Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Urbanistički uvjeti - što, gdje, kako?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2012. 17:38 
Naslov:  Urbanistički uvjeti - što, gdje, kako?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako bi mi mogao netko upućen navesti što je dozvoljeno a što nije, zanima me pod kojim kutom položen krov na obiteljskoj kući odobravaju, što u Osijeku što u okolici?

Ono što sam načuo je da se u panonskom dijelu preferira nagib pod 30°, što je sasvim OK, ali me zanima ipak koje su granice da mogu kalkulirati, za samostojeću kuću, ili npr. ako se radi o kućama visokoprizemnicama jedna do druge (ul. B.Kašića, Reisnerova, Zagrebačka, Frankopanska, u Industrijskoj četvrti Savska, Vrbaska i sl.).

Sva iskustva (može i tračevi) su dobrodošla!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2012. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti bi veci ili manji nagib od 30° ?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2012. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Ti bi veci ili manji nagib od 30° ?


Meni nimalo nije lijepo kad vidim u nizu kuća visokoprizemnica građenih ranih dvadesetih prošlog stoljeća kada netko "ugradi" potkrovlje izvan uobičajenih gabarita, pa me zanima što je dozvoljeno.

A što se samostojećih kuća tiče, mislim za potkrovlja je najoptimajlnije 38°, ali opet me zanima što dozvoljavaju? BTW. kad me već netko pita koji bi ja nagib, meni su fora oni najneuobičajeni, znači onaj "njemački" 45° a i onaj mediteranski od 22-23°, ali i bungalovski od 15°! Naravno ovo za samostojeću kuću, ali bez obzira na to što je meni na fotki lijepo, nikad ne bi išao konstruirati nešto što se "tuče" s okolnim objektima! I pustimo ukuse, već što je dozvoljeno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2012. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve ce ti pisati u lokacijskoj dozvoli..osim ako ne mislis nelegalno graditi..
inace nagib krova osim o polozaju objekta na cestici i razdaljine od okolnih kuca, ovisi i o vrsti krovnog pokrivaca..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kulsavaj
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2012. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
sve ce ti pisati u lokacijskoj dozvoli..osim ako ne mislis nelegalno graditi..
inace nagib krova osim o polozaju objekta na cestici i razdaljine od okolnih kuca, ovisi i o vrsti krovnog pokrivaca..


Da, ali mene zanima što je drugima pisalo u njihovim lokacijskim dozvolama? Onako da mogu računati što bi mogao očekivati, da čujem što i kako se odvija u praksi?

_________________
Bubalo ŠTREBERU!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: