Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slavonski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo....prema moru!!??

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2011. 22:26 
Naslov:  Slavonski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo....prema moru!!??
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tkoje je išao skoro preko BIH...koliko sada ima autoceste kroz BIH..kad sam zadnji puta išao bilo je nekih 30 km kod Sarajeva!!??
Kakva je cesta sada prema Mostaru, zadnji puta radovi po 30 km u cugu!!
Trebam fiške informacije radi donošenja odluke!! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2011. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je autocesta ista kao i zadnjih godina. Vidi se da nešto rade. Ali mislim da nije ništa pušteno u promet.

Rađe izbjegavaj Sarajevo-Mostar ako možeš. Jako sporo se vozi i velike gužve.

Osobno mi je bolja ruta nakon Zenice pravac Novi Travnik - Bugojno- Kupres - more. Nakon Bugojna nema gužve, zabranjen je promet kamionima na toj cesti.

No, meni je godišnji uvijek u Splitu, tako da mi ta ruta odgovara. Smile Ne znam gdje ti ideš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2011. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da je autocesta ista kao i zadnjih godina. Vidi se da nešto rade. Ali mislim da nije ništa pušteno u promet.

Rađe izbjegavaj Sarajevo-Mostar ako možeš. Jako sporo se vozi i velike gužve.

Osobno mi je bolja ruta nakon Zenice pravac Novi Travnik - Bugojno- Kupres - more. Nakon Bugojna nema gužve, zabranjen je promet kamionima na toj cesti.

No, meni je godišnji uvijek u Splitu, tako da mi ta ruta odgovara. Smile Ne znam gdje ti ideš.


U pravu si za ovo...prije 2-3 godine sam do Sarajeva sam došao bez problem..jer mi prijatelj savjetovao da do Sarajeva dođem prije jutarnje gužve kamiona.na liniji Sarajevo-granica sa HR!!
Međutim kad sam krenuo prema Mostaru nastaje pakao...jer su popravljali cestu...krpali..a oni ne krpaju kao kod nas, rupa po rupu..već cijelu dionicu novu stavljaju..oderu asfalt i voziš se kao po makadamu.....i tako svakih 20 km!!

Pa ove godine imam neke dvije opcije...ako budem išao na Hvar razmišljam o opciji da odem dole do Drvenika..trajketom na Sučuraj (100 kuna za auto) i onda 50-60 km do Starigrada...a onda je bolja opcija Sarajevo - Mostar!!

Ako se pak odlučim krenut prema Splitu i Trogiru pa odande možda prema Hvaru trajketom(ali onda je 269 kuna auto za trajekt) onda je tvoj prijedlog više nego izvrstan..barem kako sam po karti vidio...

Čudim se da u BIH ta autocesta ide tako sporo..pa trebala je doći već do Svilaja...jbt i da ima most preko Savee....Osijek-Sarajevo bi prepišao!!!

Autocesta A5 će nama slavoncima promijenit živote kad se bude moglo prema Bosni do ploča....ne samo nama...već i srednjoj Europi....!!

Uopće mi nije jasno da smo mi i BIH toliki tukci za izgradit to do kraja..pa tu ima para na toj dionici da padneš na guzicu...pa svi Česi, Slovac, Poljaci i Mađari će guzit tom cestom prema dole!!! Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2011. 18:12 
Naslov:  Re: Slavonski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo....prema moru!!??
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ufff, to kad se izgradi ce biti vrhunski. ali nazalost, nista od toga jos dugo vremena.
osijek-ploce nekih 500tinjak kilometara. na moru si za 4 sata, bez da moras proci pola hrvatske ili da se moras zajebavat po bosni, savrseno.

i taj koridor kad se bude otvorio, to ce bome biti jedan od prometnijih pravaca u ovom dijelu europe. sto zbog luke ploce, sto zbog madara, slovaka, ceha koji ce ici na more. samo nazalost, dobar dio prometa ce nas A1 time izgubiti, ali izuzetno ce profitirat slavonika. time ce postat daleko profitabilnija, nego A1.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2011. 18:21 
Naslov:  Re: Slavonski Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo....prema moru!!??
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuvvu je napisao/la (Pogledaj post): › ufff, to kad se izgradi ce biti vrhunski. ali nazalost, nista od toga jos dugo vremena.
osijek-ploce nekih 500tinjak kilometara. na moru si za 4 sata, bez da moras proci pola hrvatske ili da se moras zajebavat po bosni, savrseno.

i taj koridor kad se bude otvorio, to ce bome biti jedan od prometnijih pravaca u ovom dijelu europe. sto zbog luke ploce, sto zbog madara, slovaka, ceha koji ce ici na more. samo nazalost, dobar dio prometa ce nas A1 time izgubiti, ali izuzetno ce profitirat slavonika. time ce postat daleko profitabilnija, nego A1.


Ma ići će se dalje i Autocestom A1...bit će tamo prometa...tamo će gravitirat Njemačka, Austrija, Švicarska, Italija...te zemlje koje su zapadnije...ali ovaj cijeli nazovi bivši varšavski pakt Very Happy će da brije preko Slavonije i BIH....još kad Rusi krenu..Ukrajinci...moglo bi se dogodit da zbog Ploča A5 postane prometniji pravac od A1...trebalo bi što prije spojit se na Mađarsku mostovima..i pravit most preko Save...jer ovo sad stoji bezveze...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2011. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Autocestu će napraviti do Zenice bez problema, to se vidi da dosta rade.

Sarajevo - Mostar je jako težak i zahtjevan teren za napraviti autocestu.

Navodno su i problemi oko izvođača, politike, dobili su novac od EU pa potrošili negdje dalje.... Potrajati će dok sve to naprave.
Spominju 2020. Nije ni to toliko daleko Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.07.2011. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Autocestu će napraviti do Zenice bez problema, to se vidi da dosta rade.

Sarajevo - Mostar je jako težak i zahtjevan teren za napraviti autocestu.

Navodno su i problemi oko izvođača, politike, dobili su novac od EU pa potrošili negdje dalje.... Potrajati će dok sve to naprave.
Spominju 2020. Nije ni to toliko daleko Smile


do 2020 predviđaju topljenje polova, tako da će nama slavoncima more bit bliže..osim ako i sami ne budemo imali panonsko ponovo... Laughing

službeno sarajevo sigurno gura pravac prema A3 da dobiju izlaz na autocestu prema EU...tako bi i sam radio da se mene pita.... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: