Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Udvostručen broj paketa s robom iz Kine

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66063
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2011. 12:54 
Naslov:  Udvostručen broj paketa s robom iz Kine
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I Osječani su otkrili prednosti on-line kupnje, a broj pristiglih paketa iz Kine u prvih šest mjeseci ove godine gotovo je dvostruko veći nego lani. Razne sitnice, oprema za fotoaparate, mobitele, navigacijske uređaje, baterije, kablovi, punjači, svjetla za bicikle, brzinomjeri, oprema za računala..., sve se to preko interneta može nabaviti višestruko povoljnije nego u našim trgovinama. Primjerice, zaštitna maska za popularni iPhone u trgovini u Osijeku košta 120 kuna, a naručuje li se preko popularnog eBaya na kućnu adresu stiže za manje od osam kuna. Slična je situacija i s opremom za druge mobitele, maske, futrole, zaštitne folije, zamjenske baterije, apsolutno se sve može nabaviti doslovce za “siću”.

Pročitajte i...
-> Gadgeti - zanimljivi dealovi na Internetu [Internet shopping - eBay, DealExtreme i sl.]
-> eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ?

- Hrvatska pošta bilježi značajan porast broja paketa koji pristižu iz Kine, a to se najviše odnosi na pošiljke do 1 kilogram. Od ukupnog broja pošiljaka, one koje se odnose na narudžbu preko interneta čine 75 posto. Kad je riječ o broju pošiljaka prispjelih iz Kine, u prvih šest mjeseci 2011. godine pristiglo je 367.147 pošiljaka - kaže Jo Kempen iz Ureda za korporativne komunikacije Hrvatske pošte. U istom vremenu prošle godine, paketa s robom kupljenom preko interneta bilo je 193.551.

- Unatoč činjenici da se radi o značajnom povećanju ukupnog broja pošiljaka iz međunarodnog prometa i činjenici da gotovo sve pošiljke naručene e-trgovinom podliježu carinjenju (oslobođene su samo pošiljke do 160 kuna vrijednosti), Pošte carinjenja u zajedničkom radu s carinicima vrlo uspješno i brzo odrađuju carinski postupak te vrijeme od prispijeća pošiljke u Hrvatsku do okončanja carinskog postupka u prosjeku iznosi dva do pet radnih dana, kaže Kempen.

Očito je kako smo se, s “debelim” zakašnjenjem, oslobodili straha od kupnje ispred zaslona računala, a servisi koji osiguravaju sigurnost transakcija, poput PayPala, mnoge su uvukli u svijet on-line kupnje.

Na čemu se sve može uštedjeti?

Samo pet kuna košta spravica koja 12-voltnu utičnicu za upaljač u automobilu pretvara u USB punjač, set od triju zaštitnih folija za Apple iPhone četvrte generacije košta nekoliko lipa više od pet kuna, punjive baterije veličine AA, kapaciteta 3000mAh zajedno s dostavom i plastičnom kutijicom koštaju 13 kuna, baterija za Canon 450D, 500D i 1000D SLR fotoaparat košta nepunih 16 kuna, slušalice “bubice” sa standardnim 3,5 mm priključkom, u raznim bojama, koštaju pet kuna, HDMI kabel dug tri metra kojim se povezuju televizori visoke rezolucije s raznim perifernim uređajima košta 18 kuna...

Tekst: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2011. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se isto ubrajam u ove što svakodnevno kupuju preko e baya jer je roba višestruko jeftinija...npr. prednje i zadnje svijetlo za bicikl koje ovdje košta oko 120 kn...ja sam kupio na aukciji za 0.02 $ i još me poštarina izašla 4.99 $...dakle za 5 $ iliti manje od 30 kn sam nabavio svjetla za bicikl...

_________________
Don't wait for the perfect moment...Take the moment and make it perfect...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2011. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dovla Šex je napisao/la: › ja sam kupio na aukciji za 0.02 $ i još me poštarina izašla 4.99 $...dakle za 5 $ iliti manje od 30 kn sam nabavio svjetla za bicikl...
Je, super je deal [ovakav set?], ima i za manje od $5, ali shipping cesto zbuni ljude.

Naime, vecina tih kineskih prodavaca ima flat-rate shipping za te male gadgete, tako da oni iznos shippinga koriste u marketinske/promo svrhe, odnosno s ciljem da korisnik misli da je nesto platio 2 centa, ali je shipping $5 (zlocesti shipping). To se najlaske da skuziti kad se pregledavaju svi proizvodi istog prodavaca, gdje se moze vidjeti da ima vise komada istog proizvoda s razlicitim cijenama i shippingom, ali kad se sve zbroji, ukupno bude "tu negdje".

Neki drugi prodavaci su tu iskreni i za sve nude free shipping [oni ga ili dobiju free ili je flat-rate i ukljucen u cijenu proizvoda], tako da je onda i usporedba jasnija.

Da skratim, tvoj proizvod je zapravo kostao $5.01 (i dalje je to super deal) i uvijek je najbolje usporedjivati i sortirati po cijeni s ukljucenim shippingom.

Od provjerenih siteova preporuka za:
www.dealextreme.com [odlican izbor, dobre cijene i vrijedni komentari korisnika]
www.buyincoins.com [odlicne cijene]
www.dinodirect.com [ogroman izbor]

Na vecini siteova su komentari korisnika uglavnom fake/lazni, osim na DealExtremeu, gdje vrijedi procitati komentare i uzeti ih u obzir prije kupnje nekog proizvoda.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2011. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dovla Šex je napisao/la: › ja sam kupio na aukciji za 0.02 $ i još me poštarina izašla 4.99 $...dakle za 5 $ iliti manje od 30 kn sam nabavio svjetla za bicikl...
Je, super je deal [ovakav set?], ima i za manje od $5, ali shipping cesto zbuni ljude.

Naime, vecina tih kineskih prodavaca ima flat-rate shipping za te male gadgete, tako da oni iznos shippinga koriste u marketinske/promo svrhe, odnosno s ciljem da korisnik misli da je nesto platio 2 centa, ali je shipping $5 (zlocesti shipping). To se najlaske da skuziti kad se pregledavaju svi proizvodi istog prodavaca, gdje se moze vidjeti da ima vise komada istog proizvoda s razlicitim cijenama i shippingom, ali kad se sve zbroji, ukupno bude "tu negdje".

Neki drugi prodavaci su tu iskreni i za sve nude free shipping [oni ga ili dobiju free ili je flat-rate i ukljucen u cijenu proizvoda], tako da je onda i usporedba jasnija.

Da skratim, tvoj proizvod je zapravo kostao $5.01 (i dalje je to super deal) i uvijek je najbolje usporedjivati i sortirati po cijeni s ukljucenim shippingom.

Od provjerenih siteova preporuka za:
www.dealextreme.com [odlican izbor, dobre cijene i vrijedni komentari korisnika]
www.buyincoins.com [odlicne cijene]
www.dinodirect.com [ogroman izbor]

Na vecini siteova su komentari korisnika uglavnom fake/lazni, osim na DealExtremeu, gdje vrijedi procitati komentare i uzeti ih u obzir prije kupnje nekog proizvoda.


Ma naravno, uglavnom i kupujem samo proizvode sa free shippingom...ali sam htjeo samo reci da i kad platiš shipping opet je to bila povoljna kupnja u mom konkretnom slučaju Smile
I slažem se, uvijek treba gledati koliko je shipping na određeni proizvod baš iz razloga koje si ti gore naveo .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.07.2011. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neznam što kupujem u Hr što se tiče foto opreme pa i ostalih stvari,znam uštedjeti po 1000 2000 kuna na foto opremi osijek031.com smile a da nepričam za ostale gluposti...tiša nekidan sa curom šetam po gradu tražim svjetla za bicikl ispod 80 kuna ni jedno..platio prednje i zadnje 13 kuna s poštarinom osijek031.com smile i hrpa takvih stvari počevši od markirane robe,svega manje više osijek031.com smile ebay je zakon mjesečno mi ostane oko 2000 kuna u džepu jel kupujem većinu stvari radi njega ....

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2011. 0:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svjetlo za bicikl se moglo kupiti prošle godine u kineskoj trgovini u županijskoj ulici za neke sitne pare (20-30 kn svjetlo prednje sa uključenim baterijama lako se skida i postavlja)

čitala sam po drugim forumima oprečna mišljenja što se tiče kupovine robe na ovakav način, pogotovu kada se radi o vrijednijoj robi, postoji rizik da se ta roba ocarini i dok se plati pdv može biti skuplje nego li da je kupljeno kod nas a da ne spominjemo ostale probleme sa kojima se susreću pojedini kupci

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2011. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već duže vrijeme pratim šoping stranice iz Kine,kao i rasprave na forumima i ljudi moji ima doslovno svega!! Izbor je ludnica!
Dakle, ja ne tražim svjetla za bicikle već kozmetiku,cipele i haljine. Posebno su me zaintrigirale stranice s haljinama koje vam šiju po mjeri, modeli su skinuti uvijek s najnovijih holivudskih događanja, a cure koje su ih naručivale su prezadovoljne. Navodno je jako isplativo naručivati vjenčanice.
Osobno nisam još ništa naručila jer nemam paypal i ne želim ga, a broj kartice se bojim dati. Mislim da ću si napraviti jednu karticu samo za takve kupovine s nekim limitiranim iznosom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2011. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gori ste od HDZ-a! Jeste čuli Vi kad za 'Domoljublje' i 'Kupujmo Hrvatsko' ili niste toliko glupi pa da nasjednete na taj slogan.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2011. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@PEGY

ZABA poklon kartica

Ovo je odlično za kupovinu preko online, nema velikih zavrzlama. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2011. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem ovih poklon kartica je sto su jednokratne. Onda svaki put moras mijenjati broj kartice u sustavima za online placanje [PayPal i sl.]

HYPO nudi (ne znam za druge banke, ali vjerojatno neke imaju) prepaid karticu - moze se uplatiti na salteru ili preko internetskog bankarstva.

Koliko napunis - toliko trosis, bez straha da ce ti netko pobrati lovu s tekuceg, cak i da dodje do podataka o kartici.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
water
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2011. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kod otvaranja žiro računa u pbz-u dobiješ visa electron karticu koju možeš koristiti za online shopping.
trošiš samo iznos s kojim raspolažeš na računu.

_________________
If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2011. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

water je napisao/la (Pogledaj post): › kod otvaranja žiro računa u pbz-u dobiješ visa electron karticu koju možeš koristiti za online shopping.
trošiš samo iznos s kojim raspolažeš na računu.

ozbiljno?! Shocked
imam tu karticu, blage veze nisam imao da ju mogu koristit a online shopping.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: