Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sajam antikviteta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kišni čovjek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.02.2007. 22:37 
Naslov:  Sajam antikviteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... eto ovako ja sam nov ovdje na forumu i neznam baš mnogo stvari koje se nude na ovome forumu. Eto muči me jedna stvar - sad u subotu 3.2 bio je sajam sntikviteta u na trgu sv. Trojstva. Štandovi izlagača ( antikvara )( oni drndavi drveni sa natkrovom što ih viđamo po gradu ) su bili postavljeni prekoputa ceste kob birtija big bena ... i naplačivali su se sto kuna bilo da su sa tim platnenim natkrovom ili ne ( jel bilo je još nekih obićnih montažnih stolova ) cijena je bila ista...Sve je bilo lijepo bilo je dosta izlagača, posjetitelja ..., ali eto bilo je i jakoga vjetra jel direktno iz ulica koje vode do Drave je puhao zbilja jak jak vjetar koji je doslovno dizao štandove sa antikvitetima prouzročivši pri tome mnoge štete. Najgore od svega su stradala ogledala i slike koje su bile pričvršćene za štandove ali pod naletom jakoga vjetra su se otkidala i razbijala od kamene kockice. Uz to vjetar je nosio i suho lišće,smeće i prašinu vijoreći ih po zraku i noseći sve ravo na okupljenu masu. Mnoštvo ljudi je otislo je iako je sunce sijalo - vjetar je bio prejak jel su izlagaći morali pola stvari spremiti kako se nebih porazbijale i tako reči niej se imalo baš puno ni vidjeti.
Osobno sam ogorčen, jel iako znam da je prijašnja lokacija sajma bila kod bastiona i da je tamo stanje bilo jos gore te je svega dolazilo samo par antikvara, ova lokacija je isto tako loša kao i ona kod bastiona. Stolovi su loši i klimavi uz to cijena stolova sa natkrovom i bez njega je bila ista ( što nije u redu ) ponavljam 100 kuna. Od večine antikvara se čulo kako se neisplati dolaziti više izlagati na ovome sajmu ( jel mongi od njih nisu iz Osijeka ) i da se bolje isplati plačati mjesto u hotelu Royal iako je ( kako sam čuo ) cijena mnogo skuplja, ali je barem toplo i na zatvorenome, a mnogi su istaknuli kako više neče nakon ovoga puta i nakon pretrpljene štete više ni doći izlagati. Jako mi je žao što nitko nema sluha za njih kada su tražili da se sajamu odredi neka stalna lokacija ( naime čuo sam da je u bastionu trebala biti ali da se nikome neisplati jel očito nemogu oderati ljude ) gdje bi mogli slobodno izlagati. Sramotno je i to da su se naplačivali stolovi koji su se raspadali pod naletima vjetra i mogu samo reći da tko god je organizirao ovo nije imao na umu ništa doli toga da što više pokrade novca od napalčivanja mjesta - no to tako i ide u ovome našem gradu - sramota i čudim se da nitko nije reagirao več na to. Ja osobno volim stare stvari i rado odlazim na sajam te se uživam prošetati i kupiti neki dio povijesti. SToga apeliram ako tko može da se založi za te ljude - kojima je to ne samo hoby, nego i način kako preživjeti u današnjem svijetu - molim još jednom ako netko može neka pomogne na bilo koji način. Hvala svima koji su ovoa pročitali .

Ispričam se zbog podužeg članka i neznam jeli mu mjesto ovdje, ali nisam znao gdje bih ga dalje stavio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hey_there
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2011. 23:50 
Naslov:  heej
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

može mi netko molim vas reć jel i ove god svaku subotu u tvrđi sajam starih knjiga...plizzz...hitnoo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hey_there
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2011. 13:41 
Naslov:  Re: Sajam antikviteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa..možda mu baš i nije mjesto ovdje, ali nadam se da će ljudi pročitat i podržat Wink

Mene samo zanima ima li subotom razmjena knjiga u Tvrđi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2011. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za sajam ne znam, ali Imaš u Ezopu-antikvarijatu starih knjiga pa si možeš pogledati
imaju dosta dobar izbor

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hey_there
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2011. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam za antikvarijat, al hvala
dns sam čula da je jučer ipak bio taj sajam :/ i sad oće to bit i iduću subotu il kak? molim vas ako netko sazna da javi Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
coffee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2011. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hey_there je napisao/la: ›
znam za antikvarijat, al hvala
dns sam čula da je jučer ipak bio taj sajam :/ i sad oće to bit i iduću subotu il kak? molim vas ako netko sazna da javi Smile


sajam(razmjena) knjiga, rabljenih udžbenika itd. je svaku subotu prijepodne..mislim da je danas bio 5. po redu i bilo je hrpa ljudi..vjerojatno će toga još biti, dok god bude bilo potražnje i ponude..

_________________
no pain no gain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: