Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Industrijska četvrt neće dobiti trg dok Grad ne izmjesti igralište

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65825
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2012. 17:43 
Naslov:  Industrijska četvrt neće dobiti trg dok Grad ne izmjesti igralište
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradonačelnik Krešimir Bubalo, pročelnici upravnih odjela Grada i direktori tvrtki u vlasništvu Grada s vijećnicima GČ Industrijska četvrt raspravljali su o realizaciji projekata u prošloj i najavili investicije za 2012. godinu u kojoj je ova gradska četvrt raspolagati sa 473.000 kuna.

Vijećnici su izvijestili gradonačelnika da su svi planirani projekti u 2001. godini u cijelosti završeni. Među njima financijski se ističe rekonstrukcija Bosutske ulice, izgradnja sekundarne kanalizacijske mreže u Zoni skladišta i servisa, završetak izgradnje kružnog toka i S-ceste, asfaltiranje ceste koja spaja Industrijsku zonu s Ankin dvorom, staze i uređenje okoliša Doma za starije i nemoćne u Drinskoj ulici.

Od važnih zahvata na infrastrukturi za ovu je godinu najavljeno projektiranje i rekonstrukcija nogostupa, biciklističke staze i javne rasvjete u Vinkovačkoj ulici do Centralnog groblja te dalje do Brijesta. Uslijedit će rekonstrukcija Jablaničke i dijela Bistričke ulice te izgradnja sustava odvodnje u Sanskoj i Trebižatskoj ulici. Ostaje problem uređenja središnjeg prostora ove gradske četvrti.

Naime, kako bi i ova gradska četvrt dobila svoj trg potrebno je izmjestiti nogometno igralište, no zamjensko zemljište na koje bi bilo moguće preseliti klubove koji tamo treniraju Grad u svome vlasništvui za sada nema. Gradonačelnik Bubalo najavio je spajanje Bistričke ulice s Filipovicom, a taj će posao ovisiti o dogovoru s Hrvatskim cestama i Hrvatskim željeznicama u čijem je vlasništvu dio trase kojom nova prometnica treba proći.

Tekst: R.K.
Foto: Cacan/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Animonica
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2012. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je to ok i lijepo, ali ne vidim potrebu za trgom u Ind. četvrti (iako sam njen stanovnik).
Naravno svako se češe tamo gdje ga svrbi, pa eto, meni je zapalo za oko Krapinsko naselje, gdje su se, prije par godina skupljali potpisi, za izgradnju nogostupa. Oni koji tamo stanuju, znaju da nogostupa nema, već je cesta ujedno i nogostup.
Sve je to podnošljivo dok je suho vrijeme i nema kiše ili snijega, ali kada dođe loše vrijeme, onda je ubitačno. Auti voze, zona 20 tada ništa ne vrijedi, jer pješaci nemaju gdje, nego, zagaziti u blato i moliti Boga da ne budu zašpricani uzduš i poprijeko.
No, da ne kritiziram, eto, prije neki dan, igralište za klince u tom istom naselju je dobilo rasvijetu. Klinci će moći igrati nogoš ili basket i u večernjim satima. Samo, nadam se da će rasvijeta doživjeti proljeće i lijepše vrijeme, dok ne krenu sportske aktivnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PijaniPatuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2012. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›


asfaltiranje ceste koja spaja Industrijsku zonu s Ankin dvorom





zamolio bi onoga tko je ovo napisao da prođe navedenu dionicu pa neka onda ponovo ovo napiše... naime asfaltiranje je stalo onog dana kad su bili izbori...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iness
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2012. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je to lijepo zamisljeno...ali smatram da je gradnja trga nepotrebna.Bolje bi bilo investirati u gradnju djecjeg igralista,nesto tipa Drvengrada.U ovom dijelu grada zivi jako puno djece koja se nazalost nemaju gdje igrati.Stanovnik sam Ind.cetvrti zato to i pisem ,i ako zelim otici negdje s djecom na igraliste moram otici na Sjenjak,Zrinjevac ili negdje jos dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dsholle
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2012. 16:46 
Naslov:  Re: Industrijska četvrt neće dobiti trg dok Grad ne izmjesti igralište
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bi da se promjeni ime. Nema ovdje industrije još od 91' Nedavno sam bio službeno u Zagrebu pa me kolege pitaju gdje živim u Osijeku, ja kažem u Industrijskoj četvrti, a oni svi ono ispod oka, ma reko nema tamo nikakve industrije to je skoro centar grada,to se samo tak zove. Imamo mi industirjsku zonu to je nešto drugo. Mogu mislit šta je ljudima bilo pred očima kad sam im rekao da živim u Industrijskoj četvrti : )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.02.2012. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dsholle je napisao/la: ›
Ja bi da se promjeni ime. Nema ovdje industrije još od 91' Nedavno sam bio službeno u Zagrebu pa me kolege pitaju gdje živim u Osijeku, ja kažem u Industrijskoj četvrti, a oni svi ono ispod oka, ma reko nema tamo nikakve industrije to je skoro centar grada,to se samo tak zove. Imamo mi industirjsku zonu to je nešto drugo. Mogu mislit šta je ljudima bilo pred očima kad sam im rekao da živim u Industrijskoj četvrti : )


Zar u Osijeku ima uopće više industrije? Wink

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: