Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kamo na liječnički - gdje gledaju kroz prste?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rale2505
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2011. 17:52 
Naslov:  Kamo na liječnički - gdje gledaju kroz prste?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kud otići na lječnički a da ti mogu progledati kroz prste ako imaš manju manu.
Naime zbog posla moram položiti c kategoriju, a imam problema sa nijansama zelene boje i zbog toga navodno ne mogu proći lječnički?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.07.2011. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne "navodno", nego sigurno nećeš proći liječnički ako ideš s namjerom da budeš kao vozač ako imaš problem sa nijansama zelene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2011. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rale2505 je napisao/la: ›
Kud otići na lječnički a da ti mogu progledati kroz prste ako imaš manju manu.
Naime zbog posla moram položiti c kategoriju, a imam problema sa nijansama zelene boje i zbog toga navodno ne mogu proći lječnički?


ti se sigurno zajebavaš ?

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rale2505
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2011. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma posao je takav da vjerojatno neću ni voziti vozila za koju mi treba c kategorija, ali eto prije će zaposliti nekoga sa c kategorijom nego sam sa b.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2011. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije stvar u tome da li ceš voziti ili ne...cinjenica je da ako imaš c kategoriju....osposobljen si da voziš teretno vozilo....a to znaci da prvi put kad ti se ukaže prilika ti ceš to i raditi....a onda nece biti...sory bat jebiga...ja sam dobio lijecnicki preko veze.....
no ako se ne varam....od 2012 godine....svi koji imaju c kategoriju i koji voze teretno vozilo...morat ce imati i položeni državni ispit za vozaca teškog teretnog vozila....što znaci da ti nece biti dovoljna samo kategorija....plus što ce onda po novom zakonu lijecnicki biti obavezan svakih 5 godina....što je do sad bilo samo u slucaju ako imaš položenu d kategoriju...odnosno za autobus.....

znam da je danas teško doci do posla i da se na sve moguce nacine pokušava zaposliti...al ipak...u ovom slucaju osim što ugrožavaš sebe...ugrožavaš i druge ljude...tako dabolje razmisli o nekom drugom poslu.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rale2505
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2011. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
nije stvar u tome da li ceš voziti ili ne...cinjenica je da ako imaš c kategoriju....osposobljen si da voziš teretno vozilo....a to znaci da prvi put kad ti se ukaže prilika ti ceš to i raditi....a onda nece biti...sory bat jebiga...ja sam dobio lijecnicki preko veze.....
no ako se ne varam....od 2012 godine....svi koji imaju c kategoriju i koji voze teretno vozilo...morat ce imati i položeni državni ispit za vozaca teškog teretnog vozila....što znaci da ti nece biti dovoljna samo kategorija....plus što ce onda po novom zakonu lijecnicki biti obavezan svakih 5 godina....što je do sad bilo samo u slucaju ako imaš položenu d kategoriju...odnosno za autobus.....

znam da je danas teško doci do posla i da se na sve moguce nacine pokušava zaposliti...al ipak...u ovom slucaju osim što ugrožavaš sebe...ugrožavaš i druge ljude...tako dabolje razmisli o nekom drugom poslu.....


Ajd molim te na koji način ugrožavam ljude. Imam 15 godina vozačku bez i jedne prometne ili težeg prekršaja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alanford
Offline
Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2011. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok, to je valjda nekakav blaži daltonizam,ali što će mu nijanse zelene, da kuži jel prošao kroz suhu travu ili mokru?
Svjetla na semaforu? Pa koliko ja imam iskustva, nikada nisam naletio na semafor okrenut potpuno naopako, da mu bude zeleno gdje je crveno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2011. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po ovome bi se reklo- ništa od prolaska na liječničkom:

Članak 22.
Vozači i kandidati za vozače kojima je upravljanje vozilom osnovno zanimanje neovisno o vrsti pregleda, ocjenjuju se nesposobnima za upravljanje motornim vozilom ako uz uvjete iz članka 13. ovoga Pravilnika boluju i od sljedećih bolesti ili stanja:
.....
bolesti i stanja organa vida
– oštrina vida svakog oka; sa ili bez korekcije manja od 0,8, odnosno ako je oštrina jednog oka 1,0 tada oštrina drugog oka mora biti najmanje 0,6. Ako se ta oštrina vida postiže korekcijom, dioptrija ne smije biti veća od 6,0 s tim da je vidno polje oba oka potpuno uredno,
– ispad bulbomotorike i poremećaj prostornog vida,
– poremećaj adaptacije na tamu (niktometrija),
– poremećaj u raspoznavanju boja: protanopija (crvena) i deuteranopija (zelena),
– ostale bolesti i stanja organa vida koja imaju utjecaj na sigurno upravljanje vozilom

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BIciklista
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2011. 16:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam isti problem (zelenu i smeđu), samo što ja nemam namjeru polagat takve kerefeke nego za auto, i nadam se da ću dobit vozačku.
a sto se tiče pregleda, neće te niko pustit.
ali, čuo sam da ljudi nauče onu knjigu sa krugovima napamet Wink

_________________
Tajanstveni plavac..

Volim djevojke koje se navečer rolaju u uskim tajicama...
Nevolim bube pri brzini većoj od 30km/h...
Volim burek...
Nevolim pješake koji hodaju po biciklističkoj stazi!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.07.2011. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

yes tooo, jel može netko slijep polagat za b kategoriju?? nego bez ruku vozit suzuki? al da mu progledaju kroz prste koje nema

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: