Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nasljeđivanje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2012. 0:58 
Naslov:  Nasljeđivanje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel mozda netko zna koliko otprilike bi kostalo ako neka osoba za svog zivota zeli pismeno se izraziti kome zeli ostaviti svoju imovinu nakon smrti? zanima me samo okvirna cijena ako se netko susretao s tim!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2012. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema se tu šta plaćati, osim ako ne ovjeravaš kod bilježnika.

Dovoljno je da osoba napiše VLASTORUČNO sve što hoće i tako izrazi svoju volju pri zdravoj pameti i svijesti....

moj tata piše par puta godišnje, već više ni ne obraćamo pažnju na to, uglavnom za ozbiljno se uzima zadnje datirana vlastoručna oporuka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2012. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zelimo mi to ovjeriti da kasnije ne bi bilo reko kazo! pa me je to zanimalo kolko bi to kostalo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2012. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ovjera potpisa kod j. bilježnika je možda 50tak kuna....privatna oporuka je ono što ti je Pegy već rekla, važno je da je pisana rukom i potpisana, jer ako je tipkana - ne smatra se oporukom.....može biti još i potpisana od strane svjedoka, ni za to ne treba javni bilježnik......ima i javna oporuka koju sastavlja advokat ili bilježnik, to košta nešto više, ne znam im tarife...no, ono što bi osobno preporučila je da dobijete nekakav savjet od stručne osobe, kako sastaviti oporuku zbog zakonskih osnova (tipa bez obzira kome se šta ostavi oporukom, postoji nužni dio blablablablalblaa).........

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2012. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nužni dio se traži sudskim putem. Ako postoji netko koga se mrzi pa mu se ne želi ostaviti baš ništa onda se u oporuci kaže da se misli da je on za života dobio što je zaslužio i da svojim daljnjim ponašanjem prema oporučitelju ne zaslužuje ni mrvice više!
Naravno, ne baš tim rječnikom, ali ja bih moju sastavila i još žeščim ( da imam šta ostavit).


mene je ovaj tekst ostavio bez teksta

http://www.nacional.hr/clanak/33017/7-godina-rata-za-robicevu-ostavstinu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gala_pia
Offline
Ukupno postova: 138
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2012. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ici cemo mi ovih dana kod odvjetnika po savjet sto je i kako najbolje napraviti. samo sam htjela vidjet jer mozda netko to u obitelji imao pa da zna koliko je platio. ne radi se tu o nikakvoj mrznji prema nekome. nego jednostavno da se poslije smrti te osobe zna kome sto priprada. jer znate uvijek poslije smrti se nade netko kome bi zakonski moglo to priprasti, a taj nije zasluzio ni ciglu od toga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2012. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gala_pia je napisao/la: ›
ici cemo mi ovih dana kod odvjetnika po savjet sto je i kako najbolje napraviti. samo sam htjela vidjet jer mozda netko to u obitelji imao pa da zna koliko je platio. ne radi se tu o nikakvoj mrznji prema nekome. nego jednostavno da se poslije smrti te osobe zna kome sto priprada. jer znate uvijek poslije smrti se nade netko kome bi zakonski moglo to priprasti, a taj nije zasluzio ni ciglu od toga...

ako želite sve ostaviti samo jednoj osobi - napravite ugovor o doživotnom uzdržavanju ...
ako se ne varam onda nema ni nužnog dijela za druge... (tako sam čula)

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: