Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



OKP ili OCD ili opsesivno kompulzivni poremećaj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2012. 11:07 
Naslov:  OKP ili OCD ili opsesivno kompulzivni poremećaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogla bih komotno glumiti Monicu u Prijateljima jer sam obzezd sa redom i čistoćom, ali isto tako imam jednu sobicu "za sve", u kojoj vlada krš i lom, pospremim i nju, ali ona je odušak i spremište svega. Otkako imam dijete diže mi se svaka vlas na glavi jer vlada kaos; od mrlja, sline, igračaka i svega. Kad osjetim da ne mogu sve kontrolirati ili da sve bude po "špagi" osjetim laganu slabost i nemoć. Imam ja dobru pozadinu svega, jedinica i djevica po horoskopu, ali bih željela olabaviti po tom pitanju. I naravno, pa naravno - ja sve sama radim najbolje. Damn, doktore Ozu, je li sve u redu sa mnom?

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.02.2012. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije opsesivno kompulzivni poremećaj samo pretjerana čistoća, ima tu još dosta stvari koji se javlja, a i da je opsesija oko čistoće toliko naglašena kod poremećaja onda nikako nebi mogla imati ovu jednu urnebes sobicu, to bi te živu izjedalo Very Happy
Za dijete je normalno da ljudi šize oko nereda, nebitno jel to nered koji stvara dijete ili da ne smije bit nered oko dijeteta nikad. Samo što su za te 2 stvari možda različiti izvori nervoze.
Dobra pozadina definitivno, morala bi sama nać neki način na koji ćeš prepustit drugima da odluče neke bitne stvari u životu, prvih par puta će bit teško pregrist to sve, s vremenom će bit super kad skontaš da tako možeš uhvatit puno više vremena za sebe jel drugi napokon nešto rade, a ne ti Very Happy

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2012. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije, i nema ti pomoci. Olabavices za jedno 30 godina, kad pokvaris odnose sa svim zivim bicima koji zive s tobom i kad vise ne budes imala snage za mlataranje tamo vamo oko detalja koje nitko i ne primjecuje. Dobro u svemu tome je sto si toga svjesna, a to je vec veliki korak.
To ti kazem kao iskusna zrtva takvog ukucana.
Imaj milosti i prema sebi i prema ljudima oko tebe.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2012. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › s vremenom će bit super kad skontaš da tako možeš uhvatit puno više vremena za sebe jel drugi napokon nešto rade, a ne ti Very Happy


Točno! evo ja se izliječila i sad mi je super!!!
oko mene drlog, ja ništa više ne registriram Laughing sjedim i lupam po laptopu,snijeg mi zavijao prozor pa sam upalila svjeto da vidim (nekad prije,dok sam još bila bolesna,očistila bih prozor). Prije je muž govorio "pa šta ti je, to su samo čarape!?"
Sad mi govori "pa šta ti je ti baš ništa ne vidiš? djeca su ti gladna! gledaj veša okolo!" čak je i razrednik rekao da "neki dolaze neopeglani na nastavu" krelac! sad mu ja više neidem na roditeljski!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2012. 13:09 
Naslov:  Re: OKP ili OCD ili opsesivno kompulzivni poremećaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve mi je to jasno, samo ne mogu si naći mira dok sve ne posložim, a tomu nema kraja... No, trudim se, jer sam vidjela da živciram muža sa time, a da još i dijete gnjavim, neću više. Sve je to stvar psihe, valjda si doma sređujem stvari pošto mi se nisu posložile stvari vani, tj. otkaz zbog ekonomske krize, odbijenica zbog toga što nemam dobru vezu u nekoj vladajućoj stranci ili tetka za Boga itd ...

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2012. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da se ljudi takvi rode..Izrazito pedantni..
koji vole red, moglo bi se to sad psihoanalizirati..ali i komu su stvari u zivotu poslozene ako se rodio takav jednostavno je takav..
Znam jednu curu koja u kuhinjskom elementu ima poslozene salice za kavu tako da su repici rucki svi s desne strane, a slika na salici je naprijed..
ako netko primjerice opere sudje i stavi salice u visecu drukcije nego tako, ona to sve krene lijepo namjestati u samo njoj znani raspored..
Znam je od rodjenja i takva je oduvijek..
Mnogi ljudi vole red i to je ok, vazno je samo naci mjeru, koja ni tebe, ni ljude oko tebe nece napraviti robom..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2012. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›
Znam jednu curu koja u kuhinjskom elementu ima poslozene salice za kavu tako da su repici rucki svi s desne strane, a slika na salici je naprijed..
.


Evil or Very Mad ja mislim da te neznam!? ili nisi mislio na mene?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2012. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Evil or Very Mad ja mislim da te neznam!? ili nisi mislio na mene?

Nisu ti te guzvare na slici lijepo slozene..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2012. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la: ›
Evil or Very Mad ja mislim da te neznam!? ili nisi mislio na mene?

Nisu ti te guzvare na slici lijepo slozene..


već sam ih pospremila na sigurno osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jeremy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: s druge strane ogledala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2012. 6:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez sumnje težiš za redom u životu koji ti očigledno nije u onakvom obliku kakvom bi htjela i ovo je samo manifestacija tvoje težnje, način na koji ti to izražavaš
to je zapravo, u nekom dubljem smislu, tvoja dobra strana ali stvar je zapravo puno kompliciranija i da objasnim, morao bih jedno cijelo popodne objašnjavati
za početak probaj težište sa kontrole prebaciti na promatranje, probaj na neki način propustiti kroz sebe nalet energije želje za kontrolom
primi informaciju ali se nemoj 'zakačiti' za nju

_________________
Jeremy spoke in class today
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.02.2012. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije ti to opsesivno-kompulzivni poremecaj.... dobro su ti rekli.
okp ti je recimo na primjer kada moras paliti/gasiti svjetlo 5 puta ili prelaziti samo na bijela polja na zebri... (moji primjeri sto sam radio, sad vise ne... zna se nekad nesto ponoviti al rijetko Smile )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.02.2012. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
nije ti to opsesivno-kompulzivni poremecaj.... dobro su ti rekli.
okp ti je recimo na primjer kada moras paliti/gasiti svjetlo 5 puta ili prelaziti samo na bijela polja na zebri... (moji primjeri sto sam radio, sad vise ne... zna se nekad nesto ponoviti al rijetko Smile )


A što ako promašiš jedno bijelo, ili se koji put zapričaš i zaboraviš krenuti preko bijelih, pa se sjetiš pri kraju pješačkog? Wink Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: