Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koji bicikl odabrati?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
alibaba
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2012. 19:14 
Naslov:  Koji bicikl odabrati?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nakon dugo vremena i ja sam se odlučio pridružiti vojsci ljubitelja vožnje biciklom pa si trebam odabrati neki bike. Da budem iskren nisam nikakav poznavatelj i uopće se ne kužim koji su dijelovi kvalitetni niti što odabrati. Pa eto ako mi netko hoće pomoći nek udjeli koji savjet Smile . a ograničenje je naravno cijena, koja je 2200 maksimum. vidio sam kod škosa 2 modela Norco Mountaineer i Norco Pinnacle pa ne znam jel to šta valja??? i naravno ako netko ima preporuku neki drugi model ili bilo što svi savjeti će dobro doći Wink


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2012. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prvo odeš u trgovinu rog joma da ti preporuce koji bicikli...ili da ti barem objasne na što trebaš obratiti pažnju kad uzimaš bicikli....e kad ti to sve objasne onda ceš skužiti da nemaš dosta novaca....no nemoj se ništa brinuti...jer onda odeš na njuškalo.hr....i nađeš super bicikli u pola cijene...i eto sve riješeno...

btw moja preporuka je svakako nešto od trecka ili fujia Wink

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2012. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisi napisao gdje misliš voziti bajk. Ako će bit nešto offroada, Norco Pinnacle ti je dobar izbor, solidan i čvrst bajk.

Ako se uglavnom voziš po asfaltu, otiđi do njihovog Merida "outleta" Very Happy na Županijskoj i baci oko na Merida Crossway 15V. Provozao sam ju i bicikl je sasvim solidan (na kraju iskihao pare za malo bolji 40V).

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2012. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razmišljam o kupnji bajka. Kakve su vaše preporuke - gdje kupiti i po kojoj cijeni? Htjela bih sportski bajk, do maksimalno 1000 kn. Bila sam neki dan u Rog Jomi, ali su poprilično skupi. Kontam da su kvalitetni, ali ne bih izdvajala baš par tisuća kuna za bajk.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2012. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Razmišljam o kupnji bajka. Kakve su vaše preporuke - gdje kupiti i po kojoj cijeni? Htjela bih sportski bajk, do maksimalno 1000 kn. Bila sam neki dan u Rog Jomi, ali su poprilično skupi. Kontam da su kvalitetni, ali ne bih izdvajala baš par tisuća kuna za bajk.

Škos ima dobar izbor. Cijene su različite, najbolje odeš, vidiš i popričaš sa prodavačem.
Ako ćeš se biciklom služiti svakodnevno nemoj žaliti i koju kunu više dati..
Mislim da za 1300-1600 kn se može kupiti dobar bicikl., ovisi što je tebi bitno- boja, brzine, dimenzija pneumatika...
Često kod njih trgujem , uglavnom dijelove za moj stari ali meni najdraži bajs.
Ja sam svoj kupila davno, u trgovini kod šetača koje više nema, koštao je oko tisuću kuna, nije neka marka ali je meni najbolji. Osim popravka kočnica i zamjena unutarnjih guma nikakvih drugih troškova nisam imala, a vozim 6 mjeseci godišnje, svaki dan po cca 10 km i tako unazad otprilike 8,9 godina..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.03.2012. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Razmišljam o kupnji bajka. Kakve su vaše preporuke - gdje kupiti i po kojoj cijeni? Htjela bih sportski bajk, do maksimalno 1000 kn. Bila sam neki dan u Rog Jomi, ali su poprilično skupi. Kontam da su kvalitetni, ali ne bih izdvajala baš par tisuća kuna za bajk.

U biciklističkom svijetu često vrijedi ona 'kolko para, tolko muzike'. I opet, moraš definirati gdje će bicikl bit vožen i kako (i što misliš pod sportski bicikl? Ako misliš na specijalku... sretno s navedenim budžetom Laughing )

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2012. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujem na odgovorima. Wink Ne trebam neku piletinu od par milja kuna, nego sportski bajk za vozikanje. Svugdje idem busom pa mi ne treba za svaki dan, nego više za rekreaciju.

Kupila sam prije nekoliko godina bajk u Pevecu, bio je dosta povoljan, ali je zato je njegova konstrukcija bila teška i bilo je teže njime upravljati.

Brat je prije 1-2 godine kupio bajk u Hervisu, cijena na akciji je bila 800 kn. Lagan je i dobar za vožnju - kakav mi i treba.

Dakle, znate li gdje se može kupiti sportski bajk, ok kvalitete, a da cijena ne prelazi 1000 kn? Ništa spektakularno, samo želim normalan bicikl, kojega se može lako voziti i koji se neće par tjedana nakon kupnje početi kvariti.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
merida
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2012. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Nisi napisao gdje misliš voziti bajk. Ako će bit nešto offroada, Norco Pinnacle ti je dobar izbor, solidan i čvrst bajk.

Ako se uglavnom voziš po asfaltu, otiđi do njihovog Merida "outleta" Very Happy na Županijskoj i baci oko na Merida Crossway 15V. Provozao sam ju i bicikl je sasvim solidan (na kraju iskihao pare za malo bolji 40V).


Samo se pazi cigana, ulaze po dvorištima čak i kradu bajsove..izgleda da su super organizirani u zadnje vrijeme, meni su tako maznuli prije tjedan dana Crosswaya 20V.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2012. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Brat je prije 1-2 godine kupio bajk u Hervisu, cijena na akciji je bila 800 kn. Lagan je i dobar za vožnju - kakav mi i treba.
U Hervisu znaju imati dobre popuste kad takvi bicikli dodju blizu 1000kn, ali mislim da nije Hervis jedini.

Bolje dati jos 200-300kn i biti miran par godina, nego uzeti nesto za 200-300kn manje i imati drlog koji ce trajati dva tjedna (poput onih nekih Champion i sl. "pevecikala").

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.03.2012. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene zanima jel ima neko preporuku kod koga otici ofarbati bicikl - kompletno?
ili mi se isplati bolje kupiti boju i ofarbati kod kuce?
u tom slucaju koju boju mi preporucate?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2012. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

monika je napisao/la: ›
mene zanima jel ima neko preporuku kod koga otici ofarbati bicikl - kompletno?
ili mi se isplati bolje kupiti boju i ofarbati kod kuce?
u tom slucaju koju boju mi preporucate?

Kvalitetno obojati bicikl (ramu) znači rastaviti ga u dijelove, izvršiti pripremu prije bojanja (očistiti ga od stare boje i staviti podlogu za novu boju), kupiti kvalitetnu boju itd itd .
Znači pitati nekog autolakirera za cijenu farbanja okvira bicikla.

Ukoliko misliš da bi to mogla sama uraditi postoje one gotove boje u spreju, iako ti ne bih preporučila da to radiš sama i sa takvim bojama kada je bicikl u pitanju, boja će početi otpadati i/ili se guliti ako nije napravljena dobra priprema podloge za bojanje.

Što se odabira boje tiče moj izbor bi pao na vinsko crvenu u kombinaciji sa srebrnom, metalic ofkors (s obzirom da ne treba velika količina 0,20 max)

Takve se boje miješaju i prave za automobile(svjetlost, heos , cit ili negdje drugdje) a cijena navedene količine ne bi smjela biti više od 100 kn, bojanje 100 a netko od prijatelja neka pomogne u rastavljanju i sastavljanju .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2012. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala na odgovoru!
tako sam i mislila, da mi ga netko kvalitetno ofarba. i prethodno pripremi, ocisti...sto se tice rastavljanja, to bi mi suprug napravio bez problema. ali trazim nekog za kvalitetno farbanje. ako ima netko preporuku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jan_lile
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2012. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moja preporuka ako misliš farbati cijelu ramu da odeš kod lakirera... jer ovako moraš rastaviti cijeli bicikl, ošmirglati svaki detalj, pa onda stavljati temeljnu boju, pa lak par puta pa onda bezbojni... tako da će puno kvalitetnije biti napravljeno kod lakirera i puno lijepše će izgledati, jer ako kreneš sa lošijim lakom ostat će nijanse i negdje će biti nedovoljno boje i to se onda ljušti. Možda ćeš malo više novaca dati lakireru, nego što češ potrošiti na temeljnu, lak, bezbojni, al uštedit češ dosta vremena, ako ne ti onda tvoj muž Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oggy031
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2012. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja kupio prije cca tri tjedna...
trgovina: rog joma
marka bicikla: rog joma cruz 26
cijena bicikla: 2199,99 kn

sliku ne znam staviti... -.-'

ugl. vrlo zadovoljan, za offroad vožnju, malo preširoke gume, ali svakako planiram promjeniti to... sve ostalo plus pet

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Night5talker
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2012. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene zanima da li je extreme sport imo popust na gotovinu jer sam zvao rekli su da nemaju... danas cu otic u par trgovina pogledat sto i kako za sad je cube aim jedan od velikih favorita samo puno je 3700 za moje rekreativne potrebe gdje radim oko 30-40km oko osijeka (čeminac i okolica) ako ima neko prijedloge neke slobodno slusam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: