Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Restoracija podataka sa ostecenih uredjaja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
spaljeni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2012. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako je pod garancijom, odi po novi disk a podatke jednostavno zaboravi i nemoj više nikada uzeti WD.

Što se tiče bilo kakvog rastavljanja i zamjene dijelova: za to ti treba "čista soba" jer ako ti jedno zrno prašine uleti unutra nisi napravio ništa.

Ako pogledaš ove cjenike što je netko stavio, skuplji su popravci od novog diska a koliko se sjećam kad mi je davno riknio disk i kad sam pitao lika u Ve-Mil-u za podatke rekao mi je za ovo http://www.infolab.hr/ ali nisu baš jeftini. (od cca 30 - 250 Kn po 1 Gb ovisi koliko je disk uništen)
Osim toga, nema boljeg backup-a od interneta Wink

Imaš raznih "domaćih recepata" na netu kao staviti disk u zamrzivač itd. Probali smo tu šemu sa jednim externim wd-om koji je crkao frendu... nije uspjelo.

BTW: Kupujem samo seagate diskove i do sada su mi crkla samo 2 komada (jedan sam od sebe 320 GB i to nakon mjesec dana upotrebe, jedan jer mi je ispao na parket kad sam premještao komp u novo kućište a imao sam ga oko godinu/dvije 500 Gb. Da napomenem još: jedan seagate od 80 GB imam već oko 8-9 godina. Promijenio je 3 kompa i sad je u externom kućištu na stolu Wink)

_________________
The planet is fine. The people are fucked.
- George Carlin (1937.-2008.)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.05.2012. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo s frižiderom, meni je uspjelo. Wink

Ali nek prvo proba moj prvi prijedlog sa zamjenom kablova, i zaboravio sam mu reći da mora mjenjati kratkospojnike na diskovima po uputama koje su na disku.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spaljeni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2012. 19:13 
Naslov:  Re: Restoracija podataka sa ostecenih uredjaja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la (Pogledaj post): › marka Western Digital (WD), noviji model, 500 GB

Hm... rekao bi da se radi o S-ATA disku kod kojega ne postoje nikakvi kratkospojnici i svaki disk ima svoj kabel.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: