Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Komercijalizacija Božica

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 18:44 
Naslov:  Komercijalizacija Božica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....dakle....iako je tek pocetak 12. mjeseca.....u trgovinama je vec na veliko Božicni ugođaj.....ima svega i svacega.....zanima me koje vaše mišljenje o današnjem nacinu viđenja Božica.....da li se Božic stvarno pretvorio u komercionalni blagdan.....ili ipak još uvijek istinski docekujemo Božic kao najveci blagdan.......i još jedno pitanje....cestitanje Božica putem sms-a.....da li se na taj nacin stvarno nekome može cestitati.......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2006. 19:30 
Naslov:  Re: Komercijalizacija Božica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta bi uopce trebalo znaciti komercijaliziran??i kakav bi uopce trebao biti božic kao blagdan a da nije komercijaliziran???? ne znam mislim da se tu javlja onaj problem "alternative" znaci nazivanje komercijaliziranim sve što postane malo više eksponirano...aaa sigurna sam da pola ljudi uopce ne misli da je Božic komercijaliziran...tako da je za mene "komercijaliziran Božic" samo naziv koji su izmislili ljudi a nema neko znacenje karakteristike i definiciju ...a možda se i varam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2006. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uf, mislim da se varaš. dovoljno sam matora da se sjećam Božića kada nije bio službeni blagdan. nisam vjernica, ali sam išla kod tetke i tetka na ručak i bilo je baš lijepo, super atmosfera...... domaća. ovo sada je čisti kičeraj i prodavanje tričarija. mjesec dana ranije sve se blješti i mami na kupnju. kakve to veze ima s vjerom?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....na žalost da se više ne razlikuje Božic kao blagdan....od onoga što nam donosi demokracija sa zapada.....koja je vec odavno sve pretvorila u cisti komercijalizam.......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvari su jednostavne. Kapitalizam će svaku potrebu temeljito sondirati i učiniti od nje najisplativiji mogući posao.

Ovaj kraj nema tradiciju adventskih i božićnih sajmova pa je običnom promatraču čudno to naglo zasipanje tržišta stvarima koje su više manje poznate.

Ogroman je broj ljudi koji u maniji kupovanja zapravo zaborave da su vjernici, a i oni kojima Božić ne znači sasvim se ugodno osjećaju kupujući i primajući darove.

Ipak, božićni sajmovi u Austriji i Njemačkoj ove godine (izuzetno uspješno) bojkotiraju Djeda Mraza, kao simbol komercijalizacije i naglasak stavljaju na tradiciju i Christkind. Je li čudno da su u Beču najviše razočarani posjetitelji sa sjevernoameričkog kontinenta, prosudite sami.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2006. 22:28 
Naslov:  Re: Komercijalizacija Božica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › ili ipak još uvijek istinski docekujemo Božic kao najveci blagdan....

Samo jedna ispravka:
Najveći blagdan je Uskrs!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2006. 23:08 
Naslov:  Re: Komercijalizacija Božica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako ja nisam vjernik u onom smislu riječi kako to ljudi danas shvaćaju, odnosno religija mi ne predstavlja ništa (ne vjera kao moja vlastita, nego religija) ne smeta mi ta "komercijalizacija" Božića. To je postao još jedan izraz koji se često spominje i, onako kako je postalo "in" govoriti "Fuj, ja mrzim taj big bradr" ili biti poklonicom feminizma ili biti na televiziji, tako je moderno i govoriti kako je Božić komercijaliziran.

Istina je da se kod većine ljudi gubi ona Božićna čarolija... ali, nije stvar u okićenim izlozima i Djedu Mrazu nego u onome što ljudi nose u sebi.

Ja obožavam sav taj Božićni kič. U to se vrijeme većina ljudi nekako raznježi, u primanju i davanju poklona nema ništa loše. Uostalom, Djedu Mrazu sam dužna jedno duuugo pismo sada kad sam, kao velika, svjesna da je on jedan od najzaslužnijih za moje djetinjstvo puno čarolije. Wink Ovo mi je doba oduvijek najdraže u godini, pa smatrao Božić netko komercijalnim ili ne.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2006. 7:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la: ›
šta bi uopce trebalo znaciti komercijaliziran??i kakav bi uopce trebao biti božic kao blagdan a da nije komercijaliziran???? ne znam mislim da se tu javlja onaj problem "alternative" znaci nazivanje komercijaliziranim sve što postane malo više eksponirano...aaa sigurna sam da pola ljudi uopce ne misli da je Božic komercijaliziran...tako da je za mene "komercijaliziran Božic" samo naziv koji su izmislili ljudi a nema neko znacenje karakteristike i definiciju ...a možda se i varam...


To nije bit Bozica. Mahnito kupovanje i prezderavanje te oblokavanje...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2006. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mrzim božiće, uskrse, svatove i slična okupljanja pijane familije i prijatelja

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2006. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pogotovo Božić bez snijega, kad vani sja sunce i možeš se u jaknici šetati, nema smisla to...

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2006. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

do komercijalizacije dođe kad nam koliko ćemo i na čega potrošiti i što ćemo dobiti zauzvrat postane bitnije od samog razloga tog davanja ili primanja. kad nam se za nekog svidi neki poklon, ali ne kupimo taj jer nam djeluje prejeftino, nego neki drugi samo zato što je skuplji. to je komercijalizacija. a toga sad ima napretek. koliko nekog volimo i koliko smo voljeni gleda se po vrijednosti poklona koje smo dali ili dobili. tko je još vidio pokloniti za nikolu jabuku i šaku orasa, kako su to činili naši stari?! ako "ne padne" barem 100-200 kuna, kao da niste ništa dali/dobili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.12.2006. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gadi mi se to ... odvratno ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2006. 15:07 
Naslov:  Re: Komercijalizacija Božica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

heh e onda bi bilo lijepo da pođe svatko prvo od sebe i da onda prestanemo pridonositi takozvanoj komercijalizaciji Božića...mislim ne kažem da svi pridonosimo...ali vjerujem da ima i onih koji govore protiv komercijalizacije...a za vrijeme Božića ju itekako prakticiraju...znam da meni sigurno nije bitno koliko sam čega i u kojoj vrijednosti dobila...eee a kakav bi to trebao biti nekomercijalizirani Božić....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2006. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kao i oni koji su se slavili prije 7-8 godina...bit Božića je okupljanje obitelji, opraštanje i naravno darovi...ali ne i mahnito trpanje u košaru svega što se stigne (pa se pola toga baci treći dan nakon Božića)...nema veze tko voli okupljanja, obitelji i ostalo, ovo nije Božić, ovo je amerikaniziranje...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2006. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e slažem se tu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: