Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nu2: Darinko Kosor [HSLS] - komentari

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2011. 17:13 
Naslov:  Nu2: Darinko Kosor [HSLS] - komentari
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledao danas tko njegovo gostovanje kod Stankovica? Ostao sam ugodno iznenadjen!

HSLS kao stranka nije u mom radaru jos otkad je iz nje izasao Gotovac, ali nakon danasnjeg nastupa Darinka Kosora bih mogao promijeniti misljenje.

Program i ideje koje je iznio, konkretne planove i brojke (umjesto populistickog izdrkavanja i presucivanja) gotovo u potpunosti odgovaraju mojim stavovima i idejama. Od radikalnih rezova, subvencioniranju, zupanijama, rezanju povlastene socijale do stava o predsjednickim ovlastima. Covjek je gotovo u potpunosti iznio moje stavove. ;-) Jedini minus smatram ukljucenje Budise, pa makar to bilo i zbog njegove sigurne pobjede u izbornoj jedinici gdje jasi HDZ.

Mozda i Kukuriku ima iste planove ili zeli uciniti isto, ali o tome ne smije javno govoriti jer pucaju na siroke narodne mase (koje ne bi shvatile zasto su neki potezi nuzni, ili se jednostavno boje za svoje privilegije), ali ovaj je to sve javno izrekao i jasno nam porucio kakav im je plan. Relativno detaljno, s konkretnim brojkama. Najkonkretniji i najjasniji nastuop od svih do sada.

Tek pored ovakvih poruka postaje jasno koliko je npr. jedan Lesar (pored Kukurikaca i on je bio jedna od mogucih opcija za koju mislim glasati) samo obican populist koji jako lose barata brojkama, ili ne barata uopce.

Tko ce biti nositelj HSLS liste za nasu izbornu jedinicu? Vrbosic? Iako je jos rano za govoriti (jos je cijela kampanja ispred nas), ali do sada mi se najvise svidja jasan i konkretan stav HSLS-a, odnosno Darinka Kosora, odnosno za sada vode na mojoj internoj glasackoj listi ;-)

Kako vi komentirate njegov nastup?

U svakom slucaju, toplo preporucam pogledati video [emisija Nedjeljum u 2]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.10.2011. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Profesora Vrbošića iznimno cijenim i poštujem. Politički smo različiti, no čak i u njegovom političkom djelovanju je gotovo sve pozitivno, mislim na nastupe, odmjerenost u nastupima i ostalom a kao osobu neizmjerno ga cjenim.

No dok god u toj stranci drma i udara Darko Bajto nikada neće biti stranka za koju netko vjeruje da žele dobro bilo kome osim samima sebi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2011. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: › No dok god u toj stranci drma i udara Darko Bajto nikada neće biti stranka za koju netko vjeruje da žele dobro bilo kome osim samima sebi.
Valid point, but...

Ako se nositelj liste u nasoj izbornoj jedinici biti Vrbosic, onda to znaci da ce Vrbosic u Sabor [i mozda jos netko, ali ne vjerujem bas da ce na drugo mjesto nasaditi istrossenog Bajtu].

Vrbosica, eto, cijene i oni s kraja desne strane, cijene ga i ovi s lijeva. Osim sto ga svi cijene, covjek je vrlo aktivan i provokativan u Gradskom vijecu. Ako ce se na taj nacin boriti i u Saboru za Osijek - onda zasigurno ima moj glas.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.10.2011. 0:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je to stoji, iako sumnjam da će iz HSLS-a proći itko u sabor ovdje. No opet je činjenica da je Darko Bajto veliki igrač u tom HSLS-u i da na prvo mjesto stave i sveca to nije čista stranka ako Bajto u njoj igra ikakvu ulogu. Iskreno mislim da Vrbošiću definitivno nije potrebno bilo kakvo povezivanje s takvima i nije mi jasno zašto još nije došlo do onog - ili on ili ja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2011. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za ove trgovce naravno da neću glasat jer ovaj Kosor nema pojma šta govori. Još kad bi Budiša bio predsjednik HSLS-a onda bi možda i glasao.

Odabrao Đelo Hadžiselimović (ovaj voli samo životinje a ne i ljude)

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2011. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer,na dva različita tv programa gledala sam nekog lika koji je dobro govorio,iznenađujuće dobro, samo što ga nikad do sada nisam vidjela i nisam znala tko je niti kojoj stranci pripada. Tada sam rekla ja za ovog glasam, samo da vidim čiji je i na kraju tog jednog razgovora opraštajući se voditelj kaže to je g.Budimir iz HSLSa. Moram reći da sam bila jako iznenađena i razočarana,jer o toj stranci nemam neko mišljenje i poistovjećujem je s Budišom i Adlešić, a za njih ne želim glasati. Ali imaju dobar program, najkonkretniji od svih stranaka do sad. Samo meni je kod tih svih stranaka problem to što nikako da se riješe nekih svojih povijesnih likova koji su im kao uteg. Ljudi iz HDSSBa isto dobro govore, ali .Kukuriku ima neki program koji mi djeluje neodlučno. Možda ispliva još netko s nekim dobrim programom,sposobnim ljudima i bez utega prošlosti, mislim stvarno mi je dosta ove bliže prošlosti koja meni osobno uopće nije bila lijepa i ne želim ljude koji će me stalno vraćati u nju već sposobne za odvesti u ljepšu budućnost.


Zadnja promjena: PEGY; 17.10.2011. 10:46; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2011. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svejedno je hoces li glasati za kukurikavce ili za HSLS, Kukurikavci imaju najvece izglede za doci na vlast, a vjerojatno ipak nece imati dovoljno da sami prave vladu, ta ce se koalicija morati prosiriti nakon izbora s jos nekom strankom..
opcije vjerojatno i jesu HSLS i Lesar..
Tako da je to glas za istu opciju..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chule
Offline
Avatar

Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2011. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa Mungosovom ocjenom Kosorovag nastupa i da, profesor Vrbošić će biti nositelj liste HSLS-a u našoj izbornoj jedinici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2011. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: › Tako da je to glas za istu opciju..
Donekle.

Kod parlamentarnih izbora [kao i kod svakih drugih], glasa se za ljude. Dakle, ako je nositelj liste HSLS-a u Osijeku Vrbosic, a nositelj Lesarove liste netko koga manje poznajem ili smatram manje kvalitetnim - onda je jasno da cu glasati za HSLS.

Zapravo, ovo gostovanje Kosora me samo potaklo na razmisljanje i promisljanje upravo o tome. Poznajuci Vrbosicev rad, doista bih zelio da taj covjek sjedi u Saboru, jer bi po svemu sudeci znao vrlo kvalitetno i pristojno (za razliku od poznatih razularenih divljaka) zastupati interese Osijeka.

Iako nisam mislio glasati za HSLS, sad zapravo shvacam da zelim glasati za Vrbosica, a bonus je to sto i sam HSLS ima dobar plan i ideje. Hvala Darinku Kosoru sto me potakao da o svom glasu razmisljam na nacin gdje glas dajem osobi, a ne samo stranci.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2011. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrbosic doista zavrijedjuje glas (imao je moj i na izborima za gradonacelnika)..no meni nije najjasnije kako stranke delegiraju u Sabor?
ne poznajem bas izborne procedure i matematiku..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2011. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A što bi taj Vrbošić mogao napraviti osim filozofirati?

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2011. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.youtube.com/watch?v=uEOMrkkt8FE

meni ovaj čovjek ima dobre zamisli, pametan je, koliko znam i pošten, i zadnja stavka, sposoban!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2011. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la (Pogledaj post): › http://www.youtube.com/watch?v=uEOMrkkt8FE

meni ovaj čovjek ima dobre zamisli, pametan je, koliko znam i pošten, i zadnja stavka, sposoban!

Najobičniji karijerist, a karijeristi uvijek gledaju samo svoje dobro a ne dobro zajednice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2011. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
mali od čače je napisao/la (Pogledaj post): › http://www.youtube.com/watch?v=uEOMrkkt8FE

meni ovaj čovjek ima dobre zamisli, pametan je, koliko znam i pošten, i zadnja stavka, sposoban!

Najobičniji karijerist, a karijeristi uvijek gledaju samo svoje dobro a ne dobro zajednice.


Tvoje mišljenje mi nije relevantno! Pogotovo bez argumenata! Tvrdnje potkrijepi argumentima pa možeš biti uvažen, ovako, seoska mišljenja vodu ne piju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2011. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
mali od čače je napisao/la (Pogledaj post): › http://www.youtube.com/watch?v=uEOMrkkt8FE

meni ovaj čovjek ima dobre zamisli, pametan je, koliko znam i pošten, i zadnja stavka, sposoban!

Najobičniji karijerist, a karijeristi uvijek gledaju samo svoje dobro a ne dobro zajednice.


Tvoje mišljenje mi nije relevantno! Pogotovo bez argumenata! Tvrdnje potkrijepi argumentima pa možeš biti uvažen, ovako, seoska mišljenja vodu ne piju.

Ti nisi bitan uopće u ovoj priči. Jurčić je među najvećim licemjerima u državi koji se uvijek pravio pametan a nikada nije ništa napravio za društvo osim za sebe, a sad je star i sigurno će biti još pohlepniji jer je na izmaku snaga, a što se vidi i u njegovom nastupu u NU2. Zar ne vidiš da već ima staračke pjege?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: