Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U sto su se pretvorili mediji?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2011. 17:40 
Naslov:  U sto su se pretvorili mediji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

otvorim dnevnik.hr prije pol sata i izgubim volju za ista.
vec neko vrijeme razmisljam o tome u sto su se nasi portali pretvorili...
tu i tamo otvorim dnevnik.hr, index uglavnom vise ne..na ovaj portal dodjem vidjeti sto ima novo u gradu i to je to.
dosta sam znatizeljan i prije sam ima nekih 5 portala koja sam aktivno pratio, danas vise gubim volju, eventualno 031 ostane u bookmarksima.
u cemu je rijec?
pa covjece vec ujutro te napune sranjima da ne mozes baciti osmjeh na facu cijeli dan!
otvorite sad dnevnik.hr recimo?
snimke zlostavljanja, video likvidacije nekog tamo terorista, nedavno 20 videa ubijanja i mucenja gadafija, pa njegova glava..pa saddam prije njega...prije koju godinu ona snimka klanja onog tipa negdje u ceceniji.
mrtva tjela nakon neke poplave i tako to.
Apsolutno sve sto se negdje dogodi, ako ima video i ima smrti,klanja i tih stvari..paf!udarna vijest!
smrt je postala normalna, prihvatljiva..i to sakata tjela razbacana po cesti..pa pobogu te portale citaju i djeca od 12 godina?!
cim je negdje potres, to ide 30 vijesti,svaka moguca amaterska snimka se prikaze, tim bolje ako se fino vidi kako nekog tipa guta zemlja i sl.
iskreno..ne zanima me!
meni je zao ljudi koji poginu i sve je to ok, ginemo od pamtivjeka i ginuti cemo..ali zasto ja moram znati da je tamo neki yogi oh udaljen od mene par tkm poginio, i jos mi nude da vidim i kako?
Ne otvaram te stvari ali cim otvoris portal, proskeniras ga i eto ti 20 naslova da ne mogu biti odvratniji.
o recesiji da ne govorim...jedan dan grcka, drugi dan italija..svi propadaju, ako padne italija najebao balkan, ako odu ameri ode svijet bla bla bla...
pa oni prosvjedi u americi..vau jebote, stize revolucija!! a ne kuzi narod da ovi tamo prosvjeduju jer i dalje na tudju grbacu i muku zele imati 2 kamp kuce, gorivo po 4 kune i lagodan zivot, jebe se njima za vladajuce,bankare i sl. a najmanje za tih 99%!

E sad, zasto se mediji tako ponasaju?
Zele ubiti volju ljudima da ih citaju ili sto?
zele od nas uciniti zombije bez osjecaja?jednostavno postanes imun na nesto sto vidis svaki dan 5 puta..
eto u kini djete pregazi kamion a rulja ladno sece, nitko da ga uopce pogleda!
zele proizvesti krizu?to mogu vrlo lako.
ako mediji te clanke izbaciju jer su najcitaniji onda smo definitivno narod u totalnoj banani..mene stvarno cudi sto nemamo svaki dan bar 10 suicida.

stvarno ne razumijem?
Jel vas ima tu koji pratite i gutate sve to?probajte nekih 7 dana bez novina i portala?
citajte stvari koje vas zanimaju, bilo automobili, nogomet(ok ako si hajdukovac i to je jebeno depresivno)...izbjegavajte negativce u zivotu a ne bi bilo lose i masu tema na ovom forumu....budete vidjeli kako ce te se bolje osjecati, a svijet oko vas ce i dalje biti isti!zapravo bolji!
eto radim na tome vec par mjeseci..ide nekako, da se rijesim dnevnika.hr jos i to je to!Smile
malo sam skrenio off, uglavnom ne mogu vjerovat da vise ne mogu otvoriti neki portal da procitam nesto korisno iz zemlje,svijeta, da nesto naucim?cak i sport kad otvorim, ovi razapinju bilica..sad je jadan on aktualan..uglavnom u svemu-negativa negativa i negativa.

Sto kazete vi?
samo mi nemojte reci da ostanem hladan na to, jer to ne zelim!pa to nas cini ljudima..kako biti imun na to sve?
ili ako imate neke portale koje pratite, da su donekle normalni, moze i link??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2011. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la: › dosta sam znatizeljan i prije sam ima nekih 5 portala koja sam aktivno pratio, danas vise gubim volju, eventualno 031 ostane u bookmarksima.
Tnx! Lijepo je ovo pročitati. ;-)

Na naslovnici 031 trenutno sve pozitiva. Ima i ugodnih životnih činjenica koje nas okružuju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2011. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je,vi ste stvarno ok..pa neka i bude negative, barem je iz mog grada..ako ima netko tko nema za kruh, mozemo mu pomoci.
kuzite sto hocu reci.
naravno da ima ugodnih stvari oko nas, problem je sto ocito to nikog ne zanima.
vi i sami znate kako portali funkcioniraju i kako se zaradjuje novac...klikovi,klikovi:)
dakle, moras proizvesti nesto sto ce primiti klikove..znaci zaspravo posjetitelji uredjuju portal..a vidimo kako nasi portali izgledaju.tragicno.

@evo netko zapalio kontejner pred zgradom, izgleda je taj bio na dnevnik.hr:))))
svaka cast deckima od vatre na brzini,znam da ih ima na forumu:)

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chule
Offline
Avatar

Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2011. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi se više koncentriraju na ono što ih plaši, stoga više čitaju crnu kroniku nego ostale članke. Zato su naslovnice velikih portala preplavljene sranjima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2011. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se u cijelosti! ne znam jesu li gori mediji koji to serviraju ili ljudi koji jedva dočekaju da negdje uz naslov piše "uznemirujuće fotografije" ili nešto tako. nakon svega toga postane sasvium normalno proći pored nekoga tko umire i ni ne okrenuti se. ili još bolje, izvaditi mobitel i snimati. pogledajte i ovdje na portalu koliko pogleda bude kad je neka negativna vijest (iako su na os031 rijetke, sva sreća), a koliko na pozitivne vijesti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2011. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › slažem se u cijelosti! ne znam jesu li gori mediji koji to serviraju ili ljudi koji jedva dočekaju da negdje uz naslov piše "uznemirujuće fotografije" ili nešto tako. nakon svega toga postane sasvium normalno proći pored nekoga tko umire i ni ne okrenuti se. ili još bolje, izvaditi mobitel i snimati. pogledajte i ovdje na portalu koliko pogleda bude kad je neka negativna vijest (iako su na os031 rijetke, sva sreća), a koliko na pozitivne vijesti.


e da, to "uznemirujuce fotografije" doslovno vristi da kliknes na clanak!psihologija..
kao da ne znam da su uznemirujuce ako je clanak o nekoj tragediji...pa ne ocekujem djete umrljano od sladoleda i mamu koja izgleda kao jessica alba kako se smjeska u objektiv i ide za klincem.

eh da,amaterske snimke..netko ih je morao snimiti..
stvarno mislim da budem na mjestu neke prometne s ozljedjenima i da netko izvadi svoj novi iphone i krene snimat..pa kontam da bi ga "slucajno" plasirao na pod.
mozda uhvati NLO kako mu ide prema glavi pa dobije od 24h 500 kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2011. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Chule je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi se više koncentriraju na ono što ih plaši, stoga više čitaju crnu kroniku nego ostale članke. Zato su naslovnice velikih portala preplavljene sranjima.

i mene plase peseki posto im ulazim u dvorista cesto pa ne gledam snimke klanja pasa na jubitu.
iako mozda ima nesto u tome sto kazes..mozda strah, a mozda jednostavno gorivo..kad su ionak svi frustrirani i negativni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.11.2011. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi mediji su postali takav zuti snuff da se i meni gadi bilo sta citati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2011. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je to kad se novinarom naziva i potpisuje tko god želi. Vjerujem da novinaru koji ima diplomu u ruci (a time i odgovarajuću stručnost i usvojena etička načela svoje struke) nije ugodno vidjeti kvazinovinare koji od struke rade lakrdiju.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2011. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja više ne pratim medije ... uopće ... iskreno ja sad ne znam ništa što se događa u svijetu, niti me zanima ... moj bed jer bi trebao to znati al kad me ne zanima ... kad god prebacim na dnevnik il taku neku prčiju sam se naživciram, a posao mi dovoljno živaca i sam pojede ... 031, fejs, stumbleupon, last.fm, the oatmeal i pokoja stranica s nekom zajebancijom ... to je to ... jebeš svijet Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2011. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Tako je to kad se novinarom naziva i potpisuje tko god želi. Vjerujem da novinaru koji ima diplomu u ruci (a time i odgovarajuću stručnost i usvojena etička načela svoje struke) nije ugodno vidjeti kvazinovinare koji od struke rade lakrdiju.

je, mos mislit!
ispada da u svim najjacim portalima rade kvazinovinari bez diplome.

imao diplomu ili ne, bio maher ili ne, ljudima MORA servirati sto zele a gazdi donjeti profit!
to je to.dakle, polazimo od ljudi..novinari su tu kao konobari, donese ti na stol sto si narucio.
jedino sto bolji novinar to donese fino servirano a kvazi ti baci na stol s pol metra visine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
d_grassa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 239
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2011. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žele zaraditi. Je da je većina hrvatskih portala smeće, no na tebi je hoćeš li ih čitati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mučki provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Lokacija: soba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2011. 23:01 
Naslov:  Re: U sto su se pretvorili mediji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobra tema. I mene ovo muči u zadnje vrijeme ali ne mogu da ne obiđem par puta dnevno index, 24 sata i dnevnik hr. Ne gledam baš tv pa mi je to izvor informacija.

Međutim mene više smeta ona druga strana novinarstva a to je žutilo. Ava karabatić, Simona i ostali šljam... Pa zar mi živimo na planeti majmuna da nam serviraju priče o šljamu i droljama? Koja je pouka našoj djeci da čitaju takve gluposti? Evil or Very Mad
Dok nam narod gleda na tv-u sapunice a na portalima čita žutilo, oni koji im to serviraju neometano kradu, kuvaju ratove i prave nas budalama. Nije to samo kod nas, to je svjetski trend i nije to slučajno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2011. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!nnovation je napisao/la (Pogledaj post): ›
je, mos mislit!
ispada da u svim najjacim portalima rade kvazinovinari bez diplome.


Po temama i načinu pisanja, zaključujem da je baš tako kako si rekao.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2011. 9:55 
Naslov:  Re: U sto su se pretvorili mediji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mučki provokator je napisao/la (Pogledaj post): › Dobra tema. I mene ovo muči u zadnje vrijeme ali ne mogu da ne obiđem par puta dnevno index, 24 sata i dnevnik hr. Ne gledam baš tv pa mi je to izvor informacija.

Međutim mene više smeta ona druga strana novinarstva a to je žutilo. Ava karabatić, Simona i ostali šljam... Pa zar mi živimo na planeti majmuna da nam serviraju priče o šljamu i droljama? Koja je pouka našoj djeci da čitaju takve gluposti? Evil or Very Mad
Dok nam narod gleda na tv-u sapunice a na portalima čita žutilo, oni koji im to serviraju neometano kradu, kuvaju ratove i prave nas budalama. Nije to samo kod nas, to je svjetski trend i nije to slučajno...

Sve je to fašizam!

I institucije, pa zato i mediji se ponašaju prema građanima kao da su stoka.

Evo šta se događa sa ljudima radi profita vlasnika medija i velikih korporacija ( sry !nnovation zbog ovog članka, ali i sam tvoj tekst govori isto što i ovaj članak ):


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: