Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HEP - očitavanje brojila [struja, električna energija]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2011. 19:59 
Naslov:  HEP - očitavanje brojila [struja, električna energija]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo vako.... preselio u drugi stan....i poželih do nove godine sve račune poravnat na nulu...i sad gledam po broju brojila i šifri kupca stanje na brojilu....ispada da je od 2008 do dana današnjeg potrošeno sveukupno 36kWh ( čitaj: TRIDESET I ŠEST KILOWATSATI ZA 3 GODINE !!!! ) što je stvarno punoooooo premalo... provjerio sam nekoliko puta na ugovoru od stana broj brojila,šifru kupca sve sve sve....i nije mi ništa jasno....dali je moguće da je na stan prijavljeno sasvim neko drugo brojilo...ili ja plaćam struju za stan u kojem nitko ne živi ili nisam normalan....osoba čiji je stan prije bio je sigurno od povjerenje i nije ništa mutila sa krađom el.en. tako da je to isključeno
..uzet ćemo u obzir da sam završio etf pa se pomalo kužim u potrošnju el.en....i brojila i tako to.... što mi je činiti.....???? zzzzzzzzzz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2011. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolje da odmah odeš u HEP i kažeš im da sa tvojim brojilom nešto nije uredu i da je nemoguce da je potrošeno toliko malo struje....te da ti pod hitno retroaktivno zaracunaju rate od minimalno 350 za sve mjesece do 2008 godine.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2011. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
najbolje da odmah odeš u HEP i kažeš im da sa tvojim brojilom nešto nije uredu i da je nemoguce da je potrošeno toliko malo struje....te da ti pod hitno retroaktivno zaracunaju rate od minimalno 350 za sve mjesece do 2008 godine.....

pa mislim si tako nešto i napraviti.... ali zanima me dali oni mene ili prijašnje vlasnike mogu pravno goniti zbog toga....jer očito je njihova greška

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2011. 20:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
najbolje da odmah odeš u HEP i kažeš im da sa tvojim brojilom nešto nije uredu i da je nemoguce da je potrošeno toliko malo struje....te da ti pod hitno retroaktivno zaracunaju rate od minimalno 350 za sve mjesece do 2008 godine.....

pa mislim si tako nešto i napraviti.... ali zanima me dali oni mene ili prijašnje vlasnike mogu pravno goniti zbog toga....jer očito je njihova greška


Pa ne mogu tebe, ostale možda. Ako ti imaš neki papir ( kupoprodajni ugovor, ugovor o najmu, vlasnički list ili nešto četvrto s čime dokazuješ da si sad došao u stan) ne mogu te pravno gonit, jer ti nemaš veze sa potrošnjom koja je bila prije tebe. Ti prijavi sumnju u neadekvatno stanje brojila, oni neka vide što je s tim, a tvoja uloga tu staje Smile obavio si što si trebao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2011. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Ako je netko stanovao u stanu tada potrošnja ne štima. Dokažu li se nepravilnosti (neispravno brojilo) tebe mogu teretiti za razliku od dana kad si uselio u stan (ako imaš dokaz od kada si u stanu). Prije nego bilo što poduzmeš kontaktiraj vlasnika i bivšeg stanara da nisu postavili kakav "Đerdap" pa da se ne uvališ u govna ni kriv ni dužan. Radi li brojilo možeš i sam provjeriti nekim većim trošilom (električna grijalica recimo). Uzmi grijalicu snage 2 kwh uključi ju u struju 1 sat (prethodno isključi sve ostale velike potrošače) i za sat vremena provjeri je li se stanje brojila uvećalo za nazivnu snagu trošila. Ako se radi o analognom brojili tada se i vidi da se kotačić brojila brže okreće. Sretno!

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.02.2012. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jeste doboli upaltnice od smradova?
aj jedno pitanje..zašto ja njih moram kreditirat 6 mjeseci? ja nekak čisto sumnjam da mi rata može biti 550 jebenih kuna narednih 6 mjeseci

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2012. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi bila sretna da mi rata bude 550 jadnih kuna sljedećih pol godine pa i duže... mislim da ću prijeći na vjetar i sunce

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.02.2012. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolko ti imaš? nije mi jasan taj njihov sistem... imam 6 mjeseci ratu 360kn i dobijem razliku za 2. mjesec 90-ak kn, a nove rate oko 550... ako sam potrosio 90kn više u tih 6 mj, znači 15kn na mjesec, zašto rata nije 15kn veća? a ne jebenih 150 kn više

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2012. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imala sam 6xx (neznamtočno) i onda mi pošalju da sam preplatila i nemoram platit 2 rate (prazne uplatnice) ali sljedeća je onda 820 !??
zvala sam ih tamo sve redom, objašnjavali su mi sistem ko maloumnom djetetu, al tako je kako oni napišu Mr. Green jer nešto kao uzimaju neke 2 godine unazad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2012. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › kolko ti imaš? nije mi jasan taj njihov sistem... imam 6 mjeseci ratu 360kn i dobijem razliku za 2. mjesec 90-ak kn, a nove rate oko 550... ako sam potrosio 90kn više u tih 6 mj, znači 15kn na mjesec, zašto rata nije 15kn veća? a ne jebenih 150 kn više


To i mene zanima. I kako to da koliko god uplatio uvijek izračunaju da si ti njima dužan i onda taj proračun novih rata u idućih 6. mjeseci, kada bi mi to netko objasnio kako dođu do toga Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.02.2012. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni isto nije jasno... ja sam poprilično uvjeren da trebam imat daleko manji račun jer sam smanjio drastično potrošnju, bla bla bla.. sutra ih ja zovem da ih pitam jesu zdravi

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.02.2012. 21:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › kolko ti imaš? nije mi jasan taj njihov sistem... imam 6 mjeseci ratu 360kn i dobijem razliku za 2. mjesec 90-ak kn, a nove rate oko 550... ako sam potrosio 90kn više u tih 6 mj, znači 15kn na mjesec, zašto rata nije 15kn veća? a ne jebenih 150 kn više


https://mojracun.hep.hr/ods/default.aspx

tu se prijavite ... i povremeno ocitate brojilo i napravite probni obracun.

tako kontrolirate mjesecnu potrosnju i uplate, pa nece doci do velikih razlika nakon sestomjesecnog obracuna.

iako i meni nije jasno kako hep plin moze svaki mjesec doci ocitati brojilo i ispostaviti racun za potroseno ... a elektroslavonija to ne moze .... nego placamo te glupe akontacije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2012. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
iako i meni nije jasno kako hep plin moze svaki mjesec doci ocitati brojilo i ispostaviti racun za potroseno ... a elektroslavonija to ne moze .... nego placamo te glupe akontacije


 Struja se ne očitava se svaki mjesec, zato što su brojila za struju u većini slučaja unutar kuće (za razliku od plinomjera),
a skupo im je svima ugraditi brojila koja se mogu očitati uređajem za daljinsko očitavanje.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2012. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Valjda su izračunali da im je bolje ovo naše beskamatno kreditiranje Wink
Mislim da za zimski period povećaju rate računavši da su dani kraći ili da će se ljudi grijati na struju......
... pa ono: bolje da plate više nego manje, a poslije im ne naplatimo prvu ratu po novom obračunu....

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2012. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napravi se ugovor sa hep-om ,očitavaš svaki mjesec i plaćaš ono što si potrošio (+ 10 kn njihovu uslugu slanja uplatnice koja se ne može izbjeći).
Ingo je stavio link - to je jedan od načina dostave stanja (ujedno i pregled potrošnje) koji najčešće koristim.
Može se i telefonom nazvati njihov besplatni broj gdje ili razgovaraš sa tetom uživo pa ti ona kaže iznos ili pratiš upute pa ukucaš poziv na broj i stanje na satu.


Uostalom nije nauka obračunati i sam potrošnju, zna se cijena kwh i cijena paušala.

Cijena kwh se množi sa brojem kilovata, doda se iznos paušala i to to Cool
Kod dvotarifnih brojila ima skuplja i jeftina struja pa su dvije cijene, sve ima na njihovim službenim stranicama.

Čist račun duga ljubav, koliko potrošim toliko platim, niti ja njima niti oni meni ne duguju ništa i tako već dugi niz godina živimo u ljubavi i slozi Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: