havana club na trgu, sad sam slabije upoznata s tim novim imenima. Nije važna kava, nego društvo.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: