Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Neki pekari najavljuju skuplji kruh, možda za čak 100 posto!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2012. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravda87 je napisao/la (Pogledaj post): › kako se se lijepo prica pa to je strasno to je kao ono pitanje sta je teze 100 g perja ili 100 g olova, dragi moji 100 kg psenice je 100 brasna! sada ovisi dali to ide za koji proizvod ali to je 100 kn nemoze 30 kila nestati? pa nema u toj psenici zraka hahaha kako lik prica price za mase,

Šta ti lupetaš? Naravno da se ne može dobiti 100 kg brašna od 100 kg pšenice. Šta ti nije jasno?
Ovisno o tehnologiji izmeljavanja, mogu se dobiti različiti tipovi brašna, a ostatak su mekinje ili posije. Kod mljevenja pšenice za bijelo brašno TIP 400 i 550 je najmanja iskoristivost i dobije se najmanje brašna.
Cijelo zrno pšenice se melje jedino u slučaju kada želimo dobiti integralno (cjelovito ili graham) brašno i u tom slučaju je 100%-tna iskoristivost jer i mekinje ulaze u sastav ovoga brašna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osijek u <3
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2012. 0:49 
Naslov:  Re: Neki pekari najavljuju skuplji kruh, možda za čak 100 posto!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koristim Moulinex pelac, u kojem mogu napraviti onaj od 750, 1000 i 1500g kruh.
Ima osjetno snazniji grijac mislim 1,5kw za razliku od Elite i takvih no name koji imaju oko 600w grijac ali su im posude iste pa nzm dali to sta mijenja al znam da je ovaj pandan Mercedesu u autoindustriji pa ljudi valjda znaju razlog.

A sto se tice ovoga s tipovima brasna se slazem i sto je najironicnije kod nas ljudi sto neznamo da sto je brasno veceg tipa to je zdravije, odnosno vitamini i minerali u zitaricama se nalaze u ovojnici zrna, koja se sve vise uklanja sto je tip brasna manji.
Tip brasna se ustvari dobiva spaljivanjem 1kg brasna na visokoj temperaturi i onaj pepel sto ostane su vitamini i minerali, to ono korisno u zrnu.
Zato svi i trebaju prijeci na integralni i graham kruh, brzo se naviknes, tezi je i hranjiviji, a radi se ov vasem tijelu i zdravlju sto u danasnje vrijeme sve vise vrijedi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cavino
Offline
Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2012. 1:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pekari se bune..pa to su lopine prave..kradu i zakidaju gdje god to mogu..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2012. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da u Lidlu ima ili uskoro dolazi u ponudu pekač kruha, a njihova je tehnička roba stvarno kvalitetna!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pravda87
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2012. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
pravda87 je napisao/la (Pogledaj post): › kako se se lijepo prica pa to je strasno to je kao ono pitanje sta je teze 100 g perja ili 100 g olova, dragi moji 100 kg psenice je 100 brasna! sada ovisi dali to ide za koji proizvod ali to je 100 kn nemoze 30 kila nestati? pa nema u toj psenici zraka hahaha kako lik prica price za mase,

Šta ti lupetaš? Naravno da se ne može dobiti 100 kg brašna od 100 kg pšenice. Šta ti nije jasno?
Ovisno o tehnologiji izmeljavanja, mogu se dobiti različiti tipovi brašna, a ostatak su mekinje ili posije. Kod mljevenja pšenice za bijelo brašno TIP 400 i 550 je najmanja iskoristivost i dobije se najmanje brašna.
Cijelo zrno pšenice se melje jedino u slučaju kada želimo dobiti integralno (cjelovito ili graham) brašno i u tom slučaju je 100%-tna iskoristivost jer i mekinje ulaze u sastav ovoga brašna.

slažem se ali ti nisi svatio moju ponatu price ? od 100 kg psenice dobi se 100 kg proizvoda , to sto ti nabrajas sve stoji! ali on i te posije i taj otpad proda? koliko ja znam da cak u nekim krajevima te posije se skuplje porodaju od brasna, jel to ulazi u sastav ishrane za zivotinje, i poanta je da je i dalje 100 = 100 , samo u vise proizvoda ali nemoze to nestati,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2012. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jadni pekari posluju s minusom osijek031.com smile

evo vam sad europski standard, cjenovni

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2012. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravda87 je napisao/la (Pogledaj post): ›
PreacheR je napisao/la: ›
pravda87 je napisao/la (Pogledaj post): › kako se se lijepo prica pa to je strasno to je kao ono pitanje sta je teze 100 g perja ili 100 g olova, dragi moji 100 kg psenice je 100 brasna! sada ovisi dali to ide za koji proizvod ali to je 100 kn nemoze 30 kila nestati? pa nema u toj psenici zraka hahaha kako lik prica price za mase,

Šta ti lupetaš? Naravno da se ne može dobiti 100 kg brašna od 100 kg pšenice. Šta ti nije jasno?
Ovisno o tehnologiji izmeljavanja, mogu se dobiti različiti tipovi brašna, a ostatak su mekinje ili posije. Kod mljevenja pšenice za bijelo brašno TIP 400 i 550 je najmanja iskoristivost i dobije se najmanje brašna.
Cijelo zrno pšenice se melje jedino u slučaju kada želimo dobiti integralno (cjelovito ili graham) brašno i u tom slučaju je 100%-tna iskoristivost jer i mekinje ulaze u sastav ovoga brašna.


slažem se ali ti nisi svatio moju ponatu price ? od 100 kg psenice dobi se 100 kg proizvoda , to sto ti nabrajas sve stoji! ali on i te posije i taj otpad proda? koliko ja znam da cak u nekim krajevima te posije se skuplje porodaju od brasna, jel to ulazi u sastav ishrane za zivotinje, i poanta je da je i dalje 100 = 100 , samo u vise proizvoda ali nemoze to nestati,

Šta pekari imaju s mekinjama? Pa ne proizvode oni brašno nego ga kupuju. Bar 95% pekara kupuje brašno.
Što se tiče mekinja (posija), one se uglavnom koriste za hranidbu stoke, a jedan manji dio se koristi za ljudsku prehranu. Mekinje su jeftinije i od same pšenice, a kamoli ne od brašna. Cijena mekinja se obično kreće oko 70% cijene merkantilne pšenice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: