Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svi smo mi ljudi, ali treba biti čovjek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2011. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudskost je strah od neznanja odnosno kukavičluk!

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Ljudskost je strah od neznanja odnosno kukavičluk!

Znači osjećaj morala, etike, empatije (što nas razlikuje od drugih vrsta na planeti) po tebi je posljedica straha od neznanja i kukavičluka? Oprosti meni to baš ne drži vodu ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
francika je napisao/la: ›
Ljudskost je strah od neznanja odnosno kukavičluk!

Znači osjećaj morala, etike, empatije (što nas razlikuje od drugih vrsta na planeti) po tebi je posljedica straha od neznanja i kukavičluka? Oprosti meni to baš ne drži vodu ...


Moral, etika? Gdje toga ima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2011. 3:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Znači osjećaj morala, etike, empatije (što nas razlikuje od drugih vrsta na planeti) po tebi je posljedica straha od neznanja i kukavičluka? Oprosti meni to baš ne drži vodu ...


Empatija nije ekskluzivna osobina ljudi, no moral i etika izmišljeni su iz praktičnih razloga; tako je, recimo, poligamija jednom postala nepoželjna zbog kontrole populacije; krađa je definirana vjerojatno osvitom poljoprivrede, kad se pojavila potreba za posjedovanjem stvari, a organizirana religija masovnim prelaskom na poljoprivredu.

Od svih osobina, mislim da se čovjek najviše izdvaja od ostalih po svojem intelektu; iskustvo, predaja i pismo doveli su do toga da se možemo prilagoditi gotovo svemu, što je iznimno važno za preživljavanje vrste, ali i jedinstveno (bar koliko nam je u ovom trenutku poznato).

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: