Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rasistički ispadi usred dana na ulicama grada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.09.2011. 15:38 
Naslov:  Rasistički ispadi usred dana na ulicama grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mjesto događaja:
grad Osijek, Tvrđa (dio grada u kojem je smješteno nekoliko škola i fakulteta, rektorat sveučilišta, 2 muzeja, 2 galerije i uprava grada)

Vrijeme događaja:
danas prijepodne, vrijeme velikog odmora

Scena:
grupa mladih dečki pomno njegovane vanjštine i urbanog look-a kreće se ulicom i nailazi na romsku obitelj – mladu ženu koja u naručju nosi malo dijete, a pored nje hoda veće dijete i gura dječja kolica (ne trebam ni spominjati kako su oni samo prolazili, ne čineći nikome ništa!). Dijete dovoljno veliko da zapamti ovu gadariju za cijeli život. Netko iz grupe zlatne mladeži prolazeći pored ovih ljudi dobaci glasno, bez imalo neugode: „Cigani, stoj!“ – na što se ostatak društva slatko nasmije, kao uostalom i nekoliko zlaćanih društava koja su sjedila na terasi kafića. Nekoliko gostiju kafića srednje dobi zgranuto je pogledalo ovu nekulturnu skupinu, a žena s djetetom na koju se odnosio odvratni komentar nešto je dobacila nazad, negodujući uvrijeđeno. Doista odvratna scena, u maniri berlinskih ulica iz 1936. godine.

No, ne prođe ni pola sata, uđem u pekaru, a na izlasku je opet neka skupina zlatne mladeži koja, izlazeći glasno dobaci: „A, šta možeš očekivati od Šiptara?!“. Pogledam, a iza pulta radi čovjek pedesetih godina, koji može nekima od ovih biti – djed. Samo ih je pogledao i otišao u skladište, a prodavačica je nastavila raditi.

Ako ovo pročita netko iz one „zlatne“ grupe – neka vidi kako je to izgledalo, pa ako misli da treba biti ponosan na ovo danas – neka preispita u koju smjenu života Tvrđe spada: dnevnu ili noćnu. I, uostalom, spada li uopće u Tvrđu i Osijek.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
peja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 17:58 
Naslov:  Re: Rasistički ispadi usred dana na ulicama grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heh ništa neuobičajeno u današnje vrijeme među mladeži sve bi uradili da se dokažu među "prijateljima" kako su cool kako to oni mogu,pa i sam sam došao do te situacije da sam jednoj osobi nešto nabacio rasistički ni dan danas joj se nisam ispričao zato što me sram i stid stat pred tu osobu a isto tako povod je bio samo da ispadnem cool pred ekipom Sad ,sve u svemu ludost i mladost nemogu jedno bez drugoga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.09.2011. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bez brige, kad upoznaju dovoljno ljudi jedne ili druge nacionalne manjine da bi mogli donijeti generalan zaključak o nekome na temelju nacionalnosti - lupit će se glavom o zid; ili kad odrastu, jednostavno. To jest, ako su imalo inteligentne individue. Ako nisu - a onda će postati oni domoljubi što se busaju u prsa kad čuju Thompsonove lake note i odgajat će svoju djecu da mrze i ismijavaju drugačije.



A sad osobni pogled: neke stvari se ipak mogu generalizirati. Nažalost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2011. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

strašno i žalosno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.09.2011. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odličan kućni odgoj.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I kreteni su ljudi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2011. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la: ›
I kreteni su ljudi..

Jesu li ? Rolling Eyes

Ne razumijem tu debilnu potrebu za vrijeđanjem drugih ljudi. Tužno. Sad

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.09.2011. 6:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Sharon pa šta se događa s tobom???
Pa to su vjerovatni budući glasači tvoje strančice...
Da si pitala bilo kojega od tih navedenih dječkića "za koga su,tko su,te kako razmišljaju",mislim da je jasno da nebi odgovorili da su iz foruma mladih Sdp-a...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.09.2011. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
@Sharon pa šta se događa s tobom???
Pa to su vjerovatni budući glasači tvoje strančice...
Da si pitala bilo kojega od tih navedenih dječkića "za koga su,tko su,te kako razmišljaju",mislim da je jasno da nebi odgovorili da su iz foruma mladih Sdp-a...


Eto, tko sad radi stranačku promidžbu utemeljenu na glupavim stereotipima o političkim protivnicima - ja ili ti?!

Mislim da ne pripadaju niti jednoj političkoj opciji jer su previše balavi, ali dovoljno odrasli da bi trebali znati što je pogrešno. Imam osjećaj da su umjesto na Rome naletjeli na bilo koga tko ne odgovara njihovom fensi-dres-kodu isto bi ga izvrijeđali. Čega se pametan stidi - budala se time ponosi. Velika stvar u životu je shvatiti kad ispadneš budala. Oni još trebaju evoluirati do tog stupnja.

Ovo je bila najiskrenija ljudska reakcija s moje strane na bahatost bilo koje vrste. Znam da će se komunjare dohvatiti ovoga i pretvoriti u generalno političko pitanje na kojem će graditi svoje nakaradne teorije o demokraciji na koju samo oni imaju pravo, no - scena je bila odvratna i dostojna zgražanja svakog pristojnog čovjeka, bio on vjernik, ateist ili bilo što drugo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
smrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: 1smrad.deviantart.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2011. 10:04 
Naslov:  Re: Rasistički ispadi usred dana na ulicama grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

peja je napisao/la (Pogledaj post): › Heh ništa neuobičajeno u današnje vrijeme među mladeži sve bi uradili da se dokažu među "prijateljima" kako su cool kako to oni mogu,pa i sam sam došao do te situacije da sam jednoj osobi nešto nabacio rasistički ni dan danas joj se nisam ispričao zato što me sram i stid stat pred tu osobu a isto tako povod je bio samo da ispadnem cool pred ekipom Sad ,sve u svemu ludost i mladost nemogu jedno bez drugoga.


Bilo bi im bolje da vježbaju shuffle haha





Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2011. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Važno je biti frajer(čić) kako bi se uklopio u društvo,važno je preseravat se,folirat se,... Kreteni i nema tu dalje rasprave nekakve velike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
peja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2011. 20:42 
Naslov:  Re: Rasistički ispadi usred dana na ulicama grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@smrad
Ovaj drugi video uff bičerke + shuffle=ftw!! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: