Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



ŠOLA na koritu HDSSB-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
negue
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2011. 22:38 
Naslov:  ŠOLA na koritu HDSSB-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako svekoliko pučanstvo doživljava "intelektualce" koji na direktan ili indirektan način svojim javnim djelovanjem "drukaju" za pojedine političke opcije. Ova tema mi se nametnula gledajući nastup Glasova kolumniste i novinara Ivice Šole u emisiji Otvoreno gdje je skoro pa otvoreno "drukao" za Glavaševu stranku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2011. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sinoć sam gledao Otvoreno i nisam baš primjetio neki poseban otklon od zadanih tema, osim standardnih podjela među novinarima na lijeve i desne gdje svaki cigo svoga konja hvali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
negue
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2011. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tjedan dana ranije kada je bila priča o ujedinjenju desnih političkih opcija, žestoko je napadao sve ostale osim HDSSb-a iako ne vidim u cijeloj priči od kuda HDSSB-e na desnici kad su oni klijentelistička interesna organizacija, nastali sa ciljem zaštite lika i djela jedng čovjeka.

_________________
Veni, vidi, VIČI.!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2011. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja isto ne vidim da Šola u Otvorenom zagovara HDSSB.
Pošto radi u Glasu (a bože moj, negdje mora za kruh zaradit), ne znači da druka za HDSSB. Iako, ostavljam slobodnu mogućnost da ne poznajem dovoljno dobro njegov opus.

Osobno ga jako cijenim, a što se tiče nastupa u Otvorenom, uvijek mi je gušt gledati kako šamara onog crvendača iz Novog lista. Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.11.2011. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta drugo očekivati od takvog novinara???
Ne pratim Otvoreno i takva sranja od emisija ali ono što ponekad pročitam u Glasu je totalna katastrofa...
Mogao bi ruku pod ruku s ekipom od preko (sve je to isti k. samo drugo nacionalističko pakovanje)

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
negue
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2011. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čini mi se samo da je Šola puno suptilniji i sve što radi radi na puno višoj razini u odnosu na vijesti i kolumne koje objavljuju ostali novinarčići u Glasu i na STV-u koji više nitko i ne gleda, niti čita. Da izbace posmrtne oglase propali bi.

_________________
Veni, vidi, VIČI.!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2011. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

negue je napisao/la: ›
Čini mi se samo da je Šola puno suptilniji i sve što radi radi na puno višoj razini u odnosu na vijesti i kolumne koje objavljuju ostali novinarčići u Glasu i na STV-u koji više nitko i ne gleda, niti čita. Da izbace posmrtne oglase propali bi.
to je vaš subjektivni stav. istina je nešto sasvim drugo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2011. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šola je uvijek na strani slabijih i zato mu to nemojte zamjeriti.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2011. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ja mu ne
francika je napisao/la: ›
Šola je uvijek na strani slabijih i zato mu to nemojte zamjeriti.

ma ja mu nezamjeram i iskreno ma zaboli za njega, ali iskreno sam vjerovao da je on ipak "nezavisni intelektualac" koji ima nezavisne stavove o svemu o ovom napaćenom društvu i državi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2011. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako netko može uopće pomisliti da netko uopće može pisati za Glas (novine čija je glavna urednica uhvaćena u nošenju love za mito u papirnoj vrećici po parkiralištu) a da nije dio ekipe, dogovora, ili kako se to već zove?!

Šola je respektabilan intelektualac, ali to ga još teže tereti u medijskoj opsjeni u kojoj sudjeluje. To znači samo jedno: tamo nije slučajno, niti na svoju štetu.
Šteta i za njega i za čitatelje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2011. 22:50 
Naslov:  Re: ŠOLA na koritu HDSSB-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pih, sam Šola priznaje u tom istom otvorenom kako je politika "atomska fizika" u odnosu na ono čime se bave intelektualci i tu je rekao sve što on misli o takvima koji komentiraju nešto o čemu nemaju pojma i sve svode na osobnu korist ili uske stranačke interese. To koliko je on ovisan ili neovisan je dokazao svojim primjerom, kada je izašao iz svećeništva zbog osobnih stavova i posvetio se čistom intelektualizmu, a da je vapio za sigurnošću i uhljebljenju, sigurno da to ne bi učinio. Kao javna osoba je podložan kritikama, ali opet, da je htio, mogao se držati linije manjeg otpora i doživjeti starost u krnjem celibatu, kao i dobar dio svećenika. Ajmo manje pričati o nečemu o čemu nemamo pojma. Barem priznajmo javno mea culpa, barem pod nickom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2011. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Reče Šoli njegova bab jednom davno,....Ivice nemoj puno čitati poludjećeč od puno čitanja..... ovo je samo jedan citat iz šoline knjige kolumni...... Ja mislim i imam pravo tako misliti da je Ivica pronašao svoj Sveti gral i svoj bitak. A mislim da to nije "čisti intelektualizam"..... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: