Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što je to Šarm ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.11.2006. 12:01 
Naslov:  Što je to Šarm ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daklem: što bi, po vašem mišljenju, bio muški šarm? Kakav je to "šarmantan muškarac"? Kakve kvalitete mora posjedovat netko koga bi vi nazvali "šarmantnim"?

Možete li uopće definirat "šarm", ili je to samo eufemizam za muškarca koji vam je napet ko' struna, ali vam je grezo to tako otvoreno reć?

Je li moguće da vam neki muškarac bude "šarmantan", a istovremeno da vam ne bude fizički privlačan?

Da li je moguća i suprotna situacija - da vam je neki muškarac fizički privlačan, ali uopće nije "šarmantan"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2006. 13:05 
Naslov:  Re: Što je to Šarm ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uf...ovo se nekako nadovezuje na onu moju temu...

upravo je to bit svega...da je većina ne baš tako fizički privlačnih muškaraca šarmantna...dakle ne posjeduju svi to...
ja bih rekla da je to na neki način urođena osobina ali nije da se ne može naučiti...

za mene je šarmantan muškarac onaj koji je otvoren, ali ne napdan ili vulgaran...jednostavno da se može s njim o svemu razgovarati...pri tome mora pričati suvislo a ne baljezgati...duhovit je i može me nasmijati gotovo svime što kaže...ali ne izazvati neki gromoglasan smijeh nego da mi na licu stalno izaziva blagi smješak...

šarm i nije toliko potreban onim muškarcima koji predobro izgledaju jer se ne moraju toliko truditi da bi dobili neku žensku...to je oružje onih malo tiših i pritajenih tipova i jako je opasno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2006. 13:10 
Naslov:  Re: Što je to Šarm ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm..ne krasti citate okolo.. osijek031.com smile
Ne znam može li se baš definirati.... netko ga jednostavno ima, koliko god ne bio privlačan fizički. E sad..bilo to izraženo u gestama, pogledu, načinu govora, pristupu... Mislim da nema veze s nekim karakteristikama, da je takav i takav, divan, krasan jer radi to i to...već sa osobnošću, načinu pristupa drugima. Sve u svemu, kako i sama riječ kaze, netko tko te očara iliti šarmira onim što je, bilo kao prijatelj/ica ili nešto više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2006. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tko krade koje citate?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2006. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_Jimmy_ je napisao/la: ›
Daklem: što bi, po vašem mišljenju, bio muški šarm? Kakav je to "šarmantan muškarac"? Kakve kvalitete mora posjedovat netko koga bi vi nazvali "šarmantnim"?

odlično pitanje! po mom mišljenju su glavne odlike muškog šarma - duhovitost, otvorenost i svjesnost o vlastitim kvalitetama, ali i manama, uz naravno dodatak "onog nečega" što se teško može definirati..
_Jimmy_ je napisao/la: ›
Je li moguće da vam neki muškarac bude "šarmantan", a istovremeno da vam ne bude fizički privlačan?

apsolutno. čak su češće šarmantni oni manje privlačni. možda zato jer se moraju više truditi..
_Jimmy_ je napisao/la: ›
Da li je moguća i suprotna situacija - da vam je neki muškarac fizički privlačan, ali uopće nije "šarmantan"?

ta je situacija još češća... johnny bravo - likovi: "I'm stupid and I'm late, but I'm handsome" ...užas, takvi su mi najgori. može biti zgodan do preksutra, ali ako ima sliku a nema ton, zaboravi! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2006. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da šarm nije nešto što je objašnjivo do te mjere da bi se moglo racionalno sagledati.

Jedino u što sam sigurna je to da se ne može naučiti. Možda se donekle stiče odgojem i odrastanjem, dok je dio obavila genetika.

Također, za neke će osobe apsolutno svi tvrditi da su šarmantni, dok će za neke druge samo pojedinci. Sve je stvar percepcije.

Za mene je šarmantan netko tko je pristupačan, iskren i jednostavan. pravi osmjeh u pravo vrijeme, ne glumi nego jednostavno zna što reći...

Moram priznati da ne znam puno šarmantnih ljudi.

Za jednog sam sigurna - moj dečko Smile ne zato što mi je dečko... smatram ga šarmantnim otkad sam ga upoznala, a to je dosta vremena u kojem smo bili prijatelji.

Netko ga jednostavno ima ono što će te privlačiti da započneš/nastaviš kontakt s njim/njom.

U društvu šarmantnih osoba osjećat ćem se ugodno, jer znaju što trebaju reći.
Pri tome se ne radi o glumi. Kad takve osobe bubnu glupost, svejedno će nam to biti simpatično.

Da, sjetih se. Imam još jednog prijatelja koji je takav. Na njega se nikad nitko nije naljutio, osim možda njegove mame, ali vjerujem da se i to događa rijetko. A nije baš neka dušica... samo je - šarmantan Wink

Mislim također da to nema puno veze s izgledom - u skladu s mojom "teorijom" da se šarm ne uči i ne glumi. Ne vjerujem da je to stvar neke prilagodbe. Jednostavno igra majke prirode i gena

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2006. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Da, sjetih se. Imam još jednog prijatelja koji je takav. Na njega se nikad nitko nije naljutio, osim možda njegove mame, ali vjerujem da se i to događa rijetko. A nije baš neka dušica... samo je - šarmantan Wink

hm, tko bi to mogao biti...?! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2006. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...po meni, šarm je urođen...podjednako i kod muških i kod ženskih...duhovitost potpisujem, otvorenost, srdačnost, pa rije svega neku urođenu mjeru gdje prestaju granice šarmiranja...odnosno, znanje kada možeš upotrijebiti taj šarm kao svrsishodan, recimo...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2006. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jest, jest... urođeno je ključna riječ Smile iako... ima puno toga korisnog što se može o tome naučiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2006. 20:53 
Naslov:  Re: Što je to Šarm ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
tko krade koje citate?


Čika Jimmy Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2006. 21:25 
Naslov:  Re: Što je to Šarm ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la (Pogledaj post): › uf...ovo se nekako nadovezuje na onu moju temu...

upravo je to bit svega...da je većina ne baš tako fizički privlačnih muškaraca šarmantna...dakle ne posjeduju svi to...
ja bih rekla da je to na neki način urođena osobina ali nije da se ne može naučiti...

za mene je šarmantan muškarac onaj koji je otvoren, ali ne napdan ili vulgaran...jednostavno da se može s njim o svemu razgovarati...pri tome mora pričati suvislo a ne baljezgati...duhovit je i može me nasmijati gotovo svime što kaže...ali ne izazvati neki gromoglasan smijeh nego da mi na licu stalno izaziva blagi smješak...

šarm i nije toliko potreban onim muškarcima koji predobro izgledaju jer se ne moraju toliko truditi da bi dobili neku žensku...to je oružje onih malo tiših i pritajenih tipova i jako je opasno...


ne bih ni ja bolje opisao šarm... Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2006. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la: ›
zeko je napisao/la (Pogledaj post): › uf...ovo se nekako nadovezuje na onu moju temu...

upravo je to bit svega...da je većina ne baš tako fizički privlačnih muškaraca šarmantna...dakle ne posjeduju svi to...
ja bih rekla da je to na neki način urođena osobina ali nije da se ne može naučiti...

za mene je šarmantan muškarac onaj koji je otvoren, ali ne napdan ili vulgaran...jednostavno da se može s njim o svemu razgovarati...pri tome mora pričati suvislo a ne baljezgati...duhovit je i može me nasmijati gotovo svime što kaže...ali ne izazvati neki gromoglasan smijeh nego da mi na licu stalno izaziva blagi smješak...

šarm i nije toliko potreban onim muškarcima koji predobro izgledaju jer se ne moraju toliko truditi da bi dobili neku žensku...to je oružje onih malo tiših i pritajenih tipova i jako je opasno...


ne bih ni ja bolje opisao šarm... Laughing


jel ti to mene sprdaš ili mi se samo čini?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2006. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne. to je potpuno ozbiljan komentar. potpisujem što si napisala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2006. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onda mi se samo učinilo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2006. 22:20 
Naslov:  Re: Što je to Šarm ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šarm se prepoznaje...iako za rijetko kojeg dečka kažem da je šarmantan Wink nekako uvijek pronađem neku drugu riječ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: