Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trovanje maca u DGO

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2011. 8:36 
Naslov:  Trovanje maca u DGO
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo zelim upozoriti sve one koji zive kod Plodina u Donjem gradu, na Frankopanskoj/Hutlerovoj i okolo, da netko ocito truje mace, ne znam s cim ali meni su u tjedan dana dvije uginule. jednu smo 8 dana lijecili, hranili na spricu, vodili na infuzije svaki dan, a nocas mi je uginula na rukama, ugusila se. uzasno je to gledat, a jos uzasnije vidjet kako ocajnicki hvata zadnji dah, i osjetiti onaj zadnji izdah, osjetit kako srce kuca a ona ne dise i osjetiti trzaj prije smrti, kada i srce stane.
obratite pozornost kako vam se mace ponasaju, da li jedu, piju redovito, obavezno pogledajte da li je bjeloocnica roza, prokrvljena, ne smije biti bijela/siva, usta i usi takodjer. provjerite da li ima krvi u stolici i urinu. ukoliko ima bilo sto od navedenog, brzo kod veterinara i trazit sto vecu dozu protuotrova.
eto, sretno svima. mi nismo imali srece, od 4 vesele mace ostadose samo dvije i ogromna tuga. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.07.2011. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad

krepavali u agonalnim mukama godinama !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2011. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kaže se zalud-tko ne voli životinje, ne voli ni ljude
Mogu shvatiti da ne vole sve mačke ili pse,ali nemogu shvatiti da se ide toliko daleko da se truje tuđa životinja....
tako se često ostane bez vrlo dragog člana obitelji.....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2011. 12:44 
Naslov:  Re: Trovanje maca u DGO
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladunce je napisao/la (Pogledaj post): › brzo kod veterinara i trazit sto vecu dozu protuotrova.
eto, sretno svima. mi nismo imali srece, od 4 vesele mace ostadose samo dvije i ogromna tuga. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


kada proces u tijelu započne, ne pomaže nikakav protuotrov!

I kako znati koji protuotrov,kada neznaš s kojim otrovom imaš posla?

Veterinar obično daje vit K, izgledi su slabiji što se kasnije dođe, najbolje bi bilo odmah čim maca pojede sumnjivu hranu dati joj aktivni ugljen, ali ako maca lunja okolo onda je to teško izvedivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.07.2011. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
mladunce je napisao/la (Pogledaj post): › brzo kod veterinara i trazit sto vecu dozu protuotrova.
eto, sretno svima. mi nismo imali srece, od 4 vesele mace ostadose samo dvije i ogromna tuga. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


kada proces u tijelu započne, ne pomaže nikakav protuotrov!

I kako znati koji protuotrov,kada neznaš s kojim otrovom imaš posla?.


Mačke su mi dva puta bile otrovane, jedan se doslovno raspadao, naglo je počelo curit na sve strane, dok sam stigao do vet-a imao sam osječaj da se pola iscjedilo iz njega, ali ga je spasio jakim dozama konakiona... tj vitamina K. koji definitivno pomaže pri trovanju. Drugi pri kastraciju počeo curit, nisu se rane mogle zatvoriti i onda se skužilo da je trovanje, također pozitivan ishod.
Znam još par uspješnih slučajeva.

Dakle ja i trovanje = 2:0 hvala Bogu.

Ali ja i panleukopenija smo 0:2
A to mi više liči ovome što mladunče opisuje, zarazna bolest sa sličnim simptomima trovanja. gdje veterinari vide da se radi o tome ali su životinje pa to opisuju kao trovanje i uzimaju novac 5-6 dana. Sisaju maci krv svaki dan, to im ide u prilog jer hemoglobin pada a bilirubin raste. i tako do ide dok mačka doslovno u mukama ne izdahne.A onda hladno kažu, pa znaš možda to i nije ipak bilo trovanje.
Da li su ti mace bile cijepljenje?

Žao mi je zbog gubitka tvojih maca, užasno mi je žao, više volim životinje od ljudi.

Nemojte zamjeriti, kad sam već tu, možda ima koja dobra duša da spasi ovoga jadnička:
http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-macaka/mladi-macak-trazi-novoga-vlasnike-oglas-3152261

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2011. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ova krv u stolici i mokraci se najcesce javlja kod trovanja, ali moja maca recimo nije krvarila, bar ne kroz tjelesne otvore. moguce da je krvarila u sebe, ali to ne znamo.
citam simtpome te panleukopenije, i kao jedan od navedenih je povisena tjelesna temperatura. mojoj cici temperatura nije bila povisena vec je stalno padala, povracat je pocela tek 6. dan lijecenja, a stolica joj je bila normalna tako da mi se ne cini da je bilo to.
sto se tice veterinara, zaista se ne mogu pozalit, nisam platila ni priblizno koliko sam mislila da cu platit i stvarno su bili ok. pred kraj ju vise nisam mogla hranit na spricu pa sam isla kod njih da ju nahrane, zvala sam u bilo koje doba dana ako sam nesto trebala i evo maloprije sam sjedila pola sata kod njih i pricala i tugovala iako je netko drugi bio u cekaonici i cekao na pregled.
mogu se pozalit jedino na drugog veterinara kod kojeg smo isli izvadit krv, zbog cega smo macu morali ostavit nekoliko sati, a kad smo dosli po nju tvrdio nam je da joj je, osim vadjenja krvi, intravenozno dao infuziju, a maca nije nigdje bila obrijana. ove svoje stalne veterinare sam pitala kako je to moguce i rekli su: nije moguce kroz hrpu dlaka kod macke pronaci venu i dati infuziju. eto, jedino me to razocaralo, ali ponavljam ne od ovih kod kojih se cica stalno ljecila, vec kod ovog di je vadila krv.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: