Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Solarana joga

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2011. 18:03 
Naslov:  Solarana joga
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.08.2011. 6:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I šta očekuješ od ove teme root.Znaš da će te gomila ismijati.Ja nisam među njima jer sam prošla praksu ali mi je žao što će gomila ljudi koja nema pojma o sungazingu posprdno komentirati temu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2011. 7:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od teme očekujem da barem jednog potakne na praksu i tema bi sa time ispunila svrhu na ovom forumu, namjenjena je za odabrane.Neka se sprdaju ostali imaju pravo na to ja se neću loše osječati zbog njihovih komentara jer TKO se sprda treba se postavit pitanje.Baš mi je drago što si završila praksu i sigurno se osječaš fantastično.

_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.08.2011. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da root zaista je čudesno riješila sam se i nekih zdravstvenih problema ( alergija) a o mentalnom čiščenju neću ni govoriti. Bez obzira što sam završila praksu i dalje navečer uživam u zalascima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2011. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ kad bismo si dali više truda i vremena koje bismo posvetili solarnoj jogi, ne bismo imali problema sa zdravljem, a hrana u obliku kakvom smo je navikli uzimati, ne bi nam bila potrebna; živjeli bismo puno mirnije i ne bismo bili pod stresom;

btw, gospodin iz video clipa prije 2 godine održao je predavanje i u našem gradu; ono što je korisno za zimu protiv tzv. zimskog blues-a je saćuvati boce vode sa solarnom energijom (:

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2011. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema potrene čuvati vodu za zimu.Solrana voda može stajati samo 24 h.I zimi ima sunca i isto se može praviti solarna voda doduše potrebno je više vremena da stoji na suncu ali učinak je isti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2011. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim,pripremate se rijesiti problem gladi u svijetu! Very Happy
Mislim da ce moj iduci poslovni pothvat imati veze sa protektikom oka... Razz

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2011. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ bazooka, daj se malo bolje raspitaj o temi prije nego izvališ glupost ubuduće... Hira Ratan Manek je bio pod promatranjima 0-24h i solarna joga se bazira na 'zurenju u sunce' u vrijeme kada nije štetno - ujutro u zoru i navečer u vrijeme zalaska sunca; smij se koliko god želiš, ali činjenica je da danas baš ne postoji hrana za koju možeš reći da je zdrava

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2011. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la: ›
~ bazooka, daj se malo bolje raspitaj o temi prije nego izvališ glupost ubuduće... Hira Ratan Manek je bio pod promatranjima 0-24h i solarna joga se bazira na 'zurenju u sunce' u vrijeme kada nije štetno - ujutro u zoru i navečer u vrijeme zalaska sunca; smij se koliko god želiš, ali činjenica je da danas baš ne postoji hrana za koju možeš reći da je zdrava


Prema ovome, a to je jedina studija koju sam našao, HRM nije bio baš 0-24 pod promatranjem, imao je goste i išao je u šetnje sa prijateljima.
Dalje, direktno gledanje u Sunce UVIJEK je šteto, bez obzira na položaj sunca na horizontu/nebu.
Ne znam odakle ti "činjenica" da danas nema zdrave hrane? Ja je jedem svakodnevno! Wink

PS: Ako ne jedeš - umrijet ćeš!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2011. 19:10 
Naslov:  Re: Solarana joga
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poprilično me zaintrigirala ova tema, prvenstveno što mi se ovakva metoda, za razliku od nekih drugih, čini vrlo logičnom. Zanima me je li tko prakticirao istu te je li osjetio kakve psihičke i fizičke napretke? Ovo što sam vidio u emisiji izgleda mi poprilično nestvarno, a s druge strane, sve je objašnjeno tako logično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2011. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ Ne postoji znanstveno objašnjenje, međutim je u praksi potvrđeno da stvar funkcionira samo što naši znanstvenici to još uvijek ne mogu objasniti. Ima jako puno ljudi koji prakticiraju metodu, a da bi postigli ovu razinu na kojoj se mogu opskrbiti energijom iz Sunca umjesto energijom iz hrane potrebno je dosta vremena. Vrijeme gledanja u Sunce se postupno povećanja. Niti ja kao laik ne mogu objasniti na koji način to djeluje, ali znam da HRM ne izgleda kao neki žgoljavi djedica, ali ono što sam uživo vidjela je da njegove oči sjaje i nema znakova oštećenja vida. Na seminaru ga se čak testiralo pomoću svima znane metode provjere osjetila vida. Neka slova ja koja ne nosim naočale nisam vidjela, ali on je sva slova prepoznao.

@Someone - preostaje ti jedino isprobati djeluje li metoda i za tebe ako te doista zanima

@bazooka - mislim da si iz konteksta izvukao određeni dio, no podsjećam na ovo: 'The unique thing was, that this time he was under continuous day to day medical checking and elaborate medical testing' - dakle provjeri još jednom značenje riječi 'constant' u Merriam Webster rječniku (;

ovaj dio 'how this gentleman could do this, and that too like a normal man he talks, moves around, meets people, gives lectures and talks intelligently and quite logically, i.e. all his systems are normal including cognition.' molim ne izvlačite iz konteksta jer u dijelu prije toga jasno kaže da su ga dolazili pregledavati liječnici i znanstvenici koji se bave raznim znanstvenim disciplinama i istraživanjima te se odnosi na to kako se unatoč postu ponašao kao svaki prosječan čovjek (nije izgledao umorno niti iscrpljeno).

Dalje se također navodi i ovo:

'and had really taken this gentleman to toughest and most critical analytic check (keeping in a nursing home more than a month, isolating him in a cube, not allowing any of his relatives to stay with him, etc.) and all other doctors also had scrupulous checking'

ali si ovaj dio vjerojatno krivo shvatio:
'they had to explain, how this gentleman could do this, and that too like a normal man he talks, moves around, meets people, gives lectures and talks intelligently and quite logically, i.e. all his systems are normal including cognition. '

Dakle, cijelo je vrijeme bio pod promatranjem. I rest my case! Što se tiče onog - ako ne jedeš, umrijet ćeš... HRM i još 200 ljudi za koje se zna da poste, dokaz su da to baš i nije tako iako sam i sama prije vjerovala u to. Eto, toliko

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2011. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kuzim. Jedni glasaju za HDZ, drugi zure u sunce....
Zivot je uistinu slozena pojava. Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2011. 18:53 
Naslov:  Re: Solarana joga
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2011. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidim ja svako jutro neka 3 lika zure prema suncu gore na bastionu kod kazamata jel to to ili?

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.09.2011. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da to je sungazing,gledaju u izlazak sunca.Slobodno im se pridruži i pitaj sve što te zanima doću i ja Smile

_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: