Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kutak za pušače cigareta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2011. 0:02 
Naslov:  Kutak za pušače cigareta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2011. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Ako mikroskopski radioaktivni izotop padne na vašu kožu dok ste na plaži, dobit ćete rak kože. Udahnete li samo jednu česticu iste smrtonosne nečistoće, smrt od raka pluća postaje neizbježna..."

Bullshit.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2011. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@root

„Pušenje pomaže u prevenciji raka pluća“
Jedan od glupljih naslova koje sam čuo.

Cigareta i dim sadrže između 4.000 – 5.000 kemijskih spojeva u sebi.
Arsen, kadmij, olovo, živa, nikal, toluen, benzen, formaldehid, aceton...

Prouči malo ovu tablicu, kada već imaš višak vremena.

http://www.bat-science.com/groupms/sites/bat_7awfh3.nsf/vwPagesWebLive/DO7AXGGA?opendocument&SKN=1

Znam da je tebi teško za povjerovati, ali do ovih se podataka došlo, zaista, „ekšuali“, znanstvenim putem. Dugotrajnim ispitivanjima. I da, tako dobiveni rezultati su opet ponovljivi. Bilo gdje u svijetu. Za razliku od nebuloza koje konstantno postavljaš.

Ako ćemo malo populistički, evo jedna slikica za tebe.




Naravno da je preuveličano, ali negdje je na tvom nivou.

Organski duhan. Osim ako ga sam ne uzgajaš ili imaš nekoga tko ga uzgaja, jako je mala vjerojatnost da ćeš doći do organskog duhana. To većini pušača nije toliko dostupno kao i cigarete, naravno da je puno zdraviji. Baš zbog toga što nema kemije.


P.S. Nisam pušač, ali se protivim zabranama pušenja. No, ovakve nebuloze su uvreda zdravom razumu.



cigarette-smoke-components.gif
 Opis:
 Veličina:  28.6 KB
 Pogledano:  77 put(a)

cigarette-smoke-components.gif



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2011. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@chaknoris mileni svaka ti čast što si mi ukazao na pravu istinu ja to bez tebe nikako ne bih skužio. Hvala ti na tablici proučio sam je oooooo kako sam bio naivan cccccccc.

_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2011. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam strastveni pušač, al' mislim da je cijeli članak debilan; ne možeš govoriti o "prednostima pušenja" u smislu zdravlja jer ih jednostavno - nema.

A dodaj tome još gomilu laži napisanih (jednu od kojih sam citirao gore) i dolazimo do sfera ekipe koja smatra da HIV nije uzrok AIDS-u; kada takve ljude pozove, recimo, predsjednik Južnoafričke republike u svoj savjetnički tim za pitanja AIDS-a, tada u toku 8 godina, živote gubi oko 300 000 ljudi. Prema optimističnijim procjenama. (http://www.aids.harvard.edu/Lost_Benefits.pdf)
Sve zbog gluposti, doslovce.

Zaključujem da je članak iz teme, uz to što je pun neistina, i opasan po živote ljudi.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.07.2011. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja isto mislim da su cigarete zdrave Smile

mislim da je svinjska mast zdrava

i nemam nista protiv genetski modificirane hrane

i smatram da je tvrdnja da je covjek utjecao na globalno zatopoljenje najveca glupost

i opcenito ne volim kad mi netko govori sta da radim i zabranjuje mi stvari

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2011. 13:40 
Naslov:  Re: Kutak za pušače cigareta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da li je pusenje cigareta stetno? da!
u koliko mjeri i s kakvim posljedicama? individualno od osobe do osobe.
ukratko, to je sva istina o cigaretama.

nema pravila po kojemu ce pusac dobiti rak, neku od drugih plucinih ili ostalih bolesti. to sve ovisi o genetici pojedinca, o stilu zivota, o prehrani, fizickoj aktivnosti, itd.

a da li svaki pusac kao jedinka ima povecan rizik od raka i drugih bolesti? itekako!
no individualno, od osobe do osobe. mozda ce netko umrijeti od raka, srcanog, mozdanog udara u 45., a mozda ce neki okorjeli pusac dozivjeti 95.
pravilo je da pravila nema, moze biti i ne mora biti, ali da je rizik raste u nebo-to je itekako istina. kao i ruski rulet, trojica ce prezivjeti, 4. ce popusit metak.

otprilike 90% bolesnika koji leze na plucnom odjelu u kbc-u (karcinom, bronhitis, kopb, upala pluca) su bili okorjeli pusaci 40-50 godina. dovoljan postotak za zapitati se ima li smisla pusiti? da. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2011. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@root

Nisam ti ja mileni. Tvoj polurazum me ne zanima.

Smeta me što konstantno stavljaš linkove koji idu u sferu shizofrenije i nagađanja. Stvari koje nemaju niti jedan dokaz. Predstavljaš ih kao opće istine. Ako te to veseli, odlično. Ali zadrži to za sebe.
No, svaki put kada si suočen s činjenicama ti nemaš odgovor. Obični pozer koji ne poznaje tematiku. Tada samo odšutiš i prebaciš temu.


Ako si uvjeren da je sve to istina, ajmo majstore. Pravac laboratorij, napravi nešto. Dokaži, osvoji Nobelovu nagradu. Razoružaj skeptike.

Evo, dajem ti odmah jedan pokus.
Suša nas muči ovih dana. Po tvojoj priči zadnjih dana veliki si stručnjak za orgon i vremenske prilike.
Molim te da napraviš oblake i kišu. Naravno da kažeš kada i gdje će to biti. Neće te nitko doći provjeriti, ali hlađenje bi nam zaista dobro došlo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2011. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve i da su cigarete posve zdrave, pusenje treba biti zabranjeno na javnim mjestima odnosno na poslu, jer zsto bi nepusaci morali udisati dim koji im smeta i morali smrdjeti na dim..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: