Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izbori: Rad u izbornoj komisiji?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Alpha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2011. 9:26 
Naslov:  Izbori: Rad u izbornoj komisiji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanima me tko to zapošljava za rad u izbornim jedinicama i koga? Odnosno, kako to da to može biti tako netransparentno...ladno se samo u te komisije naguze neki koji najmanje to zaslužuju.

Ne mislim zbog sebe, aj, ja radim, no npr. zašto u tome ne bi radila moja mama, koja je nezaposlena u odnosu na neke debelokošce, od čijih stranaka mi je muka.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2011. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

te komisije zaposljavaju ljude koji su vec radili to i imaju iskustva tako da se tesko ubaciti u to ak nisi vec radio...

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2011. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se Alpha. Totalno netransparentno. Prije si se prijavljivao u Gradskim četvrtima da bi sada bilo da sve ide preko Gradskog izbornog povjerenstva, ali po samo njima znanim kriterijima.

Nije rad u Biračkom odboru nuklearna fizika, uostalom sad su za izbore uveli nekakve "seminare" gdje će se uputiti predsjednici i potpredsjednici koji ne smiju biti članovi neke stranke, dok su članovi biračkog odbora regrutirani baš iz stranaka.

Zašto bi uvijek jedno te isti radili, pogotovo oni koji imaju posao? Kao npr. gospon sadašnji pročelnik Odjela za socijalnu skrb i zdravstvo Grada Osijeka koji je godinama radio, a uvijek je imao i više nego dobru plaću i na taj način oduzimao 250/350 kuna nekome kome taj novac zaista treba?

Ja sam 2x radila kao student i to kad sam se trpala, nikada me nisu samovoljno zvali za sljedeće izbore kao neke.
Nezaposleni bi definitivno trebali imati prednost kao i za Popis stanovništva. Sramota je što se sve događa u ovom gradu. Sramota.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alpha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2011. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › te komisije zaposljavaju ljude koji su vec radili to i imaju iskustva tako da se tesko ubaciti u to ak nisi vec radio...


Iskustvo? Ma daj, molim te. Na predsjedničkim izborima vidjela da su u komisiji sjedile kćeri stranačkih guzonja, kao i njihove prijateljice. O kakvom crnom iskustvu mi tu pričamo?
Osim toga, šta tu trebaš biti iskusan? Nećeš nikoga operirati.

Čak i kad je nešto tobože transparentno, zapošljavaju preko veze, a ne još ovako, kad imaju ovlasti bez i jedne riječi, samo postaviti nekoga na ta birališta.

@Korina, da, lijepo si to pojasnila, upravo na to sam mislila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2011. 21:20 
Naslov:  Re: Izbori: Rad u izbornoj komisiji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa izborno povjerenstvo ih bira, a na koji nacin i koga... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.11.2011. 9:00 
Naslov:  Re: Izbori: Rad u izbornoj komisiji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opet laprdate gluposti, a da pojma nemate...

Tu se zapošljavaju stranački ljudi koji su tamo u službi neke stranke, stranke su dostavile svoj popis DIP-u koji je to onda odbio odnosno prihvatio...

a gradsko izborno povjerenstvo ima utjecaj na lokalnim izborima, i gradskim izborima... a ne za parlamentarne Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2011. 10:33 
Naslov:  Re: Izbori: Rad u izbornoj komisiji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tu se zapošljavaju stranački ljudi koji su tamo u službi neke stranke, stranke su dostavile svoj popis DIP-u koji je to onda odbio odnosno prihvatio...


Od 6 članova izbornog povjerenstva 4 člana su iz reda stranaka, a predsjednik i njegov zamjenik ne smiju biti stranački ljudi. Članovi izbornog povjerenstva biraju se preko veze.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2011. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cim netko od vas nije u povjerenstvu odmah je preko veze....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2011. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › cim netko od vas nije u povjerenstvu odmah je preko veze....


Ja sam nekoliko godina radila kao nestranački član povjerenstva pa znam o čemu govorim.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2011. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni clan obitelji radi jos uvijek pa znam o cemz govorim....
ne kazem da nema veza ali nema svuda...
u povjerenstvu je 3 clana...po kvartovima ima 2 3 mjesta za glasanje...to je ukupno u gradu 15ak mjesta x 3 clana....45 ljudi na 100 000 ...kako ocekujete da ces bas ti dobit posao među tolikom konkurencijom....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alpha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2011. 5:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › 45 ljudi na 100 000 ...kako ocekujete da ces bas ti dobit posao među tolikom konkurencijom....


Ne znam koji dio tebi nije jasan. Nemam ja problem s konkurencijom, ali su upitni KRITERIJI, kužiš? Da te pobije netko više kvalificiran, ok, nema problema, ali da si nezaposlen & visokoobrazovan, a pobije te kći nekoga iz stranke, koja ima SSS i posao? Ili nekakvi pročelnici koji imaju posao? C'mon, ne može te ni pobit jer se nemaš kamo ni prijavit da te uzmu u obzir, pa ne pričaj o konkurenciji.

Ovo je samo sitnica, al želim reći da čak i kod ovakvih pizdarija, tipa posao od jednog dana postoje oni ''kompetentniji'' i ''iskusniji'' gdje u većini slučajeva riječi napisane pod navodnicima trebaš čitati ''poznanstvo'' i većini je to prihvatljivo da je tako. Što onda očekivati kad su u pitanju neki pravi poslovi? Da ima transparentnosti? Da se zaposli najkompetentniji?

Eto, toliko. Manje bitan ovaj poslić, više bitan princip, i odnos spram šrota koji nam se servira i koji smatramo normalnim. Pa dokle god u nečemu ne vidimo problem, neka nam je tako- kako je.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2011. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
rockeros je napisao/la (Pogledaj post): › cim netko od vas nije u povjerenstvu odmah je preko veze....


Ja sam nekoliko godina radila kao nestranački član povjerenstva pa znam o čemu govorim.


Bit će da su odbori u pitanju. Za člana povjerenstva moraš imati pravni fakultet čini mi se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2013. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ponovno nam stižu izbori, a evo kako postati i tko može postati član biračkog odbora.

http://lokalniizbori.com/zakoni/clanstvo-u-birackom-odboru-na-lokalnim-izborima-2013/

"Članstvo u biračkom odboru na lokalnim izborima 2013. regulirano je odredbama članka 42. Zakona o lokalnim izborima („Narodne novine” 144/2012), kojima je propisan sastav biračkih odbora.
Birački odbor čine predsjednik, potpredsjednik i osam članova. Četiri člana biračkog odbora određuje većinska politička stranka, odnosno političke stranke, a četiri člana oporbena politička stranka, odnosno političke stranke, sukladno stranačkom sastavu predstavničkog tijela pojedine jedinice. Političke stranke dužne su odrediti članove biračkih odbora i dostaviti njihova imena nadležnim izbornim povjerenstvima najkasnije 12 dana prije održavanja izbora.
Predsjednik, potpredsjednik i članovi biračkog odbora ne smiju biti kandidati na izborima koje provode, a predsjednik i potpredsjednik biračkog odbora ne smiju biti članovi niti jedne političke stranke.
Izborno povjerenstvo Grada Zagreba te gradska i općinska izborna povjerenstva imenuju biračke odbore na svom području, najkasnije 10 dana prije dana održavanja lokalnih izbora.
Slijedom navedenog od ukupno deset članova biračkog odbora predsjednik i potpredsjednik imenuju se od strane nadležnih izbornih povjerenstava, a ostalih osam članova imenuju se na prijedlog političkih stranaka.
Prilikom imenovanja članova biračkih odbora nadležna izborna povjerenstva prije svega uzimaju u obzir one kandidate koji imaju višegodišnjeg iskustva u radu na izborima.
Mora se istaknuti da su lokalni izbori zahtjevan i složen posao, te da njihova regularnost i pravilnost uvelike ovise o radu članova biračkog odbora na svakom biračkom mjestu.
Osobe koje žele postati članovi biračkog odbora na nadolazećim lokalnim izborima mogu se obratiti nadležnom izbornom povjerenstvu, kao i političkoj stranci/političkim strankama koje određuju članove biračkih odbora, te istaknuti svoju želju za sudjelovanjem u radu biračkog odbora.
Općina nije dužna objaviti natječaj za sudjelovanje u radu u biračkim odborima, već se članovi biračkih odbora biraju na način propisan u članku 42, te članku 43. stavak 2. Zakona o lokalnim izborima („Narodne novine”,broj 144/2012).
Nezaposlene osobe mogu se javiti političkoj stranci / političkim strankama, odnosno nadležnom izbornom povjerenstvu ako su zainteresirane za sudjelovanje u radu biračkih odbora. Međutim, sama činjenica daje netko nezaposlen ne znači da ima prednost pri imenovanju za člana biračkog odbora.
Kontakti izbornih povjerenstava bit će dostupni na službenoj internet stranici – www.izbori.hr – nakon što se raspišu lokalni izbori."

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2013. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koga uopće briga tko sjedi u biračkim odborima, naši izbori su i tako transparentni. Da li ste ikada čuli da je netko kažnjen što mrtvi glasaju na izborima, ja ne, a vi?

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2013. 8:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radi se o tome da nezaposleni NEĆE imati prednost pri odabiru i da moraš ili biti u stranci (i tamo imati vezu!) ili biti ZAPOSLENI PRAVNIK da bi radio na izborima.
Dakle i tu jadnu crkavicu od 250 - 350 kuna koja nezaposlenima puno znači, neće moći zaraditi oni kojima je to najpotrebnije.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: