Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Natječaj za suvenir Grada Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2006. 12:03 
Naslov:  Natječaj za suvenir Grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer je objavljen pobjednik i to tzv. "tkanje" pregleda povijesnog razvoja grada. Ovdje možete vidjeti svih 8 finalista: http://www.osijek.hr/suvenir.aspx

Uvjeti koje je prema natječaju trebalo zadovoljiti da bi prijavljeni radovi postali službeni suvenirima bili su: da je rad cjenovno prihvatljiv turistima, da je lako prenosiv u torbi(cama), da je prikladan za poklone u gradskom protokolu, da ima uporabnu vrijednost i da komunicira s građanima tako da je lako prepoznati grad Osijek kada se pogleda suvenir.

Što mislite, je li prvonagrađeni rad udovoljio uvjetima? Biste li "tapiseriju" poklonili prijatelju kao uspomenu na posjet Osijeku? Hoće li gradonačelnik pokloniti "tkanje" kolegi iz Pečuha kad ga opet posjeti? Question Idea Embarassed Embarassed

Vrijedi li "tkanje" 12000,00 kn koliko je iznosila prva nagrada? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2006. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovi radovi su jad i bijeda. Nemam rijeci... Ili imam...


Opći dojam-kič. S tim da snježne kugle prednjače, ma cija je ta debilna ideja uopće bila, ko da smo zasuti snjegom cijelu godinu, ne daj bože takvog suvenira.


Krigla, šolja... bezveze, to svako selo ima...


Ogrilica?! Ma de molim te ko bi to nosio?! Ružne su i seljacke, i nimalo ne asociraju na Osijek.


Okviri su dobra ideja, pogotovo to što su kao secesijski, al svejedno mi nisu bas nesto... Nekako su obicni mozda... Uglavnom , ja ih ne bi na zid okacila.


I to tkanje... Kakvo crno tkanje, sta je Osijek po tom poznat? Eto ima to za kupit u Pevecu za desetak kuna, mi noge brišemo...


Grb je ružno izrađen. Inace mi je sam grb lijep, al ovaj s natječaja je loše napravljen.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2006. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po meni, prvo mjesto bi ovih ovdje osvojili srebrni broševi jer su zadovoljili većinu kriterija navedenih u natječaju.

A što se tiče kugli, istina ne pada snijeg cijele godine, samo se tako zove stvar; engleski: snow dome, snow ball, a može sadržavati raznobojne "padalice".

Trebali bi napraviti izložbu svih 18 radova

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2006. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

esseker je napisao/la: ›

A što se tiče kugli, istina ne pada snijeg cijele godine, samo se tako zove stvar; engleski: snow dome, snow ball, a može sadržavati raznobojne "padalice".



Znam , ali kad bi to bio službeni suvenir, lako bi se pomislilo da je snjega do koljena..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2006. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki od 8 finalista mogao bi u nekoj situaciji poslužti kao neka vrsta suvenira, ali prvonagrađeni nimalo ne komunicira s turistom tako da ga čim ga ovaj pogleda asocira na nešto specifično za Osijek.

Ima na linku i opis suvenira. Kaže autor da kao što drugi gradovi imaju nekakvo tkanje npr Pag čipku, Osijek može imati taj tepih Laughing

na koju foru je stručni žiri odlučio za taj suvenir? Možda nakon što su ispitali "primjenjivost" kriglice u praksi Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2006. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

katastrofa, jedan gori od drugog! kič! takav suvenir valjda jedino Čaprazlije imaju!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2006. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ovi suveniri dostojno predstavljaju grad Osijek. Cool
Demantirajte me ako možete! Twisted Evil

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2006. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno mi nije jasno da nije kriglica prošla, pa ono najstariaj pivovara u Slavoniji, u rvackoj a i šire.
Ili zašto ne bi bio mali kotlić fisha kao ono pozz iz osijeka. Al ovo je najbolje Osijek je ipak središte tepihičarstva Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2006. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Stvarno mi nije jasno da nije kriglica prošla, pa ono najstariaj pivovara u Slavoniji, u rvackoj a i šire.
Ili zašto ne bi bio mali kotlić fisha kao ono pozz iz osijeka. Al ovo je najbolje Osijek je ipak središte tepihičarstva Laughing

mali kotlić bi bio baš fora. onako okačen o tronožac, na lancu. samo na kotlićić lupimo grb ili napišemo OSIJEK i eto ti prepoznatljivosti. pa onda konjski tramvaj, kojeg smo imali prvi u hrvatskoj. ali mi se čini da je jedan od uvjeta bio uporabna vrijednost. zašto, pobogu?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
canyon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2006. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Stvarno mi nije jasno da nije kriglica prošla, pa ono najstariaj pivovara u Slavoniji, u rvackoj a i šire.
Ili zašto ne bi bio mali kotlić fisha kao ono pozz iz osijeka. Al ovo je najbolje Osijek je ipak središte tepihičarstva Laughing


A meni nije jasno zašto netko tko ima takvu dobru ideju kao što je taj kotlić se nije prijavio i pokupio 12000 kuna nagrade. Sad je kasno prigovarat, svi su imali šansu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2006. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je, i meni se dopala ideja s malim kotlicem.

Da to neko fino naparavi bio bi krasan suvenir.

Zasto bi bilo kasno? Nikad nije kasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2006. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmmm... cini mi se da vecina tih suvenira nema neku pricu... nema ono sto esseker spominje (komunikaciju s turistom)... nema specificnost...

Ne znam jel' se netko sjetio i poslao takav rad, ali mi smo po necemu jebacki specificni. Posebno ljeti. Komarci!

Ako Nessi moze biti planetarno popularna, ne znam zasto komarac ne bi bio prepoznatljivi element Osijeka. Komarac se moze aplicirati u nebrojeno formi (i kao jebena kugla s pahuljama, kao krigla, kao cipka, kao tanga gatje, moze se aplicirati curi na guzu, jetrvi na celo, svekru na pletja)...Majice, plisane igracke, voshtane figure, jastucici za zadnju shajbu automobila, privjesci, gefufne... zaista neogranicen broj formi... a svi pricaju istu pricu - komarac kao zastitni znak Osijeka! Naravno, osnovno oblikovanje i temeljni vizualni koncept samog komarca bi trebao biti sto vise cartoon-like... nesto kao sto je Isus prikazan u Dogmi. Tako i ovdje komarac namiguje, pokazuje palac, dakle, jedan bezopasni, zaigrani i veseli sareni komarac.

Turizam i avanturisticki izleti u Kopacki rit (slika: elektrobrodici puni stranih bakutanera koji idu napojiti rojeve komaraca). Za razlicu od africkih ubojica, nasi komarci su djecje igracke. Malo te svrbi, ali ne ugines u agoniji. Dakle, potpuno zdravstveno sigurni izleti, seoski turizam, konji, rode, zabe...

Btw. ni ova krigla nije losa, a i kotlic je jaka fora, samo treba sloziti pricu oko toga i skontati sve moguce forme i nacine ekspolatacije. Dakle, prepoznatljivost i eksploatacijski potenijal bi trebali biti glavni motivi pri odabiru (u ovom nasem virtualnom izboru) ;-).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2006. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E koliko se sjećam pa komarac nam je bio maskota EPSO-a proje 20-tak godinica zar ne?
Bah vezano za ideje, imamo mi ideja al ja nemam pojma kak se rade kotlići, zato sam si nabavijo onaj od bureta Osječkog piva cca 40 litri taman za napojit moju bagru a od inoxa, beš zepter ovo je prava stvar Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2006. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Hmmm... cini mi se da vecina tih suvenira nema neku pricu... nema ono sto esseker spominje (komunikaciju s turistom)... nema specificnost...

Ne znam jel' se netko sjetio i poslao takav rad, ali mi smo po necemu jebacki specificni. Posebno ljeti. Komarci!



dobra ideja za luckastog komarca, samo pitanje bi li mogao potući tako jaku konkurentziju kao što je bila "vremenska krpara", valjda bi bio protumačen kao neozbiljan Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2006. 19:22 
Naslov:  Re: Natječaj za suvenir Grada Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jednom riječju...katastrofa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: