Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



plašljivi koker španijel

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wileda
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 18:36 
Naslov:  plašljivi koker španijel
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imamo mladu ženkicu koker španijela (7 mj),strašno plašljivu.Boji se svega što ne pozna,bilo da se radi o ljudima,stvarima,zvukovima ili drugim psima.U početku smo to pripisivali mogućim lošim uvjetima kod prvog vlasnika (kad je došla kod nas bila je dosta zapuštena),ali stanje se ne popravlja.Živi sa nama u kući i sad je počela i režati kad nam netko dođe.Kako da to riješimo ili postoji netko tko bi nas mogao savjetovati?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da će uvijek ostati plašljiva, a režati je počela jer je prihvatila svoj novi dom i sada se boji za njega pa ga štiti od uljeza.

Mi imamo isto takvog plašljivog psa, ali on je kod nas "oduvijek" , star je već 8 godina i ogroman je, ali plašljiv i laje na sve ljude (osim na nas ukućane) pa nam služi kao zvono jer čim on zalaje znamo da je netko uhvatio za kvaku!

Njegova mama bila je skitnica, koja se porodila blizu naše kuće i taj svoj strah i pogled skitnice prenijela je i na svoju djecu. Ona je stradala kada je išla preko ceste tražiti hranu, pa sam ja počela hraniti male bebače stare oko 4-5 tjedana. Čupka sam ostavila kod nas, a ostale (njih 4) sam uspjela udomiti. Jako ga volimo i mazimo i nikada nitko nije viknuo na njega, ali on je još uvijek zečina, iako ne tako veliki kao kada je bio mlad. Ima i sina s kojim dijeli sve i sin ga sluša i uopće se ne boji ljudi kao on i zajedno su baš opasan par.
Sada već nepogrešivo znamo čim se čupko oglasi netko je tu! Nikada nikoga nije fizički napao, on samo reži ili laje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2011. 20:10 
Naslov:  Re: plašljivi koker španijel
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Ako ste od strane stručnjaka (veterinara) utvrdili da strah kod psa nije uzrokovan bolešću, tad se trebate naoružati velikim strpljenjem i korak po korak otklanjati sve čega se pas boji. Psa polako i postepeno (sa distance) suočavati sa svakim objektom / subjektom njegova straha. Ako se pas boji buke automobila, tada psa počnete privikavati na automobile sa distance koja je dovoljna da pas nema strah. Postepeno se približavate i skraćujete udaljenost za jednu petinu. Pri svakom približavanju psa nagraditi nekom psećom slasticom (kad se oslobodi straha ili ako ne pokazuje strah) i igrati se sa njim dok se pas potpuno ne opusti i oslobodi od straha, a tad ponovo slijedi primicanje. Puno bi Vam pomogao neki drugi pas kojeg sa kojim se Vaš pas igra, pod uslovom da taj pas također nema strahove. Ne kažnjavajte i ne nagrađujte psa kad pokazuje strah.

Strpljenje, strpljenje i samo strpljenje …

Sretno! Very Happy

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2011. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
... a režati je počela jer je prihvatila svoj novi dom i sada se boji za njega pa ga štiti od uljeza.

Nikada nikoga nije fizički napao, on samo reži ili laje.


Pas u pravilu reži i laje zbog straha, jer se boji za svoju guzu ... Laughing

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2011. 13:27 
Naslov:  Re: plašljivi koker španijel
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wileda je napisao/la (Pogledaj post): › Imamo mladu ženkicu koker španijela (7 mj),strašno plašljivu.Boji se svega što ne pozna,bilo da se radi o ljudima,stvarima,zvukovima ili drugim psima.U početku smo to pripisivali mogućim lošim uvjetima kod prvog vlasnika (kad je došla kod nas bila je dosta zapuštena),ali stanje se ne popravlja.Živi sa nama u kući i sad je počela i režati kad nam netko dođe.Kako da to riješimo ili postoji netko tko bi nas mogao savjetovati?

Zašto ga ne bi odveli u školu za pse, naravno ako možete...
u ovoj temi ima i kontkat telefon...i osoba..
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?p=377820#377820
sretno Smile

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
afennell
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2011. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Simo031 ti je dao odličan odgovor...školu za pse sa gospodinom koji ju vodi na ovom forumu ti nikako ne preporučujem. U svrhu socijalizacije preporučujem KD Agility Osijek - možeš ih pronaći na Facebook-u.

Razlozi straha mogu biti svakakvi i većina ljudi nije u stanju prepoznati uzroke. Ignoriranje njezinih "ispada" bi moralo biti obavezno i to od svih ukućana...jer ako netko viken na nju kad zareži, a drugi je ide "tješiti" - ništa od posla!

Pročitati koju knjigu o odgoju problematičnih pasa...ima hrpa na Internetu.
Ovako preko foruma je to nedovoljno!

nadam se da ćete ustrajati i riješitu baar veći dio problema, jer iz ovog tvog posta se čini da će bit samo sve gore i gore...a to nije dobro ni za koga.

Sretno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wileda
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2011. 22:21 
Naslov:  Re: plašljivi koker španijel
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala na savjetima,dugo godina sam imala njemačke ovčare,ali nikada se nisam susretala sa ovakvim osobinama psa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2011. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imali smo i mi Njemačkog ovčara i bio je lud ko puška, nismo ga vodili u školu, tako da je nažalost ostao vrlo neposlušan,ćudljiv....
iznimno lijep i pametan pas,ali eto nije bio istreniran...što je šteta
tako da smatram da je nekim psima ipak potrebna obuka od strane stručne osobe..svakom na volju kome će voditi psa, da se razumijemo...
može na internetu biti 100 miijuna stranica prepunih literature,ali u neke stvari se najbolje razumiju samo ljudi koji su u tome stručni..
tako da je moj savjet svakako kontaktirati nekoga tko se bavi psima...i koji će u krajnjem dati nabolje savjete..

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ddario
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2011. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema boljeg vremena za učenje tvog psa nego sada sa 7 mj.moj savjet,ako dođete do nečega čega se boji,ti idi do tog mjesta i na tvom pimjeru će učiti da se netreba bojati,i tako svaki dan ko sa senilnom babom,meni uspjeva,imam laba 8 mj. a što se tiče lajanja unutri to nije neki strah nego svojatanje tvog prostora.To uvijek moraš dosljedno kažnjavat jer kad jednom nauče onda je to teško ispravit,ali ti psi su inteligentni i šteta je u startu neiskoristit njihov potencijal,i nikad se nemoj tješit s tim da če to proć kad odraste jer neće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: