Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gdje kupiti fotoaparat u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
cherryxas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2012. 21:00 
Naslov:  Gdje kupiti fotoaparat u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U biti naslov teme, je to što me zanima. Neiskusna sam što se tiče fotografije pa bi tako voljela otići u neku radnju gdje trgovac zna što radi i zna dati i koji savjet pri izboru fotoaparata...... Pa eto ako znate koju radnju može ime i ulica (jer nisam iz Osijeka, tu studiram od ove godine). Hvala unaprijed.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2012. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

teško da ceš dobiti objektivan savjet od prodavaca u vezi kupnje aparata...jer kad trgovci nešto prodaju onda taj proizvod samo što ne kuha rucak....odnosno....što bi stari kinezi rekli....samo da ti uvali ...proizvod..jel... Smile

za pocetak....odrediš cifru koju si spremna odvojiti za fotoaparat...
onda na internetu pronađeš hrpu foruma gdje imaš teme...tipa...pocetnik sam...što je najbolje za mene....
kad sve to procitaš i odluciš koji aparat želiš...onda odeš u trgovinu...i prstom pokažeš na aparat i kažeš....želim to....
jedino što možeš sa trgovcem popricati je to....da ti da neki popust na lijep osmijeh Very Happy

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cherryxas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2012. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

istina je sve to što kažeš, ali valjda se još uvijek nadam da postoje oni trgovci tipa iz filmova hehehe Razz ugl. hvala na savjetu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 1:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovisi kakav fotic trazis, ali generalno - tesko da takva trgovina postoji igdje na svijetu.

Broj novih modela i brzina kojom se pojavljuju ne ostavlja mogucnost da prodavaci spoznaju proizvode do te mjere da ti o njima govore kao sto se nekad govorilo u trgovinama (kad bi ti trgovac emotivno pricao satima ;-)), kad je bilo i manje proizvodjaca i kad su novi modeli izlazili jednom u 5 godina.

Danas u pojedinim klasama fotica proizvodjaci znaju odjednom izdati nekoliko slicnih modela, prilagodjenih odredjenim segmentima trzista i slicno.

O tome koji fotic uzeti najvise ti mogu pomoci recenzije i komentari korisnika na Internetu, ali prije svega trebas vidjeti u koji price-range spadas, odnosno koliki ti je budget za fotic te za sto bi ti tocno sluzio fotic (koja namjena, treba li biti kompaktan, ... itd.). Na taj nacin ces si pomoci u fokusiranju i skratiti vrijeme proucavanja.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2012. 5:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve istina no ima lik u emeceti na odjelu tehnike, malo muca al svaki put kad sam mu postavio neko pitanje imo je odgovor, konta se i kontam si da nije valjak stoga mislim da bi ti najbolje start mjesto bilo google da malo pohvataš neke osnove pa se onda zaletiš tamo na odgovor dva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cherryxas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2012. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Okej ajmo reći da sam se skontala koji hoću ( trenutno se "troumim" Razz ) i sada u koju trgovinu otići?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cherryxas je napisao/la: › Okej ajmo reći da sam se skontala koji hoću ( trenutno se "troumim" Razz ) i sada u koju trgovinu otići?
O koja tri fotica je rijec?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cherryxas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2012. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
cherryxas je napisao/la: › Okej ajmo reći da sam se skontala koji hoću ( trenutno se "troumim" Razz ) i sada u koju trgovinu otići?
O koja tri fotica je rijec?


Canon eos 1100d, canon eos 450d ili nikon d3100

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cherryxas je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
cherryxas je napisao/la: › Okej ajmo reći da sam se skontala koji hoću ( trenutno se "troumim" Razz ) i sada u koju trgovinu otići?
O koja tri fotica je rijec?


Canon eos 1100d, canon eos 450d ili nikon d3100

Preteško je to za tebe (fizički) i bespotrebno trošenje love. Predlažem ti da potražiš kompaktnog jednog, a moj izbor bi bio Lumix (Panasonic) s Leica lećom. Cijena im je od 2.000 kn na dalje, ali se na sniženjima zna naći i za 1.200-1.300 kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cherryxas je napisao/la: › Canon eos 1100d, canon eos 450d ili nikon d3100
Ok, ovo su fotici slicnih karakteristika. Dakle, svjesno zelis uzeti DSLR aparat povecih dimenzija (u odnosu na one kompakte)?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cherryxas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2012. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
cherryxas je napisao/la: › Canon eos 1100d, canon eos 450d ili nikon d3100
Ok, ovo su fotici slicnih karakteristika. Dakle, svjesno zelis uzeti DSLR aparat povecih dimenzija (u odnosu na one kompakte)?


Da, naravno. Više mi je dosadilo čitati do iznemoglosti, što na netu, što iz časopisa, knjiga, foruma ....... Imam već okej kompaktni fotoaparat, ali sada želim probati nešto "više" s fotografijom i vidjeti imam li nekog stvarnog talenta ili sam samo imala dosta sreće s nekoliko fotografija. Ako kužiš što želim reći.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cherryxas je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
cherryxas je napisao/la: › Canon eos 1100d, canon eos 450d ili nikon d3100
Ok, ovo su fotici slicnih karakteristika. Dakle, svjesno zelis uzeti DSLR aparat povecih dimenzija (u odnosu na one kompakte)?


Da, naravno. Više mi je dosadilo čitati do iznemoglosti, što na netu, što iz časopisa, knjiga, foruma ....... Imam već okej kompaktni fotoaparat, ali sada želim probati nešto "više" s fotografijom i vidjeti imam li nekog stvarnog talenta ili sam samo imala dosta sreće s nekoliko fotografija. Ako kužiš što želim reći.....

A jesi ti slikala il je tebe neko slikao na tim fotografijama. Jesi to mislila?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cherryxas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2012. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
A jesi ti slikala il je tebe neko slikao na tim fotografijama. Jesi to mislila?

ja sam slikala Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2012. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cherryxas je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
A jesi ti slikala il je tebe neko slikao na tim fotografijama. Jesi to mislila?

ja sam slikala Smile

E onda ti je dobar DSLR aparat. Wink

Jedino je pitanje što ćeš ti sa tim slikama koje budeš slikala? Ako ih imaš kome prodavati onda ćeš morati najmanje 10.000 kn potrošiti za opremu, a ako ne misliš prodavati onda ti ne treba aparat sa objektivom, osim ako ne radiš za detektiva i snimaš preljubnike iz daljine. Za snimanje ptica i građevina ne treba ti objektiv jer takvih slika za gledanje imaš na netu na tone.

Također je bitno spomenuti da za cijenu DSLR aparata možeš naučiti jedan strani jezik, što je dakako zanimljivije od slikanja ptica, a i korisnije. A da ne kažem da ti je to 10 haljina ili 20 pari cipela. Čak i silikone moš kupit za tu cijenu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2012. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
E onda ti je dobar DSLR aparat. Wink

Jedino je pitanje što ćeš ti sa tim slikama koje budeš slikala? Ako ih imaš kome prodavati onda ćeš morati najmanje 10.000 kn potrošiti za opremu, a ako ne misliš prodavati onda ti ne treba aparat sa objektivom, osim ako ne radiš za detektiva i snimaš preljubnike iz daljine. Za snimanje ptica i građevina ne treba ti objektiv jer takvih slika za gledanje imaš na netu na tone.

Također je bitno spomenuti da za cijenu DSLR aparata možeš naučiti jedan strani jezik, što je dakako zanimljivije od slikanja ptica, a i korisnije. A da ne kažem da ti je to 10 haljina ili 20 pari cipela. Čak i silikone moš kupit za tu cijenu.

Ajde hvala dragom Bogu vise da se i od tebe moze procitati nesto pametno i konstruktivno. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: