Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Da li ste zaposleni i koliko novca neto (na ruke) mjesečno primate ili zaradite?

1. Imam posao i plaća mi je ispod 3.000 kn
12%
 12%  [ 9 ]
2. Imam posao i plaća mi je od 3.000 kn do 5.500 kn
28%
 28%  [ 21 ]
3. Imam posao i plaća mi je veća od 5.500 kn
17%
 17%  [ 13 ]
4. Nemam posao, mjesečno primam ili zaradim 0 kn
9%
 9%  [ 7 ]
5. Nemam posao, mjesečno primam ili zaradim ispod 1.000 kn
5%
 5%  [ 4 ]
6. Nemam posao, mjesečno primam ili zaradim od 1.000 kn do 2.000 kn
0%
 0%  [ 0 ]
7. Nemam posao, mjesečno primam ili zaradim 2.000 kn i više
2%
 2%  [ 2 ]
8. Nemam posao, imam invaliditet i primam 0 kn mjesečno
1%
 1%  [ 1 ]
9. U mirovini sam
0%
 0%  [ 0 ]
10. Idem u školu (studiram)
20%
 20%  [ 15 ]
11. Ostalo
4%
 4%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 75


Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2011. 9:56 
Naslov:  Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Prema državnom izvještaju o broju nezaposlenih OSIJEK JE PO BROJU NEZAPOSLENIH PRVI U HRVATSKOJ.

Osijek zajedno sa Osječko-baranjskom županijom ima 330.506 stanovnika i ima 31.090 nezaposlenih.

Na drugom mjestu je Splitsko-dalmatinska županija sa 463.676 stanovnika i 36.221 nezaposlenih, a na trećem mjestu je Grad Zagreb sa 779.145 stanovnika i samo 38.963 nezaposlenih.
Kad uzmemo još u obzir da u Osijeku 3 radnika rade za dvije plaće i da je svaki treći zaposleni zapravo mogući višak, broj nezaposlenih bi se još dodatno povećao za 10%.

Što sadašnji gradonačelnik nije poduzeo a trebao je da se ljudi imaju gdje zaposliti i na što nije trebao uložiti novce iz gradskog proračuna a je, umjesto da je investirao te novce u zapošljavanje nezaposlenih?

U Osijeku se troše stotine milijuna kuna u korist privatnih interesa, dok istovremeno grad koji u svojem vlasništvu ima nekoliko poduzeća nije uložio niti 1 kn u opremanje nekog pogona gdje bi se zaposlilo barem 500 nezaposlenih.

Slobodno iznosite svoje mišljenje koje investicije su prioritet jer gradski proračun je ograničen i ako se potroši na privatne interese pojedinaca to je jednako kao da netko svaki mjesec dolazi u Vaš dom i oduzme Vam cijelu plaću, ili nekoliko tisuća kuna.

Recimo da je prosječna bruto plaća 8.500 kn (ili neto 5.500 kn), ako to pomnožimo sa brojem nezaposlenih i sa 12 mjeseci u godini ( 31.090 nezaposlenih x 8.500 kuna x 12 mjeseci = 3.171.180.000 kn ) dolazimo do zaključka da se nezaposlenim građanima Osječko-baranjske županije pokrade iz vlastitog doma više od 3 milijarde kuna godišnje i više od 2 milijarde kuna zaposlenima koji rade za 50% manju plaću nego radnici u Zagrebu za isto radno mjesto.

Evo jedan primjer promašaja sadašnjeg gradonačelnika.

Rušenje Trga Slobode, projektiranje novog trga, izgradnja novog trga i nadzor izgradnje novog trga.
Rušenje onoga što već postoji iz gradskog proračuna, a ne rješavati nezaposlenost je van zdrave pameti.
Tih krivo utrošenih 25.000.000 kuna je moglo rješiti nezaposlenost barem za 100 ljudi, a da ne govorimo još i o tome da realna cijena tog trga je trebala biti manja od 10.000.000 kn što znači da su se mogla 3 takva trga izgraditi za iste novce.

Slijedeći primjeri neprioritetnih investicija:

U planu je izgradnja mosta preko Drave na Gornjodravskoj obali u koji se planira potrošiti 60.000.000 kn. Za te novce se može smanjiti broj nezaposlenih za barem 300 ljudi.

Također je u planu izgradnja zatvorenog olimpijskog bazena pored Gradskih bazena na Gradskom vrtu. Planira se potrošiti 200.000.000 kn ( 0.2 milijarde kuna ). Zar je zaista prioritet grada u kojem preko 30.000 nezaposlenih nema za kruh a kamoli za ulaznicu za bazen pored bazena i kupališta koje već imamo u gradu i okolici graditi još jedan vrijedan 200.000.000 kn za nekolicinu nadarenih sportaša.
Tih 200.000.000 kn bi se moglo uložiti u otvaranje barem 2.000 radnih mjesta.

Zar ne bi bilo bolje da nam je gradonačelnik Milan Bandić koji je na čelu Grada Zagreba sa samo 38.963 nezaposlena na 779.145 stanovnika dok je u Osijeku 31.090 nezaposlenih na 330.506 stanovnika, a da ne govorimo o svim drugim gradonačelnicima koji imaju još manju nezaposlenost od Grada Zagreba.

I zapamtite građani Osijeka i okolice. Svake godine Vam se neprimjetno ulazi u Vaš dom i samo od nezaposlenih se ukrade više od 3.000.000.000 kn ( 3 milijarde kuna ) i zaposlenima koji rade za 50% manje plaće od ostatka Hrvatske ( a takvih je najmanje polovica zaposlenih ) još 2.000.000.000 kn ( 2 milijarde kuna ).
Dakle svake godine zbog krivih investicija Vam se iz doma ukrade najmanje 5 milijardi kuna a da Vi to i ne znate.

Ako grad ne može godišnje sa 100.000.000 kn (100 milijuna kuna) neprioritetnih promašenih loših investicija u privatne interese pojedinaca zaposliti 1.500 nezaposlenih, kako onda misli da će netko tko nema za kruh sam pokrenuti posao sa 0 kuna i zaposliti sebe i još nekoliko nezaposlenih?

I još jedno upozorenje na kraju.
Počela je kampanja za dizanje kredita OPG-ovima koje banke nude u suradnji za zavodom za zapošljavanje. Ne dižite te kredite jer ćete ostati bez zemlje zato što nećete moći vraćati kredite u ovoj monopolističkoj regiji. Ulažite u proizvodnju samo ono što imate i ne računajte ni na ovakav grad, ni na ovakvu županiju, jer htjeli ne htjeli morat ćete vraćati i kredite grada i županije kroz porezne namete jer oni se zadužuju kod banaka kako bi pogodovali isključivo privatnim interesima pojedinaca a ne građanima.

Živjeli građani, i pametno trošite svoje teško zarađene kune!


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2011. 12:54 
Naslov:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Više od 70.000.000 kn (70 milijuna kuna) bit će ukupno baćeno niz vjetar u privatne interese Portanove.

Moglo se je zaposliti barem 1.000 nezaposlenih osoba umjesto toga.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.09.2011. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›


Zar ne bi bilo bolje da nam je gradonačelnik Milan Bandić koji je na čelu Grada Zagreba sa samo 38.963 nezaposlena na 779.145 stanovnika dok je u Osijeku 31.090 nezaposlenih na 330.506 stanovnika, a da ne govorimo o svim drugim gradonačelnicima koji imaju još manju nezaposlenost od Grada Zagreba.



hahahahaha pa tebi ne treba ni dopunsko osiguranje u bolnici.
Odi samo u one drvene barake odmah do ulaza i prijavi se

Ne znam zašto admini dopuštajo ovakvo očito laganje kad je svima jasno da čovjek koji ovo piše ima nekih problema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2011. 15:14 
Naslov:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedini čovjek u Hrvatskoj koji zna što govori u javnosti!



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2011. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Pri ocjenjivanju nečijeg rada, morali bi imati neke referentne točke. U ovom konkretnom slučaju trebamo statistike iz vremena bivših gradonačelnika. Treba baratati konkretnim podacima, o stanju svega što želimo komentirati za vrijeme bivših gradonačelnika i danas. Tek tada možemo govoriti o promašajima ili uspjesima nekog od njih, u protivnom se sve svodi na neargumentiranu pljuvačinu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2011. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  Pri ocjenjivanju nečijeg rada, morali bi imati neke referentne točke. U ovom konkretnom slučaju trebamo statistike iz vremena bivših gradonačelnika. Treba baratati konkretnim podacima, o stanju svega što želimo komentirati za vrijeme bivših gradonačelnika i danas. Tek tada možemo govoriti o promašajima ili uspjesima nekog od njih, u protivnom se sve svodi na neargumentiranu pljuvačinu.

Previše bi zbrke nastalo i vremena se potrošilo kad bi se pisalo o nečem što je bilo prije 20 godina ili 500 godina.

Nemam ništa protiv da se otvori još jedna tema gdje se može pisati o tome što je koji gradonačelnik napravio i u kakvim okolnostima u prošlosti, ali ova tema je samo za sadašnjeg gradonačelnika, pa slijedećeg sadašnjeg, pa slijedećeg sadašnjeg itd.

Na ovaj način želim da sadašnji gradonačelnik dobije "neovisno gradsko vijeće" koje nije pod utjecajima nikakvih lobija privatnih interesa, a upravo zato kako bi se znalo razlikovati što je pogodovanje privatnim interesima, a što se radi za budućnost građana ove regije, a i kako bi se u što većoj mjeri spriječilo netransparentno poslovanje tj. dobivanje poslova od grada na unaprijed dogovorenim natječajima i po višestruko preplaćenim troškovničkim cijenama.
Skoro svaki posao koji privatne firme dobivaju od grada nemaju veze sa poduzetništvom jer je to preživljavanje na državnoj sisi i tako se posluje samo u komunizmu.

Samo one poslove koji su nužni za planiranje i uređivanje grada potrebno je davati na javne natječaje i to sa planom od nekoliko godina unaprijed kako bi natjecatelji imali vremena da se pripreme za kvalitetno obavljanje posla po normalnim cijenama.

Uostalom, grad ima dovoljno firmi u vlastitom vlasništvu koje raspolažu sa stručnim kadrovima i opremom za obavljanje poslova izgradnje infrastrukture i uređivanja grada, tako da javnih natječaja za radove i ne bi trebalo biti tako puno, osim za nabavu robe i specifičnih usluga koje grad svojim kadrovima ne pokriva.

Dakle, privatne firme izmislite si posao, nije Vam ovo komunizam da živite na državnoj sisi, a da još pritom punite vlastite džepove a ne državne. Jelda, najljepše je živjeti na kapitalistički način u komunizmu.
A gradska vlast, konačno shvatite da privatne firme nisu gradske firme i da pune svoje džepove a ne džepove grada. Upregnite svoje stručne kadrove i radite za građane grada Osijeka a ne za privatne firme, i ne popuštajte više pod pritiscima privatnih interesa. Dokažite da i sami znate raditi i da ste naučili nešto u školi za što ste dobili certifikat, a ne da privatnici od Vas prave budale i pritom potkradaju proračun.

Ima li nešto što smatrate da je najvažnije za ovaj grad i da li je to važnije od udovoljavanja privatnim interesima koji pokupe sve novce gradskog proračuna a koji su se mogli iskoristiti da omogučite dostojanstven život građanima Osijeka.

Ova tema je otvorena kako bi građani zajedno sa gradom imali timski rad, a ne pljuvali jedni po drugima. Pa ne misliš valjda da Osječani ne znaju timski raditi?

Simo031, stvarno bih volio da otvoriš temu o gradonačelnicima u prošlosti u kojoj bi se vidjeli svi statistički podaci, od vremena vladanja, broja stanovnika, visine gradskog proračuna, visine podignutih kredita s kojim kamatama, planirane i izvedene projekte, moral društva tj. sve prihode i rashode grada i broj psihički oboljelih građana, mafijaški klanovi i drugo.

Al evo ako te to tješi, Bubalo nije loš gradonačelnik kao što je Kerum ili kao što je bio Đapić.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2011. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  ....

...

Kažeš da je renoviranje trga promašena investicija i da se ne realizacijom iste, može uposliti 100 ljudi. Pri tome tvrdiš da je cijena nerealno visoka. Argumenti?

Most preko Drave, također promašena investicija. Ne realizacija izgradnje mosta vidiš 300 novouposlenih. Argumenti?

Bazeni (također promašena investicija po tvom) – 2000 novouposlenih. Gdje, kada , kako?

 Ukratko, puno riječi o malo sutra. Ti misliš da to nisu prioriteti, aktualna gradska vlast je ocijenila da jesu. Tvrdiš da bi se moglo uposliti ukupno 2400 ljudi, da se nije ušlo u realizaciju gore spomenutih projekata, a ja bih u svrhu ozbiljne argumentirane rasprave volio čuti tvoje viđenje gdje i kako. Osim toga trebali bi se zapitati koliko gradskih tvrtki sudjeluje u realizaciji projekata koji su u tijeku i kolikim to građanima osigurava radno mjesto i plaću?

 Da skratim. Neozbiljno je na osnovu osobne procijene neargumentirano tvrditi da su pojedini projekti promašaji, i da bi njihova ne realizacija urodila otvaranjem xy radnih mjesta.

Iz tvog uvodnog posta očito je samo da se tvoji prioriteti, i prioriteti gradskih otaca ne poklapaju, i to je sve.
No, to nije dovoljno za ozbiljnu raspravu. Barem ne meni …

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2011. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  ....

...

Kažeš da je renoviranje trga promašena investicija i da se ne realizacijom iste, može uposliti 100 ljudi. Pri tome tvrdiš da je cijena nerealno visoka. Argumenti?

Most preko Drave, također promašena investicija. Ne realizacija izgradnje mosta vidiš 300 novouposlenih. Argumenti?

Bazeni (također promašena investicija po tvom) – 2000 novouposlenih. Gdje, kada , kako?

 Ukratko, puno riječi o malo sutra. Ti misliš da to nisu prioriteti, aktualna gradska vlast je ocijenila da jesu. Tvrdiš da bi se moglo uposliti ukupno 2400 ljudi, da se nije ušlo u realizaciju gore spomenutih projekata, a ja bih u svrhu ozbiljne argumentirane rasprave volio čuti tvoje viđenje gdje i kako. Osim toga trebali bi se zapitati koliko gradskih tvrtki sudjeluje u realizaciji projekata koji su u tijeku i kolikim to građanima osigurava radno mjesto i plaću?

 Da skratim. Neozbiljno je na osnovu osobne procijene neargumentirano tvrditi da su pojedini projekti promašaji, i da bi njihova ne realizacija urodila otvaranjem xy radnih mjesta.

Iz tvog uvodnog posta očito je samo da se tvoji prioriteti, i prioriteti gradskih otaca ne poklapaju, i to je sve.
No, to nije dovoljno za ozbiljnu raspravu. Barem ne meni …

Ja sam lijepo naveo da se umjesto svake navedene investicije koja ne može biti prioritet nad stvaranjem radnih mjesta mogu opremiti pogoni sa radnim strojevima i zaposliti mogući broj nezaposlenih da stvaraju kapital s tom opremom.

Zar ti zaista misliš da sa 200.000.000 kn ne možeš opremiti jedan pogon u vlasništvu grada u kojem bi se zaposlilo 2.000 nezaposlenih i koji bi sa tom opremom stvarali kapital koji bi omogučio nove investicije i zapošljavanje.

Kakvo je tvoje mišljenje onda o tome što je grad platio 180.000 kn Elektrotehničkom fakultetu za izradu studije za proizvodnju gradskih bicikala koji se planiraju masovno izvoziti, a mogli su se i kupiti bicikli za potrebe grada za puno manje od 180.000 kn?

Kakvo je tvoje mišljenje u vezi razvoja grada, dali je potrebno tehnološki razvijati i proširivati osnovnu infrastrukturu grada radi omogučavanja bržeg razvoja poduzetništva u gradu? Nisu li za takve radove dugoročno konstantno potrebni strojevi u vlasništvu grada koje bi opsluživala stručna radna snaga ili je jeftinije plaćati privatnim firmama po 5 puta većim cjenama za nešto što je gradu uvijek trebalo, treba mu sada i uvijek će mu trebati. Misliš li ti da recimo gradske firme koje se bave infrastrukturom nemaju konstantnu potrebu za održavanjem i izgradnjom infrastrukture pa im se više isplati kupovati na javnim natječajima konstruktivne elemente izgradnje nego ih sami proizvoditi u svojim pogonima sa svojom stručnom snagom, misliš li da je bolje plaćati privatnim firmama obavljanje radova infrastrukture po 5 puta većim cijenama nego što bi gradske firme koštala vlastita opremljena stručna radna snaga.

Znači grad treba opremiti firme u svojem 100% vlasništvu sa svime potrebnim za neprekidno obavljanje poslova infrastrukture, od projektiranja, proizvodnje do izvođenja radova, a za to treba radna snaga pa će se ljudi zapošljavati.

Ili ti misliš da je normalno da privatne firme obavljaju sve gradske poslove i žive od gradskog proračuna te da se ne trebaju boriti za svoje mjesto pod suncem kvalitetom i dobrom organizacijom nudeći usluge poduzetnicima i građanima u državi i inozemstvu?

U komunizmu je sav zarađeni novac završavao u državnoj blagajni, a danas pored smušenih i nesposobnih političara završava u privatnim džepovima, te i jedni i drugi ostaju nesposobni za proširenje svojih poduzetničkih kapaciteta.

Grad bi trebao biti uzor privatnim poduzetnicima u razvoju poduzetništva tako da se organizira i sam uspješno obavlja sve što je u mogučnosti bez angažiranja privatnih firmi, iz područja koji su bitni za stabilno funkcioniranje grada bez ovisnosti o vanjskim utjecajima. Na sve druge stvari koje nemaju veze sa jačanjem stabilnosti grada ne treba uopće obraćati pažnju!

Grad će postati neovisan od privatnih firmi tek onda kad im uskrati sisu i da im dudu.
Glavni posao grada trebao bi biti urbanistički razvoj grada i pripremanje infrastrukture za to ali isključivo vlastitim kadrovima kako sam već rekao jer privatne firme ništa ne rade volonterski cuclajuću dudu.

Kad privatne firme više ne budu radile samo za grad, procvjetat će poduzetništvo u gradu, bolji će opstajati a lošiji propadati, proračun će se puniti više i tada će biti novca i za bazene i za mostove itd., što zapravo tada u tako razvijenom gradu neće biti ni potrebno jer će privatni kapital tada imati interes sam graditi bazene, stadione i slično, kao npr. što se planira graditi Aqua park od privatnog kapitala.

Da li želiš da ti dam troškovnik i kompletnu projektnu dokumentaciju i studiju realizacije za ulaganje 200.000.000 kn za zapošljavanje 2.000 nezaposlenih ili misliš da nije potrebno jer su to sposobne i stručne službe u gradu Osijeku?

Ako ipak želiš da ti dam bolje argumente u vidu kompletne projektne dokumentacije i studije realizacije morat ćeš mi omogućiti da oformim stručni tim od 5 ljudi koji bi za 3 mjeseca sproveo isto u djelo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali R
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2011. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obožavam ova HSP vs. HDSSB prepucavanja. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2011. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali R je napisao/la (Pogledaj post): › Obožavam ova HSP vs. HDSSB prepucavanja. Very Happy

mali Racku de mi reci gdje ja spadam da znam kom trebam ljubit s štovanjem! Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2011. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  ....

...


...

 Da, slažem se da su građanima i gradu najvažnija radna mjesta, odnosno ulaganja u ista, no upitno je treba li grad ulaziti u rizik poduzetništva (poticati da, no preuzeti ulogu poduzetnika i zapošljavati ... nisam siguran...) No, bilo kako bilo, naslov teme zvuči suviše pompozno i senzacionalistički (onako baš kvazi-novinarski žuto). Prikladnije bi bilo prijedlozi i kritike na rad gradonačelnika i zamjenika.
No i dalje mislim da je kritika bez argumenata i prijedloga kako može bolje, obična pljuvačina.

P.S. Molim te pokušaj biti sažetiji u svojim odgovorima, jer forumska forma to sama po sebi zahtijeva. Iskida me dužinom postova ... Laughing
Unaprijed hvala!

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2011. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  ....

...


...

 Da, slažem se da su građanima i gradu najvažnija radna mjesta, odnosno ulaganja u ista, no upitno je treba li grad ulaziti u rizik poduzetništva (poticati da, no preuzeti ulogu poduzetnika i zapošljavati ... nisam siguran...) No, bilo kako bilo, naslov teme zvuči suviše pompozno i senzacionalistički (onako baš kvazi-novinarski žuto). Prikladnije bi bilo prijedlozi i kritike na rad gradonačelnika i zamjenika.
No i dalje mislim da je kritika bez argumenata i prijedloga kako može bolje, obična pljuvačina.

P.S. Molim te pokušaj biti sažetiji u svojim odgovorima, jer forumska forma to sama po sebi zahtijeva. Iskida me dužinom postova ... Laughing
Unaprijed hvala!

Ima nešto i u tome što govoriš ali jako je bitno ukazivati na promašene investicije kako bi se iste što manje ponavljale, pa zbog toga u naslovu stoji riječ "Promašaji" kako bi se svi potakli na razmišljanje da li je to zaista promašaj ili nije.
Svi drugi članci veličaju sve što se napravi i prikrivaju se pravi razlozi a koji su uglavnom držanje ljestvi lopovima, pa ne vidim razloga zašto ne bi postojale i debate o stvarnoj pozadini investicija. Naravno da ponekad postoje i pogrešne pretpostavke, ali neće nitko poginut zbog toga, kao što nitko nije ni poginuo od basnoslovnih članaka koji drže ljestve pranju novca iz gradskog proračuna pod maskom dobrobiti građana, a novci završavaju na milijunskim računima privatnih interesa.

Naravno slažem se da te investicije omogučavaju plaće zaposlenim u tim privatnim firmama, ali tako se radi samo u komunizmu u kojem novci ipak ne završavaju u gradskoj blagajni nego privatnim džepovima poduzetnika. Poduzetništvo je sposobnost poduzetnika da se izbori za svoje mjesto pod suncem razvijanjem, a ne da sisa gradski proračun jer ako samo sisa proračun nikada neće sazrijeti.


PS: Evo trudio sam se biti sažet. Nadam se da te nisam natjerao da potpomažeš farmaceutsku industriju zbog prouzrokovanih glavobolja od čitanja mojih postova. Ako jesam, ispričavam se iz dna duše! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2011. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  ....

...


...

 Da, slažem se da su građanima i gradu najvažnija radna mjesta, odnosno ulaganja u ista, no upitno je treba li grad ulaziti u rizik poduzetništva (poticati da, no preuzeti ulogu poduzetnika i zapošljavati ... nisam siguran...) No, bilo kako bilo, naslov teme zvuči suviše pompozno i senzacionalistički (onako baš kvazi-novinarski žuto). Prikladnije bi bilo prijedlozi i kritike na rad gradonačelnika i zamjenika.
No i dalje mislim da je kritika bez argumenata i prijedloga kako može bolje, obična pljuvačina.

P.S. Molim te pokušaj biti sažetiji u svojim odgovorima, jer forumska forma to sama po sebi zahtijeva. Iskida me dužinom postova ... Laughing
Unaprijed hvala!

Ima nešto i u tome što govoriš ali jako je bitno ukazivati na promašene investicije kako bi se iste što manje ponavljale, pa zbog toga u naslovu stoji riječ "Promašaji" kako bi se svi potakli na razmišljanje da li je to zaista promašaj ili nije.
Svi drugi članci veličaju sve što se napravi i prikrivaju se pravi razlozi a koji su uglavnom držanje ljestvi lopovima, pa ne vidim razloga zašto ne bi postojale i debate o stvarnoj pozadini investicija. Naravno da ponekad postoje i pogrešne pretpostavke, ali neće nitko poginut zbog toga, kao što nitko nije ni poginuo od basnoslovnih članaka koji drže ljestve pranju novca iz gradskog proračuna pod maskom dobrobiti građana, a novci završavaju na milijunskim računima privatnih interesa.

Naravno slažem se da te investicije omogučavaju plaće zaposlenim u tim privatnim firmama, ali tako se radi samo u komunizmu u kojem novci ipak ne završavaju u gradskoj blagajni nego privatnim džepovima poduzetnika. Poduzetništvo je sposobnost poduzetnika da se izbori za svoje mjesto pod suncem razvijanjem, a ne da sisa gradski proračun jer ako samo sisa proračun nikada neće sazrijeti.


PS: Evo trudio sam se biti sažet. Nadam se da te nisam natjerao da potpomažeš farmaceutsku industriju zbog prouzrokovanih glavobolja od čitanja mojih postova. Ako jesam, ispričavam se iz dna duše! Wink


Eto skoro da smo se u potpunosti složili (osim što i dalje mislim da grad treba poticati poduzetništvo, a ne preuzeti ulogu poduzetnika). Da kritike na pametne ljude mogu i trebaju djelovati motivirajuće to odavno znam, stoga podržavam kritiku, no samo onu koja ima potreban odmak od pljuvanja. Sad kad smo precizno definirali i nazvali stvari pravim imenom, možemo dalje.
Gradski proračun po mom mišljenju se treba trošiti na razvoj, održavanje i ulaganje u gradske četvrti i mjesne odbore, a u svrhu da se poveća kvaliteta života građana. Pod tim smatram ulaganje u edukaciju i razvoj mladih i sve vezano za sadržaje koji su potrebni mladima Osijeka, rad na kvalitetnijoj prometnoj povezanosti grada i okolice, briga o vizualnom identitetu grada itd. Naravno da je u svemu tome najvažnije da sve bude transparentno i u skladu sa zakonom. No tema je sama po sebi previše kompleksna, da bi se sve moglo svesti na nekoliko manje-više suvislih rečenica.
P.S. Ne brini za moju glavobolju… Šupalj zub boli, a kod glave je obrnuto. Ja nisam u opasnosti. osijek031.com smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2011. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
mali R je napisao/la (Pogledaj post): › Obožavam ova HSP vs. HDSSB prepucavanja. Very Happy

mali Racku de mi reci gdje ja spadam da znam kom trebam ljubit s štovanjem! Mr. Green

Biraj ti prvi, dame imaju prednost ... Laughing

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.09.2011. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  Pri ocjenjivanju nečijeg rada, morali bi imati neke referentne točke. U ovom konkretnom slučaju trebamo statistike iz vremena bivših gradonačelnika. Treba baratati konkretnim podacima, o stanju svega što želimo komentirati za vrijeme bivših gradonačelnika i danas. Tek tada možemo govoriti o promašajima ili uspjesima nekog od njih, u protivnom se sve svodi na neargumentiranu pljuvačinu.


Sličnu statistiku sam radio početkom travnja. Probam ju naći, ako ju imam još na kompu, pa je stavim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: