Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slavonci odlaze u Srbiju i zbog jeftinijeg vađenja jednog zuba

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66063
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2011. 19:00 
Naslov:  Slavonci odlaze u Srbiju i zbog jeftinijeg vađenja jednog zuba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BOGOJEVO - Ne samo da Slavonci odlaze u 30-ak kilometara udaljeno Bogojevo po prehrambene proizvode i potom, ako imaju potrebe, produže do 19 kilometara udaljenih Odžaka po naočale, već se nerijetko upute u centar Bogojeva po nove zube ili popravak postojećih! Točnije, u ordinaciju 56-godišnjeg stomatologa Ištvana Nemeta čak oko 50 posto ukupnih pacijenata dolazi iz Hrvatske, a razlog su tomu niske cijene stomatoloških usluga.

Da su Osječani, stanovnici Erduta, Dalja te Vukovarsko-srijemske županije vrlo česti gosti u ordinaciji dr. Nemeta, pokazuje i to da se nerijetko kod njega naručuju telefonom samo da bi izvadili jedan zub!

Ljudi mi kažu da su moje usluge znatno jeftinije, a kako sam ja jedini stomatolog u Općini Odžaci i uz to živim blizu granice, njima je valjda isplativo dolaziti meni. Kako je ova općina dosta osiromašena, neki podaci govore da na 32 tisuće stanovnika ima samo dvije tisuće zaposlenih, pa ljudi ovdje popravljaju zube onda kad moraju, doista većinu pacijenata čine stanovnici Hrvatske i to u tolikoj mjeri da bih mogao raditi i sve do predvečer, a ne samo do 16 sati i opet bih imao dosta posla”, priča Nemet.

Vađenje zuba, popravci, postavljanje krunica, mostova, proteza, i to onih keramičkih, vrlo je uobičajeno kod Slavonaca kojima nije teško potegnuti do Bogojeva i ondje platiti nižu cijenu te istovremeno dobiti i kvalitetnu uslugu. Štoviše, pacijenti se nerijetko i vraćaju, a puno je i onih koji krenu u kupovinu i zaboli li ih zub, upute se u tu bogojevsku ordinaciju.

A ne samo da dr. Nemetu dolaze Slavonci pojedinačno, već se nerijetko odlučuju i za obiteljske posjete. Dolaze u podjednakoj mjeri, kaže, i mladi i oni stariji, a najčešće traže mostove i krunice za koje mu kažu da su u Hrvatskoj pravi "luksuz". Za nekoliko tisuća dinara ondje riješe problem, a dr. Nemet napominje da nikada nije dobio neku reklamaciju.

Mi zubari ovdje obično uskladimo cijene, no ja sam ni tri kilometra od granice pa kod mene idu češće. Naši zubari uglavnom su u većim gradovima, ali ne mogu se požaliti da nemam posla. Zbog toga volim kad mi se iz Hrvatske telefonski naruče i ugovore termin. Naravno, primam i one koji svrate s vrećicama punim “špeceraja” jer ih boli zub i zapravo nisu ni namjeravali doći. Ti se iznenade cijenom, a pregled zubi za sve je besplatan”, napominje dr. Nemet.

Zanimljivo je da je njegova ordinacija, kaže, također puna i stranaca, a kako doznajemo i kod naših stomatologa u Osijeku posjet kakvog Australca, Nijemca ili kojeg drugog stranca nije rijetkost. I dok naši stomatolozi primaju strance, Osječani koji žele jeftinije usluge otići će preko granice. Dobro i jednima i drugima!

Autor: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2011. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smijeh. Talijani dolaze kod nas zbog jeftinije cijene, mi kod Srba, a gdje će Srbi ako im je skupo? Na Kosovo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: