Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pranje i uređivanje pokojnika prije pogreba

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2012. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
okruglic je napisao/la: ›
not yet Smile prisustvovah na par obdukcija, a i na par tih seoskih pogreba. drago mi je ako ti je moj odgovor malo zadovoljio znatiželju Smile

Je, hvala. Wink Morbidna tema, ali sve nas jednom to čeka, zar ne? Mislim da je većini ljudi barem jednom palo na pamet ovo pitanje, ali im je to tabu tema i ustručavaju se pitati.


to me baš i ne zanima!

više me zaokuplja "ono nakon" te cijele predstave

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
okruglic
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2012. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kao i sve ostalo - najveći nam je tabu i najviše se bojimo onoga što nam je nepoznato. bilo bi super kad bi imali nešto kao ameri "bring your child to work day" samo da mogu svi koje zanima doći! Smile vjerujem da bi mnogo urbanih legendi bilo srušeno, i manje ljudi koji vjeruju u bajke o krađi organa na patologiji. Smile
i mene osobno puno toga što se krije u nekim drugim zanimanjima zanima pa bi bilo zgodno zaviriti Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2012. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

okruglic je napisao/la (Pogledaj post): › a kao i sve ostalo - najveći nam je tabu i najviše se bojimo onoga što nam je nepoznato. bilo bi super kad bi imali nešto kao ameri "bring your child to work day" samo da mogu svi koje zanima doći! Smile vjerujem da bi mnogo urbanih legendi bilo srušeno, i manje ljudi koji vjeruju u bajke o krađi organa na patologiji. Smile
i mene osobno puno toga što se krije u nekim drugim zanimanjima zanima pa bi bilo zgodno zaviriti Smile

Hej okruglić, a što ako svojom naivnošću zapravo štitiš ilegalnu trgovinu ljudskim organima u KBC-u, što onda?
Svako vađenje organa može se opravdati smrću pacijenta, jer je Hrvatski sabor Zakonom legalizirao trgovinu ljudskim organima i tkivima. Meni bi bilo strašno da mi presade penis, nedaj Bože nakon moje smrti, nekom transvetitu. Fuj!


Zadnja promjena: francika; 22.02.2012. 13:45; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
okruglic
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2012. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao što rekoh, ne hranim trolove. a ni ne upuštam se u rasprave sa ljudima koji o temi nemaju pojma. savjet - malo manje gledaj Horejša i CSI Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2012. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

okruglic je napisao/la (Pogledaj post): › kao što rekoh, ne hranim trolove. a ni ne upuštam se u rasprave sa ljudima koji o temi nemaju pojma. savjet - malo manje gledaj Horejša i CSI Smile

Očito da ti još živiš u bajkama u kojima je sve bajno i sjajno. I opet možda nenamjerno štitiš ilegalnu trgovinu organima gdje se vrti ogroman novac, mnogostruko veći nego na drogama, a Zakon omogućava da takvi trgovci ne odgovaraju jer su radili "legalno" po Zakonu, ako ih se uhvati (što naravno neće jer nitko ne sumnja u to).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2012. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...opet si, @francika krenio od adama do avnoja...molim poštujte zainteresiranost ostalih za morbidnosti poput šminkanja mrtvaca, hvala......
...nego, čula sam za te babe po selima što ih se zove kad netko umre...ali kako je kod pogrebnih poduzeća?...jel oni uzmu vizažisticu ili sami šminkaju?...šta još ide osim šminke?????...jel to svima ide ili samo ženama?....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2012. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Očito da ti još živiš u bajkama u kojima je sve bajno i sjajno. I opet možda nenamjerno štitiš ilegalnu trgovinu organima gdje se vrti ogroman novac, mnogostruko veći nego na drogama, a Zakon omogućava da takvi trgovci ne odgovaraju jer su radili "legalno" po Zakonu, ako ih se uhvati (što naravno neće jer nitko ne sumnja u to).

Ne, nego je ocito da tebe peru neke gadne frustracije i da zivis u svijetu urote! Vjerojatno kad hodas gradom se cijelo vrijeme vrtis i strah te skrenuti iz ugla da te netko ne doceka.
Hrvatska je prva u svijetu (ili u top 3, nisam siguran) u transplantaciji bubrega.
Inace, da ti objasnim sto to znaci jer tvoj mali i zatrovani mozak ocito ne zna sta to znaci i ne vidi dalje od krade i lopovluka. Znaci, jedna sugava Hrvatska, koja ima stanovnika kao omanji grad, predvodi u svijetu po broju pacijenta sa transplantiranim bubregom. Ako predvodimo po broju implantacija, vrlo vjerojatno se to mora zasluziti necime, izmedu ostaloga i brojem eksplantacija. Sta mislis o tome?
Nadalje, kada tijelo vec dode na patologiju, davno je tu prosla baba s kolacima da se moze iskoristiti neki organ.
Isto tako, implantaciju i eksplantaciju provodi TIM od barem 7-8 ljudi, a ne jedan covjek. I Isto tako za to je potrebna operacijska sala, aparatura i pribor od xy milijuna eura, a ne klupica u parku. I isto tako sam taj proces eksplantacije kosta desetke tisuca. I isto tako pored te sale u trenutku operacije prode barem desetak neovisnih ljudi, osoblja pa vidi da se nesto dogada sto nije po rasporedu. I isto tako vjerojatno se sam rad u salama nadzire i broji pocevsi od voditelja odjela pa preko ravnateljstva i uprave bolnice pa na kraju sve do samog ministarstva.

I za kraj, zamisli kako se osjeca covjek koji svaki 2.-3. dan mora lezati 4 jebena sata uz dijalizator. Jesi? E, a sad zamisli kako se isti taj covjek osjeca kad dobije bubreg i pocne zivjeti novi, normalan zivot, neovisan o aparatu. To sigurno ne moze zahvaliti tvom zatrovanom mozgu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2012. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Očito da ti još živiš u bajkama u kojima je sve bajno i sjajno. I opet možda nenamjerno štitiš ilegalnu trgovinu organima gdje se vrti ogroman novac, mnogostruko veći nego na drogama, a Zakon omogućava da takvi trgovci ne odgovaraju jer su radili "legalno" po Zakonu, ako ih se uhvati (što naravno neće jer nitko ne sumnja u to).

Ne, nego je ocito da tebe peru neke gadne frustracije i da zivis u svijetu urote! Vjerojatno kad hodas gradom se cijelo vrijeme vrtis i strah te skrenuti iz ugla da te netko ne doceka.
Hrvatska je prva u svijetu (ili u top 3, nisam siguran) u transplantaciji bubrega.
Inace, da ti objasnim sto to znaci jer tvoj mali i zatrovani mozak ocito ne zna sta to znaci i ne vidi dalje od krade i lopovluka. Znaci, jedna sugava Hrvatska, koja ima stanovnika kao omanji grad, predvodi u svijetu po broju pacijenta sa transplantiranim bubregom. Ako predvodimo po broju implantacija, vrlo vjerojatno se to mora zasluziti necime, izmedu ostaloga i brojem eksplantacija. Sta mislis o tome?
Nadalje, kada tijelo vec dode na patologiju, davno je tu prosla baba s kolacima da se moze iskoristiti neki organ.
Isto tako, implantaciju i eksplantaciju provodi TIM od barem 7-8 ljudi, a ne jedan covjek. I Isto tako za to je potrebna operacijska sala, aparatura i pribor od xy milijuna eura, a ne klupica u parku. I isto tako sam taj proces eksplantacije kosta desetke tisuca. I isto tako pored te sale u trenutku operacije prode barem desetak neovisnih ljudi, osoblja pa vidi da se nesto dogada sto nije po rasporedu. I isto tako vjerojatno se sam rad u salama nadzire i broji pocevsi od voditelja odjela pa preko ravnateljstva i uprave bolnice pa na kraju sve do samog ministarstva.

I za kraj, zamisli kako se osjeca covjek koji svaki 2.-3. dan mora lezati 4 jebena sata uz dijalizator. Jesi? E, a sad zamisli kako se isti taj covjek osjeca kad dobije bubreg i pocne zivjeti novi, normalan zivot, neovisan o aparatu. To sigurno ne moze zahvaliti tvom zatrovanom mozgu.

A zamisli ti kako se čovjek okreće u grobu koji nije znao da će njegova jetra završiti kod nekog akoholičara? Da li njegova duša može napustiti tijelo ako tijelo još nije sasvim umrlo (dapače čak je i fizički razdvojeno)? Zašto bi itko imao pravo na vađenje organa nekome bez njegovog pristanka, a što je u Hrvatskoj legalno?
Odgovori mi još zašto pljačkaše banaka nitko ne vidi da idu pljačkati banku?

Što se tiče nadzora, moguće je da ide do samog vrha. Ja sam par puta vidio Ministra glavom i bradom u KBC-u kad sam išao na pregled.


Zadnja promjena: francika; 22.02.2012. 15:57; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2012. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › ...

Hvala dragom Bogu pa medicina jos uvijek nije toliko usavrsena da su moguce transplantacije mozga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2012. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › ...

Hvala dragom Bogu pa medicina jos uvijek nije toliko usavrsena da su moguce transplantacije mozga.

Hvala na komplimentu, ali nisam ja baš toliko pametan kao što ti misliš!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.02.2012. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam ja da netko mora i to, al patolozi nisu ljudi..čuo sam svakakve priče ,ne od baba,nego ljudi iz medicine...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2012. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko zna možda među njima ima i hanibala, pa čak i ako nema sigurno si nekad zabunom obližu prste.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2012. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Zašto bi itko imao pravo na vađenje organa nekome bez njegovog pristanka, a što je u Hrvatskoj legalno?

to što je to legalno ne znači da se i provodi u praksi.uvijek se prvo pita obitelj,nek ti kaže bilo tko tko je izgubio nekoga.da nije tako vjerujem da bi bilo puno više doniranih organa i izliječenih ljudi.
naravno, nitko ne može sa sigurnošću reći da ne postoji neki fantomski tim koji to radi na crno,nikad se ne zna Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2012. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

100 ljudi, 100 čudi....u selima jedno, u bolnici drugo, a kod kuće kad umre i ode u fridž opet drugačije.....
u većini sela žene, muški, rodbina ili poznanici peru i oblače tijelo....ima i žena (većinom) koje vodu u kojoj peru pokojnike koriste za ćiri bu-ćiri ba...ima i vradžbina....ima...ima....
u bolnici na patologiji opći haos, higijena čista NULA !!! ....
u pogrebnoj komori čuo sam da je uredno a i higijena im je na nekom nivou (njima se plaća,pa mora i biti)
jedan rođak ima pogrebno pa malo pričao....
eto malo truda i saznaš stvari iz prve ruke Smile nezahvalno je pričati o takvim stvarima, ali kad se radi u nekom drugom gradu.............

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.02.2012. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@alex os, zašto kažeš da je higijena na patologiji 0 bodova? I'm curious...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: