Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dvije, tri o najvažnijoj sporednoj stvari

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65676
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2012. 19:09 
Naslov:  Dvije, tri o najvažnijoj sporednoj stvari
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedne večeri pozvan sam u neko društvo na ispijanje pića koja ti nakon kraće ili duže uporabe izmjene percepciju svega oko tebe.

No međutim, prelistavajući dnevne tiskovine koje izlaze, znao sam da je povod okupljanju neka utakmica gdje neki frajeri moraju "vijati" gol zaostatka iz prve utakmice. Nisam se previše zamarao time ni bio euforičan kao ekipa oko mene jer znao sam da se tim frajerima živo j*be za taj rezultat i da oni il' pobijedili, il' izgubili spreme velike pare na svoj račun.

Nekako, probao sam zamisliti sebe kako ujutro dođem na posao i preko svojih leđa prebacim popriličnu kilažu mjerenu u vrećama "pedeseticama", zatim odem doma pa se vratim predvečer, te opet obavim isto, ali s manjim intenzitetom i za to dobijem milione, kuće, stanove, aute. J*biga, tko mi je kriv što se kao mali nisam više trudio, marljivo trenirao, ustajao ujutro po snijegu, kiši, blatu i imao tatu koji je bio na čelu stranke ili firme kao dokaz mog "talenta".

Bile su tu u društvu neke cure, bar su tako rekle da su cure, no pogledavši jednoj noge mislio sam da je pored mene Roberto Carlos. One su se isto palile na taj sport i maštale kako im je muž Beckham, Ronaldo, Kaka i svi ti ostali ljepotani i uvijek mi je bilo čudno kako nijedna cura ne mašta da za muža ima pekara iz Golubice. Sigurno je bilo i lijepih pekara.

Gledajući tako u tu poveću plazmu došao sam do zaključka da se u današnje vrijeme čovjekova veličina počela mjeriti na taj način. Svi su nešto gledali samo da imaju što veće kako bi se mogli istaknuti u društvu, a kada bi progovorili shvatio bih da ne teže baš da imaju sve XXL.

Mozak je mogao i ostati, kakav je takav je, svejedno umjesto mozga imam ajfon. Utakmica se već polako bližila kraju kada mi je glavom prošla jedna misao:

"Nogomet je igra nalik seksu, kad malo bolje razmisliš. Obično dvadesetdvojica trče za loptom, u ovom slučaju p*čkom i čekaju da je dobro nabiju!

Ustvari njih dvadeset trči za p*čkom, ovaj mislim loptom, a dvojica se brane da im ne uđe, ali nekad i oni popuste pa im uđe. To je onaj dio kada shvate da ga zapravo vole primit! Mislim na gol, dakako.

Realno gledajući od ovih dvadeset, jedan je dobro nabije i pogodi na pravo mjesto i tako donese slavlje među suigrače-prijatelje. To postane tema u svlačionici i onda se prepričava kod svakog treninga-cuge.

No, što se dogodi ako on dobro nabije pet puta kao Messi? Normalno, takvi igrači su skromni i uvijek kažu: "Samo sam radio svoj posao".

Oni d*karoši koji ne nabijaju dobro, uvijek galame i uvijek su im krivi suci ili neispravan teren, no ponekad te mogu zeznuti i vremenski uvjeti ako
si odlučio igrati jedan na jedan u prirodi. Sve je to dobro moji j*bači dok ti nabijaš, al' sreća kakva je, okrene se brzo i ti se pojaviš na gostujućem terenu i netko ti preotme "rezultat", a ti odeš kući usranih gaća, u suzama pitajući se gdje si pogriješio!

Zato dragi moji, trudite se i nabijajte, jednom mora ući!"

Eto, ja sada moram ići, čekaju me moje "pedesetice", a vi dragi moji, nemojte što zamjeriti.

Tekst: Tom Vernon
Foto: Cacan/Foto-arhiv 031


Zadnja promjena: Redakcija 031; 25.03.2012. 23:08; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2012. 20:00 
Naslov:  Re: Dvije, tri o najvažnijoj sporednoj stvari
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prva rečenica obećavala je puno zanimljivoga, no međutim, već druga je obećala puno okretanja očima i uzdaha.

Čemu cenzuriranje jebanja? Zapravo, čemu toliko jebanja? Uvijek se pitam pokušavaju li hrvatski autori kolumni, knjiga i sl. dobiti na zanimljivosti ili čemu već trpajući tu riječ u svoje tekstove češće nego interpunkcijske znakove?

Trebam li dodati i koju vezanu za pravopis? Gledajuči u te silne vreče, milione i ljepe pekare i razmišljajući o podosta gnjusnom tekstu, izgubih apetit za večeru i odlučih ne reći više ama baš ni jedne na ovaj polutekst.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lana1983
Offline
Ukupno postova: 13
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2012. 21:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Toliko bezveznog baljezganja a ne reče ništa pametno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2012. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e tome tome, nemoj više....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
skoro_skorojevic
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2012. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A to svatko može napisati više od 5 redova ovdje i da mu se objavi, kolike god baljezgarije bile? Ili je to privilegija (lega) administratora?
Potpisujem gornje komentare.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2012. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ni meni tekst baš nije nešto posebno, ali svejedno...ako mislite da možete bolje, slobodno na e-mail redakcije (redakcija[at]osijek031[dot]com) pošaljite svoj uradak i potpišite se imenom i prezimenom pa da možemo komentirati. Lako je hraćkati po tuđem radu kakav god on bio, jel da? Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2012. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto ne bi hraČkali ako je već rad javno objavljen? Da komentari i kritike nisu dopušteni, ne bismo niti mogli ništa komentirati. Ovako...

Plus, nogomet nije ni blizu jebanju. U nogometu dvadesetdvojica trče za loptom, pa kad dođu do nje, šutnu ju odmah dalje.


Zapravo, sad kad pročitam to što sam napisao... Laughing

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: