Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Čemu reprezentacije?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2011. 18:10 
Naslov:  Čemu reprezentacije?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljut sam zbog sinoćnje utakmice, košarkaške, jer nešto znam o tom sportu, pa me to drži duže od ostalog. Nije bitan rezultat, već agonija hrvatske košarke, već godinama. Čak nisu krivi ni ljudi koji to sve vode iz svojih nekih, niskih pobuda, ni novi ljubitelji košarke, Karamarko i Emil Atlantic. Nije kriv ni izbornik, koji očito nije za to mjesto. Nisu krivi ni dečki, koji inače znaju igrat košarku, ali za tu repku...ne ide, pa ne ide. Možda je ovo najlošija reprezentacija posljednjih 20 godina, ali se ne smije izgubiti od lošijeg, jer to nije nogomet i ta šugava lopta u košarci nije okrugla, već kockasta.
Ono što je krivo je ideja reprezentacije. "Sveti dres" - "sveta domovina" i slična sranja se ne doživljavaju na način kako to doživljavaju drugi. Pa kad se djeca u ulici skupe, postoji više želje i htjenja nego na sinoćnjoj utakmici, a djeca ne nose reprezantativni dres. Od Draženove smrti, svaki put me stid gledati napad u zoni i solo akcije onih koji nisu potpisali dobar ugovor.
U svim sportovima, reprezentacija se shvaća kao način kako se bolje prodati. A kad potpišeš, onda brže bolje u neku poreznu oazu, da ne bi možda morao vratiti ono što su u tebe uložili. Evo primjer tenisa. Umalo pa ni jedan nije iz Hrvatske, igraju za Hrvatsku koja ih godinama sponzorira stipendijama, a oni prijavljeni u Monacu. Koliko prima stipendije ona mala što je optužena za doping? Je, malo je, ona to pojede za doručak i u vitaminima, ali očekujemo odgovornost obostrano. Vlašić, Kostelić, nogometaši...trnoviti putevi, ali kad uspiju, onda nema majci...
Možda pretjerujem, ali onakvu Makedonij bi dobili moji dečki iz ulice.
Svoju obitelj ću registrirati kao neprofitnu udrugu, i tražim stipendije i sponzore. Ako mi familija dogura do reprezentativnog dresa, odoh u Monte Carlo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2011. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni samo nije jasna jedna stvar.
2010.mlada reprezentacija 5. u Europi
2009. mlada reprezentacija 3. na svijetu.
2008. mlada reprezentacija 3. u Europi.
Ove godine u16 reprezentacija obranila naslov europskih prvaka.
Zašto sav taj silni talent propada kod nas? Kako smo u mlađim kategorijama u vrhu,a vidi ih jučer majko moja mila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.09.2011. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svatko tko iolo zna nešto o stanju untar HKS-a zna zašto je to tako. Kako da išta bude normalno u seniorskim kategorijama kada su vodstva pojedinih liga totalni nesposobnjakovići ili sposobni ali debelo žmire na oba oka na ono što pojedini klubovi rade. Ovo o ligama mislim na A2 i niže seniorske lige gdje se zapravo seniori i kale, pogotovo kada prelaze iz juniora u seniore.

Pa samo za osječku košarku, točnije za njezinu propast kriva su dva čovjeka. Jedan je ubacivao seniore u juniorske utakmice kako bi što više ponizio protivnike a drugi mu godinama na to žmirio... Još žalosnije što se jedan od te dvojice i dan danas predstavlja kao jedini mogući spas iste.

I sad si zamislite u svakoj regiji po jedan takav i eto odgovora zašto nema ničega u seniorskim kategorijama. U nižim kategorijama rade ljudi koji zaista vole košarku, zato i ima rezultata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2011. 9:44 
Naslov:  Re: Čemu reprezentacije?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Repešina" repka je bila jača od one '90-tih, sva mjesta pokrivena više nego dobro, nedostajala je kemija. Akcije su se svodile na stajanje četvorice i solo akcije Planinića i Ukića.
Lajt motiv odnosa košarkaša prema HKS je slučaj Vujčić, koji je odbio reprezentaciju, kako bi se mogao spremiti za kamp u NBA. Onda se ozlijedio i postao još veći peder.
Dobro što je ovo mučenje na Euro basketu završilo.
Sjetim se Parkera i Nowitskog, likova kojima ne treba ništa u životu, ni država ni novac, ali igraju košarku zbog košarke. Oprostio bi svima da sam vidio barem to. Ovako, samo me sramota.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: