Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dizajn inerijera

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2011. 11:18 
Naslov:  Dizajn inerijera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, zanima me mišljenje forumaša o ideji pokretanja djelatnosti dizajniranja interijera, u smislu razrade plana uređenja prema potrebama i financijskim mogućnostima. Većina posla se obajvlja putem programa za vizualizaciju, gdje je moguće prikazati gotovo sve, u smislu boja za zidove, podove i keramiku, izbora namještaja i garnitura, bilo gotovih ili po narudžbi, te ostalih dekorativnih predmeta. Kupatila i kuhinje naravno ulaze u to, kao i sve što je potrebno . Neki ljudi imaju tu prednost da si mogu predočiti raspored stvari u praznoj prostoriji, uskladiti boje zidova, podova sa budućim namještajem i drugim dekoracijama. No drugi si to jednostavno nemogu predočiti i dok ne povuku kist boje po zidu, jednostavno ne vide to. Također, kada kupujete ormare, komode i kuhinje, većina trgovaca vam nude gotove kombinacije ili imate mogućnost izrade po mjeri vašeg prostora. Najveći problem je, što trgovci u jednu ruku očekuju da vi, kao kupac, imate već gotovu sliku vašeg prostora i znate što vama sve treba. Često se događa da na kraju imate hrpu namještaja i dekoracija koji sada ne izgledaju onako kako ste to mislili i imate račune, čija suma nije zanemariva. Isto tako, kada uzimate opremu po mjeri, na našem tržištu, imate tvrtke koju su specijalizirane za pojedine elemente. Točnije, ako kupujete kuhinju, „ovi“ su najbolji, ako kupujete ormare i komode „oni“ su najbolji. Priča se naravno nastavlja za ostale sobe, kupatilo, itd. Element cijene je tu također bitan faktor, no često je slučaj da neugodnim iznenađenjem saznate zašto su „ovi“ jeftiniji od „onih“.
Da ne dužim dalje, ideja jest pružiti tehničko znanje i iskustvo, te vama kao klijentu prikazati mogućnosti, te prednosti i mane odabranog dizajna, predložiti vam tvrtke i prizvode te uštedjeti vam vrijeme koje ćete provesti tražeći po salonima i skupljajući ponude sa svih strana.
Unaprijed se zahvaljujem za sve kritike, komentare i ostalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2011. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobra ideja! Trebas strucnog suradnika?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2011. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlična ideja ! Ako pokreneš biznis ja ću ti sigurno biti klijent, a vjerujem da nas ima još koji nemaju baš smisla za takve stvari Smile

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.08.2011. 2:03 
Naslov:  Re: Dizajn inerijera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WalterWolf je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, zanima me mišljenje forumaša o ideji pokretanja djelatnosti dizajniranja interijera, u smislu razrade plana uređenja prema potrebama i financijskim mogućnostima. Većina posla se obajvlja putem programa za vizualizaciju, gdje je moguće prikazati gotovo sve, u smislu boja za zidove, podove i keramiku, izbora namještaja i garnitura, bilo gotovih ili po narudžbi, te ostalih dekorativnih predmeta. Kupatila i kuhinje naravno ulaze u to, kao i sve što je potrebno . Neki ljudi imaju tu prednost da si mogu predočiti raspored stvari u praznoj prostoriji, uskladiti boje zidova, podova sa budućim namještajem i drugim dekoracijama. No drugi si to jednostavno nemogu predočiti i dok ne povuku kist boje po zidu, jednostavno ne vide to. Također, kada kupujete ormare, komode i kuhinje, većina trgovaca vam nude gotove kombinacije ili imate mogućnost izrade po mjeri vašeg prostora. Najveći problem je, što trgovci u jednu ruku očekuju da vi, kao kupac, imate već gotovu sliku vašeg prostora i znate što vama sve treba. Često se događa da na kraju imate hrpu namještaja i dekoracija koji sada ne izgledaju onako kako ste to mislili i imate račune, čija suma nije zanemariva. Isto tako, kada uzimate opremu po mjeri, na našem tržištu, imate tvrtke koju su specijalizirane za pojedine elemente. Točnije, ako kupujete kuhinju, „ovi“ su najbolji, ako kupujete ormare i komode „oni“ su najbolji. Priča se naravno nastavlja za ostale sobe, kupatilo, itd. Element cijene je tu također bitan faktor, no često je slučaj da neugodnim iznenađenjem saznate zašto su „ovi“ jeftiniji od „onih“.
Da ne dužim dalje, ideja jest pružiti tehničko znanje i iskustvo, te vama kao klijentu prikazati mogućnosti, te prednosti i mane odabranog dizajna, predložiti vam tvrtke i prizvode te uštedjeti vam vrijeme koje ćete provesti tražeći po salonima i skupljajući ponude sa svih strana.
Unaprijed se zahvaljujem za sve kritike, komentare i ostalo.


Ha.. ideja nije losa.. samo paprena ce to biti cijena a sobzirom da zivis u slavoniji rezultat znas Smile firma bi trebala biti agent i ujedno da ti uredi prostor vjeruj da 60-70% kupaca ce okrenut ocima i rec da je dovoljno skup majstor i materijal kud jos i dizajnera interijera ruku na srce mali broj ljudi trazi takvo sto na ovim prostorima.. Ljudi vise vole svoje eksperimente i radje na svoju ruku pogrjesiti nego se navlaciti s dizajnerima interijera a prvenstveno radi novca ce izabrati svoju mastu..

Osobno moje misljenje da takvo sto kod nas tesko bi prolazilo a i mali broj musterija bi se nasao.. definitivno bi ti bilo bolje dizajnirati namjestaj (minimalizam) i baciti se na prodaju svojeg proizvoda pa cak mozda se prebaciti na vanjsko trziste prvenstveno mislim web shop..

Kako god SRETNO! Ako trebas suradnika za 3D vizualizaciju javi! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.08.2011. 3:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako trebaš šljakera... Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2011. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ideja je super, no hoće li zaživjeti?
ali ne brini, ako nemaš megalomanska očekivanja i pretpostavke o "čudnim" zaradama, ako misliš stvarno raditi i 100% dati sebe poslu bez radnog vremena, ako znaš sa svakakavim budalama -onda nevidim problem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.08.2011. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ideja je odlicna ... i tako nesto je svakako potrebno.

Medjutim, mislim da ljudi ne cijene intelektualni rad i da je njihova percepcija o tome da bi im to sve netko mogao napraviti za ciglicu kave i bombonjeru.

Opet ... takvih usluga nema u osijeku, pa ako si prvi, vjerujem da bi mogao dobro poslovati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Einstein
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2011. 1:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super dobra ideja.. nažalost nisi prvi kojem je tako nešto palo na pamet... točno time što si ti opisao se bavi Interijer studio Karizma (nisam sigurna da ih nema i više po Osijeku)... s obzirom na dobar zalet koji su uhvatili prije tebe kontam si da će ti trebat jako dobra (čitaj niska) cijena i jako dobra (čitaj odlična) usluga da bi bio ikakva konkurencija... ne pomaže ti ni to da dotični studio vodi žena koja je sposobna Eskimima usred Grenlanda prodat kamion snježnih blokova i onda još isposlovat da nju angažiraju da im sredi interijer iglu-a..i naravno sve to jako dobro naplatit...
nije mi namjera ubit te u pojam odmah u startu..ideja je odlična... samo mi se čini da takva ponuda nema baš veliko tržište..tako da..savjetujem ti da se jako dobro informiraš o ponudi i potražnji takvih usluga prije nego se upustiš u planiranje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2011. 1:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Einstein je napisao/la: › nije mi namjera ubit te u pojam odmah u startu..ideja je odlična... samo mi se čini da takva ponuda nema baš veliko tržište..tako da..savjetujem ti da se jako dobro informiraš o ponudi i potražnji takvih usluga prije nego se upustiš u planiranje...
Ukratko receno - to bi bilo to.

Za mnoge ideje je cak i jedna Hrvatska premalo trziste, stoga ovdje uvijek treba biti oprezan kad su ideje u pitanju. Ono sto bi proslo na mnogim drugim mjestima - mozda bas ovdje nece.

Druga mogucnost bi bila da se ne ogranicavas na ovo trziste, ali ne znam koliko ovakav posao omogucava rad na daljinu, i sl. Vjerujem da uz prave alate nije nemoguce na daljinu dizajnirati neki prostor u npr. Kaliforniji. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.08.2011. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da potraznja za tim postoji..makar znam koliko mene ljudi pita za savjet..no nisam sigurna koliko bi netko to htio platiti..
a procjeni si kolika su potrebna ulaganja (prostor, oprema, registriranje poduzeca bla bla) i kolika je minimalna moguca dobit..pa odluci..
i ne daj da te plase konkurencijom..
to se podrazumijeva..u kojem poslu nemas konkurenciju..
i ti bi njima bio konkurencija..
tak da..samo hrabro

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2011. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Einstein je napisao/la (Pogledaj post): › super dobra ideja.. nažalost nisi prvi kojem je tako nešto palo na pamet...


eto ti još jedan razlog više da ti je ideja dobra i da ćeš imati klijenata, doduše ja za ove što ih einstein navodi nikad nisam čula, al nema veze ti samo raspali reklamu svuda okolo i kreni raditi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.08.2011. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Einstein je napisao/la (Pogledaj post): › super dobra ideja.. nažalost nisi prvi kojem je tako nešto palo na pamet...


eto ti još jedan razlog više da ti je ideja dobra i da ćeš imati klijenata, doduše ja za ove što ih einstein navodi nikad nisam čula, al nema veze ti samo raspali reklamu svuda okolo i kreni raditi!



Dobar marketing čuda čini Smile

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.08.2011. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo želim reći hvala svima koji su proćitali tekst, te hvala vam na kometarima. Bez obzira na branšu, naplatiti je uvijek najteže i toga sam svjestan. Ne sanjam o milijunima i to nije cilj. Vjerujem da bi tako nešto moglo zaživiti kod nas, bez obzira što ljudi ne razmišljaju toliko unaprijed i nemaju tu naviku. Mislim da će najteže biti prvih par poslova, odnosno prvih par klijenata. Krenuti malo po malo, pa vidjeti kako ide dalje. Još jednom hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2011. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se totalno sa padobrancem!
Dosta je ovih copy paste uređenja..bzvz..nekada je dovoljna neka sitnica da totalno promijeni percepciju cijelog prostora, ne mora se raditi o ne znam kakvim svotama uloženog novca da bi se sredila neka prostorija....bitne su ideje i razuvjeriti ljude da su ovakve stvari uvijek neizbježno skupe!
Samo naprijed Smile

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: