Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2011. 8:17 
Naslov:  Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitah upravo ovaj članak na Jutarnji.hr koji još jednom jasno potvrđuje da nitko više ne zna kako će EU uskoro izgledati.

‎"Još nije kasno. Ne srljajte kao guske u maglu", upozoravao je Stjepan Radić na noćnoj sjednici 24. studenoga 1918. U podužem govoru oštro je kritizirao centralizam i zalagao se za priznanje hrvatske državnosti.

U doba kad je prosrpsko Narodno vijeće zagovaralo hitno jugoslavensko ujedinjenje bez jamstva za hrvatsku slobodu, vođa tadašnjeg HPSS-a Stjepan Radić odlučno se protivio brzopletim odlukama zaslijepljene većine. Tih prekretničkih dana prijetilo mu se i smrću, no Radić nije mario za glavu.

Evo, nešto manje od 100 godina nakon toga, mi Hrvati i dalje zaslijepljeno srljamo u nove fantomske tvorevine. Sad - kad EU prijeti raspad, te ne znamo u što ulazimo, čudno mi je da niti jedna stranka i dalje ne govori jasno da nam ne bi bilo pametno ulaziti u EU. Bar u ovom trenutku.

Zašto smo opet glupi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.12.2011. 8:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..takvi smo defaultu....očito je da ne možemo sami, pa onda bolje da nas drugi vode...tko god drugi bili....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2011. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povijest se ponavlja. Bili guske, ostali guske. Nitko nema ništa protiv Hrvatske gdje se cijene rad, poštenje, obrazovanje, poštivanje ljudskih prava. Pitanje je da li će se mentalitet vladajućih promijeniti ulaskom u ovu raspadajuću tvorevinu ? Mislim da neće. Svi će se oni boriti za nekakv položaj u Briselu i plaću od cca 12 000 eurića sa svim benificijama, a za običan narod će ih biti briga koa i dosada. Ma raspast će se EU i prije nego što mi uđemo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2011. 8:45 
Naslov:  Re: Jesmo li opet guske?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): › Pročitah upravo ovaj članak na Jutarnji.hr koji još jednom jasno potvrđuje da nitko više ne zna kako će EU uskoro izgledati.

‎"Još nije kasno. Ne srljajte kao guske u maglu", upozoravao je Stjepan Radić na noćnoj sjednici 24. studenoga 1918. U podužem govoru oštro je kritizirao centralizam i zalagao se za priznanje hrvatske državnosti.

U doba kad je prosrpsko Narodno vijeće zagovaralo hitno jugoslavensko ujedinjenje bez jamstva za hrvatsku slobodu, vođa tadašnjeg HPSS-a Stjepan Radić odlučno se protivio brzopletim odlukama zaslijepljene većine. Tih prekretničkih dana prijetilo mu se i smrću, no Radić nije mario za glavu.

Evo, nešto manje od 100 godina nakon toga, mi Hrvati i dalje zaslijepljeno srljamo u nove fantomske tvorevine. Sad - kad EU prijeti raspad, te ne znamo u što ulazimo, čudno mi je da niti jedna stranka i dalje ne govori jasno da nam ne bi bilo pametno ulaziti u EU. Bar u ovom trenutku.

Zašto smo opet glupi?


Milsim da će se nakon ove krize samo ojačati još više položaj "starih" članica, a da će nove morati jednostavno "plesati" po diktatu Njemačke ili Francuske. EU je sama po sebi izgubila svrhu, jednostavno ne može konkurirati rastućoj ekonomiji Kine i, Brazila ili Rusije sa svojim susjedima. a da ne spominjem SAD. Nastala kao ekonomska zajednica sada se pretvara u ogromno birokratsko čudovište gdje odlluke donosi par pojedinaca, a druge se ništa ne pita. Kao i svaka takva tvorevina samo je pitanje trenutka kada će prestati postojati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2011. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

UŽIVO: potpisivanje pristupnog pregovora RH!



Zadnja promjena: Redakcija 031; 09.12.2011. 14:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2011. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2011. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto, baš sam sretna da smo i to potpisali i svi nam čestitaju, među prvima naš dragi susjed:


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.12.2011. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpisaše danas onu debelu knjižurinu koju zovu Ugovor o pristupanju. Nekoliko detalja govorilo je o onome što to zapravo jest i o onome što nas uistinu tamo čeka: nakaradna hrpetina papira nalik na nenormalno debelu knjigu – koji vjerojatno nitko nije ni pročitao, a u koju je utrošeno mjeseci i mjeseci skupo plaćenog rada pravnika, prevoditelja i tko zna kakvih sve ne EU-birokrata, dok su uobličili svaku birokratsku nebulozu koja će nam diktirati živote. Samo ju je printalo 4-5 službenika nekoliko dana, igrajući u međuvremenu – pikado! Samo to dovoljno govori o umjetnoj i preskupoj umjetnoj tvorevini novog europskog bratstva i jednistva koja baš nekako ovih dana (kojeg li peha za naše političare-provincijalce!) puca po šavovima, čak toliko da više ni Sarkozy to ne krije i otvoreno priznaje kako je prsnuće moguće i vrlo blizu… Iako ima još puno inih koji srljaju unutra, reče on između redova…

Osim ove knjige, najdojmljiviji trenutak bila mi je rečenica našeg predsjednika države: „ …osjećam poniznost…“. Nekako je bolno zazvonilo, doista ponižavajuće. Podsjetilo me na svu tragediju hrvatske političke scene; podsjetilo me na to kako sam tom čovjeku dala glas u drugom krugu, samo zato da nas budaletina Bandić ne bi sramotio po svijetu! Sad je jasno kako je izbor bio jadan: da nas po svijetu sramoti luđak koji izuva cipele ili fini gospodin, dvostruki doktor znanosti s karijerom koji je ponizan pred europskim – poštarima. Kompromitiranijim no što će njegova zemlja ikada biti.

Crveni se, zemljo! Ali od stida!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2011. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je tragikomicno sto oni na tim sastancenjima glume i lazu ushicenje hrvatskoga naroda nadolazecim ropstvom , ja nikoga ushicenog i poniznog kao oni neznam , svi koje znam su protiv EU od ekstremnih ljevicara pa sve do krajnjih desnicara (bar tako oni definiraju sebe)

cini se da one smjesne reklame nisu polucile rezultata, bar ne kod mladje populacije, sad ocekujem novu medijsku ofanzivu prije referenduma, ovaj put malo lukaviju, ne sumnjam da ce dovoljno ljudi popusiti propagandu i zaokruziti ulazak u EU...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2011. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To si dobro zaključio. Pravim ljevičarima i desničarima je zajedničko to što su protiv EU, svatko iz svojih razloga. Kakvi su današnji trendovi u EU ? Stagnacija plaća ,nezaposlenost, veći porezi, skuplje zdravstvo, skuplje obrazovanje, veći porezi, monetarna kriza. I mi tamo hrlimo. Pa mi moramo mijenjati naš mentalitet, a tu nam neće pomoći nitko pa ni EU. Nemam ništa protiv europskog zajedništva i suradnje ali imam puno protiv te neoliberalne tvorevine. Jedini koji se istinski zalažu za EU su naši vladajući političari jer jednostavno nemaju što drugo ponuditi ljudima.

Ma ne brini, vidiš da je odgođen referndum, prvo ga nisu dopustili prije potpisivanja sporazuma, a sada ga odgađaju. Medijska mašinerija će odraditi svoje i navuće oni tih 50.01 % milom ili silom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2011. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kak ne kužite da mi nemamo drugi izbor!?
eu je jedina alternativa, po meni nije to ništa loše, čak mislim da će biti i bolje nego sada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2011. 18:30 
Naslov:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska nema europsku budućnost . Nema ju ni Europa.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2011. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne razumijem, zašto je išlo prvo potpisivanje, pa onda tek referendum? I sad ako na referendumu bude više od 50% protiv ulaska, oni će kao razvrgnuti sve dosad učinjeno? Oće maunu. Taj referendum će bit naštiman da bude više % za ulaz, nego protiv, jer u protivnom, puno je tu para i svega utučeno da bi bilo bačeno u vjetar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elle
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2011. 18:58 
Naslov:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad


Zadnja promjena: Elle; 10.12.2011. 10:09; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2011. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kosorica i Josipović potpisali predpristupni ugovor, a građani nazdravili časicom rakije na prazan želudac...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: